VisionGrey czy VisionWhite?

XII

New member
Witam,
Robię właśnie przymiarkę do zakupu ekranu...
Bardzo przypodobały mi się ekrany ramowe firmy Adeo Screen, model Plano <- można kliknąć i obejrzeć. Mi pasuje rozmiar 109", choć zastanawiam się nad większym 113" (taki obraz daje mi projektor na max zoomie).

Jednak mam dylemat i to nie mały... internet nie może jakoś rozwiązać mojego problemu związanego z wyborem powierzchni projekcyjnej. Na jednym forum czytam, że VisionWhite jest zalecany do kina domowego, na innym znowu piszą, że VisionGrey jest zalecany do kina domowego, a VisionWhite do prezentacji - szczerze to ja już zgłupiałem... Może ktoś z fachowców pomoże mi w wyborze powierzchni ekranu? :)

W pokoju w którym będzie zainstalowany projektor są 2 okna, w każdej kwaterze okien zamontowana będzie roleta z podgumowanym materiałem, który ma za zadanie wyciemnić pokój w dzień (wpadające słońce) i w nocy (światło z latarni). Projektor to Benq W1000 o jasności 2000ANSI (max), będę go używał w trybie najwyżej ECO co daje 1440 ANSI (niby, max w trybie eco). Projektor będzie przymocowany do sufitu, a ekran będzie sobie wisiał na ścianie. W pokoju tym ściany i sufit mają być pomalowane na biało farbą emulsyjną (na ścianach i suficie jest tapeta Raufaza-Vanessa, którą się maluje farbą emulsyjną).

Może macie jakieś pomysły co do powierzchni projekcyjnej dla mnie? ...lub jakieś sugestie co do pomalowania wnętrza lub czegokolwiek innego co w powyższym opisie wskazywałoby, że robię coś nie tak ;) ??

Za wszelkie podpowiedzi i pomoc dziękuję z góry :)

Pozdrawiam!
 

BARABARA

Banned
KUP DWA W JEDNEJ PRZESYŁCE - JEDEN ODDAJ ( umowa ze sprzedawcą lub prawo do 10 dniowego zwrotu )

KOSZT 30-50 pln. a dośwadczenie BEZCENNE !!!!!!! :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Przy danych: wielkości ekranu, jasności projektora oraz kolorze ścian i sufitu TYLKO ekran szary. Pisze to użytkownik/posiadacz jasnego projektora, niedużego białego ekranu, białego sufitu i jasnych ścian. :shock:

BTW. Może do białego ekranu i jasnego projektora przydałyby się szare, neutralne okulary? :cool: :rolleyes: :D
 

XII

New member
Wiatrak, ale piszesz to poważnie? Proponujesz mi szary na poważnie? :D czy to jakaś forma grypsu lol ;) ...na końcu ta ironia, rozumiesz ;)

BARABARA - z chęcią kupiłbym od Ciebie ekran za 900zł ale Ty oferujesz 93" zwijany... Ja jednak uparłem się na ramowy stały :) w dodatku większy, a dwóch nie wezmę bo mogą być wtedy problemy z oddaniem mimo tych cudownych praw związanych z zakupem przez internet... Raczej ograniczę się do rad doświadczonych użytkowników.


Zdrów!
 

Rudeford

New member
Nie chce Ci jeszcze bardziej mieszać ale(zamieszam:D ) powierzchnia VisionGrey od Adeo jest bardzo szara. Chodzi mi o to, że kilka osób pisało na forum o minimalnej różnicy(troszkę lepszy kontrast) pomiędzy obrazem na ekranie białym a szarym np Projecty. Ja po przesiadce z ekranu lekko szarego(własnej roboty) na ekran Adeo Imager 65" VG różnice zobaczyłem ogromną. Kontrast oczywiście bardzo sie poprawił ale i spadła znacznie jasność i dynamika obrazu. Może to wina mojego Sanyo Z5, który na eco nie wyrabia z takim "wielkim" ekranem. Na pełnej jasności lampy i zmodyfikowanym trybie dynamicznym jest już bardzo dobrze a wręcz rewelacyjnie w stosunku do starego ekranu. Podsumowując raczej tryb eco przy takiej wielkości ekranu odpada ale powierzchnia szara przy białych ścianach jak najbardziej tak.
 

neutrino

New member
Witam.

Mysle ze uwage Rudeford jest tu bardzo cenna, dwa dni temu przyglądałem sie ofercie ekranów Projecta oraz Adeo, zwracajac uwage na parametry tych ekranow zauwazyłe, że Projecta white i gray maja gain 1.0
a dla Adeo white to 1.2 a gray to 0.8 ;-) Najlepiej jak sie wlasnie wypowie ktos to mial stycznosc
 

XII

New member
...a może ktoś podać mi linka do ekranów Projecta, czy w ogóle mają ekrany ramowe stałe... teraz to już naprawdę nie wiem co kupić :D ...gdybym nie prosił o radę pewnie sam zdecydowałbym się na grey adeo... w sumie to tylko 0.2 gain różnicy lub aż :D jak to się ma?

Bo np. jak rzucam obraz w trybie eco na ścianę pomalowaną emulsją taką droższą w sumie, czyli ta biel jest biała :D tej farby to kiedy wyświetlam z kompa czarny ekran widząc tylko kursor myszki widzę takie dziwne refleksy wokół tego kursora na tej powierzchni - widać, że to farba powoduje odbijanie tego światła (pomalowana tapeta ma taką fakturę grudkową, a światło w szczególności odbija się od tych wypukłych grudek) , poza tym jak wyświetlę na tej powierzchni białe tło to w pokoju robi się tak jasno jak w dzień :D a razi jak ciągle świecący flesh :D ...mam nadzieję, że na ekranie Adeo White czy Grey nie będzie tego typu efektów specjalnych ? :p no i poprawi się kontrast..? w sumie po to mają być te ekrany, prawda? ...czy się mylę?


Zdrów!
 
Ostatnia edycja:

BARABARA

Banned
XII napisał:
BARABARA - z chęcią kupiłbym od Ciebie ekran za 900zł ale Ty oferujesz 93" zwijany... Ja jednak uparłem się na ramowy stały :)


To naprawdę byłby dobry pomysł, bo z taką jasnością i trybem eco, to
chyba nie będziesz zadowolony z dużo większego ekranu (zaciemnienie)
Przemyśl raz jeszcze swoją koncepcję, moja propozycja jest aktualna,
900 pln. za http://www.kraftmann.com/www/document.do?id=143 nówka.
I jeśli nie masz dedykowanego pomieszczenia, to elektryczny z pilotem
wydaje mi się lepszym rozwiązaniem. (Po chwilowej fascynacji ramowym):)

A co do white vs. gray , to pogadaj ze sprzedawcą - napisz ew. że kupisz
jeden z nich, ale musisz mieć prawo wyboru.
Powinien się zgodzić - spróbować nie zaszkodzi ....
 

skalmen

New member
przy tej jasnosci projektora mat grey bedzie zdecydowanie lepszy tym bardziej iż masz jeszcze jasne sciany 1440 lumenów to duzo wiec niestracisz na prewno na jakosci i jasnosci obrazu a detale w ceimnych scenach i pozim czerni napewno ci poprawi, ja uzywam 92 cali mat grey mam pomalowane sciany na jasny beż porjektro ma jesnośc w trybie eko 1000 lumenów i uzywam go z przysłona na 9 obraz jest bardzo jasny i wyrażny, spokojnie mozesz go brać, kolega tez ma z5 który jest ciemnym projektorem a i tak wygladał przy naszym porównaniu niezle choc mój był dużo jasniejszy, takze spokojnie bież mat gray
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
XII napisał:
..na końcu ta ironia, rozumiesz ;)...
Ironia dotyczyła szarych okularów... ;)
Za to pierwsze zdanie jest jak najbardziej poważne, mam zbyt jasny zestaw i wiem co piszę. :) Emotikon " :shock: " oznacza w tym wypadku oślepienie... ;)
 
Do góry