Vimeo plynnośc klipu HD

WiruSSS

New member
Mam pewien problem z uzyskaniem płynnego filmu navimeo.
Znalazłem info że wszystkie klipy HD są konwertowane do 24FPS i tak faktycznie się dzieje ..dlatego spróbowałem wysłać klip który miał już owe 24 FPS co niestety wiazalo się też z dodatkową konwersją po ktorej plik i tak stracił na płynności. wysłany plik na VImeo wyglądal o wiele lepiej ale i tak nie jest to dla mnie satysfakcjonujące bo do ideału mu jeszce troszkę brakuje.

Oglądam filmiki na vimeo ktore aż kipią płynnością i się zastanawiam jak oni to robią. Ściągając pliki xródłowe widze że nawet specjalnie nie dbają o 24 FPS ..po prostu wysyłąją pliczki to 30 to 29,997 to 25 FPS ...które po konwersji vimeo wygladaja baardzo płynnie.

Czy ktoś mial do czynienia z vimeo móglby mnie jakoś nakierować? :p
 

WiruSSS

New member
hehe ..jakiś czas temu ogladalem twój klip :) ...i co nie udało się znaleźć tego czołgu? :p

tutaj mój niepłynny klip ...dodam ze po przełączeniu na SD idzie miodzio.
http://www.vimeo.com/1447070

PS. prosze nie zwracac uwagi na niepewne ruchy kamerą ale to były próby ze statywu ...lepiej z ręki wychodzi ..strasznie niewygodny ten zoom w hv30 :p
mam nadzieję zę w przyszłości opanuję to lepiej :p ...a dodam że jest to pierwszy mini klip jaki kiedykolwiek zrobiłem w zyciu :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

darek53

New member
do czołgu będzie drugie podejście z lepszym sprzętem :)

a co do twojego klipu to powiedz co tam nie idzie płynnie?
wg mnie jest ok
 

WiruSSS

New member
terazx jest w miarę ok bo spowolniłem plik z 30 do 24 FPS i wymieniłem (na stronie vimeo jest info że wszystkie filmy HD konwertują do 24FPS dla optymalizacji odtwarzania) więc pomyślalem że przez te konwersje się tak dzieje. jednak widzę pełno filmów na vimeo wysłanych w 30 czy 29.967 FPS (często można ściągnąć plik źródlowy wyslany przez autora) i one ida płynniutko.
 

Knob

New member
WiruSSS napisał:
najlepszy efekt uzyskasz zwalniając twój klip do 24 klatek i wysłać taki klip na vimeo

Takie vimeo daje wytyczne :
Okay, we’re going to be honest with you: there’s no way we can make exporting/compression guides for every kind of video software on the market. It’s just overwhelming! However, we do want to give you some guidelines for compressing your videos for Vimeo, so look over these tips, find the corresponding settings in your software, and you should be able to make it work for you.

Note: Sometimes these settings are in ‘Advanced’ or ‘Options’ when exporting.


  • Codec

    Choose H.264 for the video codec. Choose AAC for the audio codec.
  • Frame rate

    This is usually 30, in Europe it's usually 25. If there is an option that says “current” just go with that. Please note that Vimeo converts all HD videos up to 24 frames per second for optimum playback performance.
  • Keyframes

    Every 30 frames. This is basically how often the compressor references your uncompressed video.
  • Data rate

    1800 kbits/sec (for regular video) or 5000 kbits/sec (for high definition). Making this number higher will increase both quality and size.
  • Size

    640x480 (for regular video) or 1280x720 (for high definition). Please note, 1440x1080 videos will not be widescreen on Vimeo, you must compress them as 1280x720.
  • Deinterlace

    Yes. If you do not deinterlace, you will often get weird-looking horizontal lines in your video.
  • Sound sample rate

    44.100 kHz
  • Audio quality

    You want audio with a bit rate of 128 kbps. You can set your audio to really good quality without increasing file size too much.
ten kodek wystepuje tylko w pormacie zapisu avi? tam moza go sobie wybrac tak?

Jak material jest 50i to tez w renderze wybieram 24p i tak samo z trybem kinowym 25p?


O co chodzi z tym keyframes ?

reszte kukam :)
 
Do góry