videostrada tp i HD ?!?

me_th_od

New member
witam
czy videostrada tp ma jakies kanaly HD w swojej ofercie?
w zasadzie korzysta z oferty C+ czyli teoretycznie tak a jak to wyglada w praktyce?
ktos moze mi udzielic info?;)
 

Lech

New member
Bez reklam
me_th_od napisał:
witam
czy videostrada tp ma jakies kanaly HD w swojej ofercie?
w zasadzie korzysta z oferty C+ czyli teoretycznie tak a jak to wyglada w praktyce?
ktos moze mi udzielic info?;)

TPSA chciała mi wcisnąć, częściowo podstępem Liveboxa. Po przeczytaniu umowy - można zdecydowanie odpowiedzieć - nie ma w niej mowy o HD. Mówi się o jakości DVD. Ponadto aby oglądać videostradę trzeba dodatkowo na własny koszt zakupić odpowiedni dekoder Set Top Box. I jeszcze jedna bardzo istotna sprawa - nie można jednocześnie korzystać z internetu i videostrady. Odbywa się to bowiem na jednej linii.
Przeczytajcie uważnie umowę i zapoznajcie się z ofertą bo pochopna decyzja mocno zaboli.:(

Ps. Zobaczcie czy na Waszym terenie videostrada jest wogóle dostępna !!! Jeżeli nie jest to zostaną Wam do płacenia miesięczne rachunki za Liveboxa.
 
Ostatnia edycja:

pawel_71

New member
Lech napisał:
TPSA chciała mi wcisnąć, częściowo podstępem Liveboxa. Po przeczytaniu umowy - można zdecydowanie odpowiedzieć - nie ma w niej mowy o HD. Mówi się o jakości DVD. Ponadto aby oglądać videostradę trzeba dodatkowo na własny koszt zakupić odpowiedni dekoder Set Top Box. I jeszcze jedna bardzo istotna sprawa - nie można jednocześnie korzystać z internetu i videostrady. Odbywa się to bowiem na jednej linii.
Przeczytajcie uważnie umowę i zapoznajcie się z ofertą bo pochopna decyzja mocno zaboli.:(

Ps. Zobaczcie czy na Waszym terenie videostrada jest wogóle dostępna !!! Jeżeli nie jest to zostaną Wam do płacenia miesięczne rachunki za Liveboxa.
Bzdury kolega opowiada. Videostrada dziala w niezaleznym pasmie 4Mbps, czyli jak ktos ma opcje 1Mbps to w sumie daje to tak jakby 5Mbps. Dla MPEG4 taki bitrate wystarcza. Oczywiscie do HD musialoby byc przynajmniej 6-8Mbps i jest to mozliwe na obecnych laczach, ale TPSA nie ma zamiaru na razie nic robic w tym kierunku.
Dekoder i Livebox dostaje sie w promocji za symboliczna zlotowke a w Multipakiecie za darmo i nic nie placi sie za uzywanie tych urzadzen miesiecznie.
 

Lech

New member
Bez reklam
pawel_71 napisał:
Bzdury kolega opowiada. Videostrada dziala w niezaleznym pasmie 4Mbps, czyli jak ktos ma opcje 1Mbps to w sumie daje to tak jakby 5Mbps. Dla MPEG4 taki bitrate wystarcza. Oczywiscie do HD musialoby byc przynajmniej 6-8Mbps i jest to mozliwe na obecnych laczach, ale TPSA nie ma zamiaru na razie nic robic w tym kierunku.
Dekoder i Livebox dostaje sie w promocji za symboliczna zlotowke a w Multipakiecie za darmo i nic nie placi sie za uzywanie tych urzadzen miesiecznie.

Nie cierpię jak ktoś mnie obraża nie znając tematu. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem bo to nie jest teoria jak w Twoim przypadku. Za Liveboxa nie płacisz bo to jest dzierżawa płatna 10 pln miesięcznie. Wiem bo płaciłem tą kwotę. Dostajesz wyłącznie Liveboxa bez dekodera, który sam musisz załatwić. Panienka z TPSy też naopowiadała mi takich bredni o których Ty piszesz. A mianowicie, że dostanę zestaw do odbioru TV, z którego mogę zrezygnować w ciągu miesiąca bez konsekwencji. Tymczasem przesyłką dostałem tylko Liveboxa bez dekodera i dołączoną umowę do podpisania. Zadzwoniłem więc do BOKu mówiąc, że nie takie były wstępne ustalenia. W odpowiedzi usłyszałem tylko bełkot. Zwróciłem więc tego Liveboxa [ ktory bez Set Top Boxa pełni wyłącznie funkcję routera - a router to ja mam własny ] i nie podpisałem dodatkowej umowy, ale TPSA i tak obciążyła mój miesieczny rachunek kwotą 10 pln za dzierżawę Liveboxa. O innych szczegółach nie zamierzam dyskutować bo są one równie wiarygodne jak Livebox za darmo!!!!!!!!!!!
Całe to zdażenie miało miejsce na przełomie października i listopada ubiegłego roku.
 
Ostatnia edycja:

bxd

New member
Lechu, pawel ma rację


Videostrada leci innym pasmem niż neo, w miastach w których działa videostrada, dslamy (googleobrazki->dslam, jeżeli nie wiesz co to jest) są wyposażone w karty adsl2+, więc teoretycznie prędkość wynosi 25mbitów do 2km. (nie muszę chyba wspominać że mpeg4 ownzuje mpeg2 jeżeli chodzi o zasobożerność pasma?)
Tepsa nie stoi w miejscu tylko ładuje naprawdę w(pipi) kasy w modyfikacje własnej sieci (tpnet).
Tylko że, jeżeli tp wprowadzi cyfrowskie hd to konieczna będzie wymiana tunerów (obecne sagemy wyposażone są tylko w euro)

W kwestii cen itp. nie wypowiadam się, nie studiowałem regulaminów dot. usługi videostrada.
 

Cavallino

Banned
Lech napisał:
Nie cierpię jak ktoś mnie obraża nie znając tematu. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem bo to nie jest teoria jak w Twoim przypadku. Za Liveboxa nie płacisz bo to jest dzierżawa płatna 10 pln miesięcznie. Wiem bo płaciłem tą kwotę. Dostajesz wyłącznie Liveboxa bez dekodera, który sam musisz załatwić. Panienka z TPSy też naopowiadała mi takich bredni o których Ty piszesz. A mianowicie, że dostanę zestaw do odbioru TV, z którego mogę zrezygnować w ciągu miesiąca bez konsekwencji.

Bo dostaniesz, ale nie przy zamawianiu liveboxa, tylko videostrady, względnie multipakietu.
To są różne usługi, łączy je tylko tyle że w skład każdej z nich wchodzi livebox.
Gdybyś następnym razem poczytał trochę co zamawiasz PRZED zamówieniem może byś to wiedział......
 

Lech

New member
Bez reklam
Cavallino napisał:
Bo dostaniesz, ale nie przy zamawianiu liveboxa, tylko videostrady, względnie multipakietu.
To są różne usługi, łączy je tylko tyle że w skład każdej z nich wchodzi livebox.
Gdybyś następnym razem poczytał trochę co zamawiasz PRZED zamówieniem może byś to wiedział......

Mowiłem o stanie z miesiaca października 2006. Powtórzę w skrócie. Pani z BOKu zaproponowała telefonicznie videostradę na próbę bez zobowiązań na okres 30 dni. Sprzęt zamiast po dwóch tygodniach [jak zapewniano] przyszedł po miesiącu. A zestaw do videostrady składał się wyłącznie z Liveboxa. Oczywiście było to wbrew umowie a interwencja telefoniczna nic w tej sprawie nie wniosła. Oddałem więc sprzęt, ale TPSA i tak kazała mi płacić za tego Liveboxa, więc dla świętego spokoju zapłaciłem i do videostrady nie wrócę. Nawiasem mówiąc dwa lata temu TPSA bez mojej wiedzy i zgody na podstawie sfałszowanej umowy przepisała mnie do firmy TELE2. "Zabawa" z odkręceniem sprawy trwała około dwóch miesięcy i dopiero postraszenie sądem załatwiło proceder. Obcowanie z TPSA to pasmo usłane "różami" i jak tylko pojawi się w okolicy rozsądny operator internetu to to małżeństwo z "rozsądku" zostanie unieważnione.
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Lech napisał:
Mowiłem o stanie z miesiaca października 2006. Powtórzę w skrócie. Pani z BOKu zaproponowała telefonicznie videostradę na próbę bez zobowiązań na okres 30 dni. Sprzęt zamiast po dwóch tygodniach [jak zapewniano] przyszedł po miesiącu. A zestaw do videostrady składał się wyłącznie z Liveboxa. Oczywiście było to wbrew umowie a interwencja telefoniczna nic w tej sprawie nie wniosła. Oddałem więc sprzęt, ale TPSA i tak kazała mi płacić za tego Liveboxa, więc dla świętego spokoju zapłaciłem i do videostrady nie wrócę. Nawiasem mówiąc dwa lata temu TPSA bez mojej wiedzy i zgody na podstawie sfałszowanej umowy przepisała mnie do firmy TELE2. "Zabawa" z odkręceniem sprawy trwała około dwóch miesięcy i dopiero postraszenie sądem załatwiło proceder. Obcowanie z TPSA to pasmo usłane "różami" i jak tylko pojawi się w okolicy rozsądny operator internetu to to małżeństwo z "rozsądku" zostanie unieważnione.

Widzę, że ciężko Ci zrozumieć świat w którym się poruszasz.....
Co do videostrady - jeśli zamawiałeś videostradę to po jakiego diabła podpisywałeś umowę na samego liveboxa, bez videostrady?
Od razu uprzedzę, że bez podpisania umowy liveboxa byś nie dostał do ręki.

Co do Tele2 - to ta firma fałszowała umowy w celu przejęcia klientów, więc oskarżanie tpsa w tej sytuacji jest po prostu śmieszne.

P.S.
Też nie lubię tpsa, ale jakiś poziom obiektywizmu zachować trzeba.
 

me_th_od

New member
Lech napisał:
Nawiasem mówiąc dwa lata temu TPSA bez mojej wiedzy i zgody na podstawie sfałszowanej umowy przepisała mnie do firmy TELE2. "Zabawa" z odkręceniem sprawy trwała około dwóch miesięcy i dopiero postraszenie sądem załatwiło proceder. Obcowanie z TPSA to pasmo usłane "różami" i jak tylko pojawi się w okolicy rozsądny operator internetu to to małżeństwo z "rozsądku" zostanie unieważnione.
i co moze uwazasz ze fakt, iz ze TELE2 sfalszowalo umowe to wina TP S.A. ?!?
TP S.A. przepisala Cie do TELE2 na podstawie tego co dostali od TELE2. do tego zobowiazuja TP regulacje narzucone jej min przez obecnie zwane UKE ;P
tak wiec Twoje doszukiwanie sie w tym przypadku winy TP jest mocnym przegieciem IMHO (zupelnie jak niektore postanowienia UKE hihihi) ;P
co do reszty nie wypowiadam sie gdyz samo IPTV bez HD nie lezy w kregu mojego zainteresowania - jeszcze te ceny na dodatek ... ;)
aha i zeby nie bylo to sam mam net i telefon w innej firmie.
jednak sluchanie i czytanie jakie to TP jest wredne a inni operatorzy sa biedni - podczas gdy stosuja dokladnie takie same zagrania (patrz TELE2 czy Netia nawet)- jest juz na prawde nie do zniesienia.
UKE jednak osiegnelo jak widac sukces robiac ludziom wode z mozgu i wciskaja medialny belkot - odniesienie ogolne zeby nie bylo ;)
znaleziono chlopca do bicia czyli TP - Pani Strezynska jest dla mnie marnej klasy specjalista od telekomunikacyjnego rynku ...
 

Lech

New member
Bez reklam
Cavallino napisał:
Widzę, że ciężko Ci zrozumieć świat w którym się poruszasz.....
Co do videostrady - jeśli zamawiałeś videostradę to po jakiego diabła podpisywałeś umowę na samego liveboxa, bez videostrady?
Od razu uprzedzę, że bez podpisania umowy liveboxa byś nie dostał do ręki.

Co do Tele2 - to ta firma fałszowała umowy w celu przejęcia klientów, więc oskarżanie tpsa w tej sytuacji jest po prostu śmieszne.

P.S.
Też nie lubię tpsa, ale jakiś poziom obiektywizmu zachować trzeba.

Śmieszne to są Twoje argumenty. Ja dostałem propozycję przetestowania wideostrady przez 30 dni. Sprzęt przywiozła firma kurierska za potwierdzeniem odbioru przesyłki. Wszystko odbyło się na telefon nikt żadnej umowy nie podpisywał. I chrzanienie typu nie podpisałeś umowy nie masz sprzętu jest wkurzające, bo fakt jest taki jak opisałem. Czyli sprzęt bez umowy do testów. A po 30 dniach zwrot lub podpisanie umowy- jasne? Co do sfałszowanej umowy TELE2 - to chyba poprawną ścieżką byłby telefon sprawdzający ze strony TPSA. Tak byłoby prosto, szybko i profesjonalnie. W końcu TPSA traci klienta i tego nie sprawdza! Czy UOK zabrania sprawdzenia takiej informacji? Koniec dyskusji:x
 
Ostatnia edycja:
Do góry