VHS na PC

mander15

New member
Moje pytanie do was jest następujące jak zrzucić video ze starych kaset VHS na PC na format np avi czy xvid ?

Jakie kable do tego trzeba, programy etc.

Proszę o pomoc :) i z góry dzięki :D
 

kyzer

New member
To zależy jak profesjonalnie chcesz to zrobić, jak po kosztach i nie masz tunera w pc to kup sobie VIDEO GRABBER (wpisz na wyszukiwarce na alledrogo) i tym sobie zgrasz, jeśli potrzebujesz profi robote to już lepsze rzeczy wchodzą w gre.
 

mander15

New member
Nie musi być super profesjonalnie byle by działało :D
Jeżeli to ma jakieś znaczenie to karta graficzna to : GeForce GTS 250

Nie znam się ogólnie na tym za bardzo po prostu ojciec powiedział mi że mam się dowidzieć ja kto się robi ;| dlatego jak by ktoś mógł dokładnie ze szczegółami opisać co i jak to był bym wdzięczny. :)
 

toje

New member
Kup sobie pierwszy lepszy tuner tv podłącz zwykłym kablem antenowym z tv i on ci zgra i zakoduje w mpg. Potem albo zgrasz na dvd albo do avi. Proste i tanie. Chociaż jakość będzie mniej niż średnia.
 

Gie

Member
Bez reklam
Najprościej zgrać stacjonarną nagrywarkę DVD. Nie ma sensu bawić się w komputer. Żadne polepszacze programowe nie poprawią jakości VHS. Bawiłem się video grabberem na USB. Po dwóch dniach zabawy z ustawianiami zgrywanego materiału poddałem się. A to przeplot, a to zgubione klatki, a to dźwiek się rozjeżdżą. A przede mną jeszcze była konwersja i ewentualny autoring na DVD. Pożyczyłem nagrywarkę od znajomego, kliknąłem na niej REC, na odtwarzaczu PLAY, poszedłem sobie załatwiać swoje sprawy i po powrocie miałem to co chciałem, VHS na DVD.
 
Do góry