Velodyne CHT-8Q czy REL T5

iiyam

New member
Witam.
Który z tych dwóch do pokoju 14 m2.
zestaw jaki posiadam to HK460 + kef C7 + C6LCR
+C3 i podczas oglądania filmów brakuje mi niskich tonów.
Czy w takim pokoju da się dobrze ustawić większego Velodyne CHT-10Q.
 

adamllca

New member
Bez reklam
podlacze sie do temtu troche wieksza bo ok 20m2
i pytanie REL T5 czy Jamo sub 650 , Monitor Audio msw 10, Velodyne CHT 8, JBL ES 250 P i tylko do muzyki !
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Witam.
Który z tych dwóch do pokoju 14 m2.
zestaw jaki posiadam to HK460 + kef C7 + C6LCR
+C3 i podczas oglądania filmów brakuje mi niskich tonów.
Czy w takim pokoju da się dobrze ustawić większego Velodyne CHT-10Q.

A czemu nie C4 do kompletu?
U mnie się sprawdza
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli do muzyki to Rel T5 - konstrukcja zamknieta, do kina bym brał Velodyne. Do kolegi iiyam obawiam się że Velodyne może byc za mocny i nie wykorzystasz w pełni jego możliwości. Wydaje mi się że Rel na tych metrach byłby lepszą opcją - brak dudnienia, kontrolowany bass. Ktoś kiedyś pisał że fale dźwiekowe niskich częstotliwości mają określoną długość i jak jest pokój za mały to występują odbicia od ścian i rezonanse. A dlaczego chcesz Velodyne 10Q a nie 8Q, przecież na 14 mkw z powodzeniem wystarczy?
 

iiyam

New member
chodzi mi głównie o efekty podczas oglądania filmów więc wybór padnie na Velodyne CHT-8Q, a w muzyce myśle że też sobie poradzi.Szkoda że nie mam możliwości przekonania się na własne ucho jak brzmi jeden i drugi , muszę kupować w ciemno.
 

mors111

Active member
Bez reklam
sporo kasy jak na tak małego ale bardzo dobrego suba

nie jesteś w stanie zmienić ustawień w amplitunerze aby z frontów osiągnąć spory bas w kinie ( Onkyo 609 to potrafi i ti w większym pomieszczeniu , przy dobrych kolumnach na bas nie narzekam , a głośniki o średnicy 1x17cm w każdej kolumnie ) , jakiś dynamic eq , audyssey ...
 

iiyam

New member
Do kolegi mors111 moje c7 posiadaja tylko 6,5 calowe głośniki w muzyce jest ok ale do filmów musi być sub.Dlatego po zakupie VELODYNE CHT-8Q liczę na dużą poprawę basu.Czy ktoś słyszał nowego Velodyne EQ-MAX8 warto do niego dopłacić?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Do kolegi mors111 moje c7 posiadaja tylko 6,5 calowe głośniki w muzyce jest ok ale do filmów musi być sub.

mam podobnie

głośniki basowe mają 17cm czyli 6,5" i basu maja sporo
wraz z Onkyo 609 przy odpowiednich ustawieniach ( basa nadal na "0" ) w kinie wystarczają na 30m2
 

ThePepe

New member
Bez reklam
mors111, u Ciebie wystarczy, u kolegi Iiyam już nie. Dużo tu ma do powiedzenia również akustyka pomieszczenia i wiele innych czynników.
Uważam, że do kina sub jest niezbędny, mimo tego że podłogówki też sobie dobrze radzą. Moim zdaniem do tak małego pomieszczenia nie ma sensu wstawiać dużego suba, bo można osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego...
 

adamllca

New member
Bez reklam
wlsnie dzis stanal u mnie w sypialni rel t5 wraz z MA rx2 , poslucham troszke dluzej to napisze cos wiecj ale pierwsze wrazenie odlot , moc, jakosc ,dynamika super
 

adamllca

New member
Bez reklam
odnosnie relt5 to w muzyce jest naprawde swietnie ,mysle ze w kinie na nieduzym metrazu tez zagra a velodyne niestety nie wypowiem sie nie mialem okazji posluchac
 

grbprc

New member
Duzo forumowiczow do muzyki poleca jamo sub 650 lub nowa wersje 660 to konstrukcja zamknieta czyli w sam raz do muzyki niewiem jak w kinie ale do kina swietnie nadaje sie jbl 250pw z duzym zapasem mocy wzmacniacz 400 wat rms 700 max
 

piczon

New member
adamllca nie miales okazji przetestowac swojego t5 pod jakims ampli ? ciekawe czy potrafi cos przywalic ;)
mamialem okazje sluchac rel quake u kumpla np podczas grania na ps3 i czasem walil bardzo czasem za malo (ciezko go wysterowac), ale przylozenia porzadnego nigdy nie mial (wielkosc), ale fakt ze w stereo pod jakims tam Arcamem naprawde ladnie gral (szybki)

chcialbym cos nie drogiego z kompromisiem w kinie i muzyce, ale pewnie tak sie nie da ;)

JBL 250 to juz naprawde krowa jest, przy moich c7 bedzie wygladal troche dziwnie no i zona na bank mnie z chaty wywali ;)
 

damian820927

New member
Bez reklam
Piczon jaki masz metraż ? JBL tylko do kina do muzyki nawet szkoda go brać pod uwagę... kompletnie się nie nadają te suby.
REL T5 w muzyce świetny jak za swoją cenę i o kino nie martwiłbym się może nawet do 20m2 w zależności jak kto ma umeblowany pokój.
 

piczon

New member
ja mam 20m, sciany jakos 3x7 otwarty, tv na krotszych scianach. Mialem wczesniej jakis szajs m-audio sub 12 i powiem szczerze ze w kinach dywan podwijal ;) . Tak duzego basu nie potrzebuje, chodzi mi o bardziej ciche sluchanie a wydajne (male dziecko, sasiedzi etc) no i zebym mogl go tez w muzie posluchac...
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
Sam sobie już odpowiedziałeś na pytanie ;) REL będzie dobrym wyborem.
To porządna firma i robi na prawde świetne suby. Jego kubatura nie jest duża ale daje rade spokojnie, no i żonie się spodoba :)
 
Do góry