V5500 czy W5500 - wylacznie do komputera

akslow

New member
Mam dylemat ktory telewizor 32 calowy kupic, bedzie uzywany praktycznie wylacznie jako monitor. Podlaczony przez HDMI. Nie wiem czy warto doplacac do serii W tylko z powodu 100Hz skoro i tak bede pewnie uzywal trybu Gaming wiec bedzie dzialac z 50Hz (szkoda ze nie mozna podac bezposrednio 100Hz z komputera). No i teraz zupelnie nie wiem czy warto doplacac 400zl do modelu W skoro opcja ta przez wiekszosc czasu bedzie wylaczona. Czy uswiadcze jeszcze jakis roznic ? Co proponujecie? Moze w ogole jakis inny telewizor kupic ? Cena do 2500zl.
 

Ares78

New member
Do zastosowań które wymieniłeś wystarczy telewizor 50hz bo faktycznie motionflow 100hz będzie zapewne sporadycznie używane. Swoją drogą myślałem, że różnice cenowe dla 32 cali pomiędzy tymi dwoma seriami są sporo mniejsze...
 

akslow

New member
kontrast w modelu v5500 jest faktycznie duzo gorszy niz w W5500 ? W sklepie jakas roznice delikatna widze, ale moze to kwestia ustawien. Moze jak postawie go nie majac bezposredniego porownania to tez bede zadowolony z czerni jaka oferuje model V5500 ?
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Kontrast V5500 nie jest duzo gorszy od W5500. Powiedzialbym, ze praktycznie wiekszej roznicy nie widac. W zwiazku z tym szale powinna przechylic cena.
 

Ares78

New member
akslow napisał:
kontrast w modelu v5500 jest faktycznie duzo gorszy niz w W5500 ? W sklepie jakas roznice delikatna widze, ale moze to kwestia ustawien. Moze jak postawie go nie majac bezposredniego porownania to tez bede zadowolony z czerni jaka oferuje model V5500 ?

W5500 ma nieznacznie lepszą także tutaj raczej nie ma co się doszukiwać większych różnic. Jeśli faktycznie zamierzasz używać tylko i wyłącznie jako monitor to Vka wystarczy i spisze się dobrze. Także daj znać, po odbiorze jakie wrażenia ;)
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
Spioch napisał:
Wrażenia będą dobre, testowałem ten tv jako monitor
nawet oczu nie wypala :bober:

Jakby raziło, to polecam:
- podświetlenie na min;
- jasność 67 ( poniżej tej wartości zaczynają znikać detale w cieniach );
- kontrast natywny to 80, ale jak będzie razić to zmniejszać aż będzie dobrze;
 

satinav

New member
czy przy odległości 1-2 m sony 32V5500 bedzie dobrze się sprawował? tzn. czy nie bede się meczyl z nim, bo ma byc od jako monitor (kablem hdmi-hdmi)

*rozbieżność odległośći dlatego ze będzie on wisiał na ramieniu u bede miał mozliwosc oddalenia lub przyblizenia, mniej wiecej wlasnie tak.


prosze o pomoc i relacje po użytkowaniu go jako monitor..
 

Ares78

New member
Sam bym się nie zdecydował na taki duży monitor, druga sprawa jeśli zajmujesz się fotografią, ewentualnie wydrukiem grafik, to lepiej kupić specjalistyczny monitor. Co do odległości jest ok do oglądania filmów, grania, nie wiem jak będzie powiedzmy z pracą w wordzie...
 

maciohappy

New member
Czesc wam, to moj pierwszy post na tym forum i od razu w temacie mocno dla mnie waznym :)
ktos mi z nieba spadl zakladajac ten topic bo mam ten sam problem :

46w5000 za 949 funtow i kuszace 52v5500 za £ 1049,
komp tylko i wylacznie do filmow, tylko i wylacznie z kompa (przez D-sub) i przez to rodzi sie pytanie : czy jak za 2 lata zmienie zdanie i bede chcial ogladac sobie meczyk kopanej to czy beda sie pojawiac jakies smugi, blur jak w Need for speed itd ? :)
pewnie po czesci zaczalem sobie wkrecac czytajac to forum, ale latwiej spytac ludzi ktorzy maja ten sprzet niz sprzedawcow w sklepie, ktorzy do takiego telewizora nie podlaczaja nawet dobrego sygnalu i jakis gowniany filmik reklamowy najnormalniej sniezy (jak na rubinie mojej babci 25 lat temu).

Tv bedzie tylko do filmow, ale czy biorac v5500 nie zamykam sobie mozliwosci podlaczenia konsoli i posiadania super zabawy zamiast rozmytego obrazu

wszelkie komentarze bardzo sie przydadza, dzieki i pozdrawiam
 

satinav

New member
mi chodzi głównie o internet, rozmowy gg, filmy i troche grafika :) nie wiem jaki wielki wybrać.. bo to jednak nie jest za duża odległość, chyba że przy zmianie rozdzielczości bedzie ok, ale nie wiem.. Ma ktoś podłaczony 32V5500 jako monitor?
 

Buti

New member
Dołączę się do tematu.
Również szukam tv, który spełniłby rolę monitora jak również w równym stopniu służył jako tv do dekodera n. Ciekawe jak z czytelnością czcionek w najwyższej rozdzielczości przy odległości max 2m. Chcę sobie wygodnie leżeć na łóżku i przeglądać strony internetowe. Przy monitorze 20 cali i rozdzielczości 1680x1050 dobrze jest z odległości 80cm. Ciekawe jak będzie na 32 calach przy full hd.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
maciohappy napisał:
Tv bedzie tylko do filmow, ale czy biorac v5500 nie zamykam sobie mozliwosci podlaczenia konsoli i posiadania super zabawy zamiast rozmytego obrazu

wszelkie komentarze bardzo sie przydadza, dzieki i pozdrawiam

Vkę ma kolega tylko, że 46 cali, wrażenia? Chodzi bardzo podobnie do w5500, w niektórych momentach jedynie wychodzi brak 100hz, input laga nie mierzyliśmy, ale pewnie taki jak w modelu z wyższej serii. Do Twoich zastosowań w5500 nie wiem czy ma jakikolwiek sens, jak będzie podłączony do PC, a później do konsoli nie poczujesz nawet tych 100hz- będą wyłączone chociażby w przypadku game mode.
 

akslow

New member
Po tygodniu uzytkowania telewizora Sony 32V5500 głownie jako monitor (+ pip - TV kablowa analogowa) przyszla pora na moje wrazenia. A wiec w pierszej chwili bylem zakoczony rozmiarem ale pozytywnie raczej (wczesniej siedzialem przy notebookowym 17 calowym wyswietlaczu). Po okolo 2-3h strasznie zmeczyl mi sie wzrok a to wszystko jak udalo mi sie stwierdzic przez nadmierne podswietlenie. Teraz gdy ustawilem je na minimalne a takze zmniejszylem jasnosc w obraz moge wpatrywac sie godzinami (siedze dosc sporo - nawet 8h dziennie przy odleglosci 0,80 do 1m).

Korzystam aktualnie z nastepujacych ustawien
Podswietlenie: Min
Kontrast: 75
Jasnosc: 40
Nasycenie: 52
Temperatura barw: Cieple 2
Ostrosc: min
Gamma: -1
Balans bieli:
Wzmocnienie R: -6
Przesuniecie B: -5
Inne wspomagacze wylaczone

Opcje te pochodza z jakiegos testu w ktorym dokonano kalibracji kolorow. Tam jasnosc ustawiono na 51 i podswietlenie na 3. Ja zmiejszylem zeby nie swiecilo tak po oczach. Do filmu w trybie theatre mam ustawione tak jak nalezy (wtedy oddalam sie od monitora na 2m)

Ogolnie jestem bardzo zadowolony z tego telewizora. Przy odleglosci 1m stwierdzam ze 32 cale to maksimum. Wydaje mi sie, ze przy 40 calach trzeba juz znacznie krecic glowa i oczami (chociaz lepiej zeby wypowiedzial sie uzytkownik tak duzego ekranu, to jest moja opinia). Tu nawet tego nie zawuwazam chociaz tez jest duzo powierzchni do ogarniecia.

W windowsie pracuje w rozdzielcznosci full hd (1080p) w grach 720p (w ktore gram czasem) z racji starszego komputera w dodatku notebooka. Wiadomo w rozdzielnoczsi full hd wszystko wyglada bajecznie. Czcionki sa bardzo ostre wszystko wyglada pieknie. W wordzie mieszcza sie obok siebie dwie strony a4 (chyba nawet sa ciut wieksze niz w rzeczywistosci).

Wlasciwie do niczego nie moge sie przyczepic. Jedno co mi sie nie podoba to blyszczace wykonczenie na ktorym strasznie widac kurz. Osobiscie nie lubie wycierac codziennie z kurzu. Niestety wiekszosc nowych telewizorow ma ta przypadlosc. No i na samym poczatku zauwazylem 2 subpixele uszkodzone - zielone). Jednak udalo sie je naprawic pierwszego dnia. Nacisniete palcem powrocily do zycia. Wiec gdyby ramka i podstawa byly matowe bylbym w pelni zadowolony.

Gdybym ponownie stal przed wyborem czy kupic monitor 27 calowy czy telewizor 32 calowym (telewizor tanszy przy tym typie matrycy) z ta wiedza i doswiadczeniami ktore mam dzis bez zastanowienia wybralbym telewizor full hd.

Do komputera polecam model V. Ma mniejszy input lag od serii W nawet w trybie game - okolo 10ms (wylaczone 100Hz - z wlaczonym roznica jest jeszcze wieksza). W niby kontrast ma lepszy ale mi ten z modelu V w zupelnosci wystarcza a tryb 100Hz i tak mialbym wylaczony (tryb game). Szkoda 350-400zl. Chyba ze ktos lubi mecze w tv ogladac. Osobiscice wzialbym 100Hz jedynie wtedy gdybym mogl podac sygnal 100Hz z komputera.

Co do czytania z 2m nie widze zadnego problemu.
 
Ostatnia edycja:

maciohappy

New member
Witam ponownie, bylem w sklepie, chcialem podlaczyc lapka i dooopa

przez d-sub chcialem i jakies dziwne rozdzielczosci itd.

moze ktos potwierdzic ze ATI RADEON XPRESS 200M w laptopie asusa pociagnie w full HD ?

pytam bo w sklepie jak gosc zobaczyl ze chce podlaczyc kompa do telewizora to uciekl, bo nie wiedzial jak pomoc,

w anglii wiekszosc ma takie pojecie o sprzecie jak juz wspomniany sprzedawca.
 

Spioch1

New member
a czemu ma nie dać rady?
gf6600 w full hd nawet w sims3 można było pograć (oczywiście momentami ścinało) :p
ten radeon to nie jest monstrum ale system w full hd pociągnie
z grami gorzej
filmy-może da radę ,zależy jaki procek
 
Do góry