Uzywane projektory 720p

Doopan

New member
Hej,

mam LCD 40 cali, zestaw 5.1 i do tego XBMC. Więc aż się chce ogladac filmy!
Niestety, odkad pozyczylem benq w710, choruje na projektoze :) Wiec zastanawiam sie, czy nie kupic czegos uzywanego, i ew. za 100 dolkow sciagnac z chin lampę, jakby była potrzebna. Np.


Projektor kino domowe BENQ W500 + EKRAN ~190/105cm w komplecie Aleksandrów Łódzki

Mam jakieś 3,5 m do bialej sciany, gdzie jest 2,5mx1,5 przestrzeni.

Dajcie znać, czy warto starać się o używany projektor i czy to co pokazałem to dobra inwestycja? Wynajmuję mieszkanie, wiec nie chce kupowac nic na stale itp.
Koniecznie musi być HD (1280x720), bo poniżej to piksele będę oglądał a nie film :)

Dzięki!
 

Excalibue

New member
Mam w domu dwa projektory 720p kupione jako używane - Sanyo PLV-Z5 oraz Optoma HD65.
Pierwszy jeszcze z oryginalną lampą ( z przebiegiem ok 1800h ) - wyświeciłem jak na razie 250h i trzyma się ok, natomiast przy optomie ( kupiona okazyjnie z lampą do wymiany ) wymieniłem lampe i działa również dobrze.
Warto jednak popatrzeć czy modele które nas interesują nie są nazbyt awaryjne poprzez opinie innych użytkowników ( np projectorcentral.com ).
Sporo projektorów cierpi na inne dolegliwości, pomijając zużycie lampy dochodzą uszkodzenia zasilania, padające procesory w dlp, zużyte panele lcd ( choć ten problem chyba jest trochę za bardzo rozdmuchany, bo jednak trochę czasu upłynie aż będzie widać ślady zużycia ) i inne..
Benq bez gwarancji osobiście bym nie kupił, celuj raczej w te solidniejsze marki typu Sanyo, Epson mitsubishi.. i koniecznie sprawdź jak sprawują się przez te parę lat.

Pozdrawiam.


edytowano przez administrację
 

cezar1972

New member
sprzęt będziesz rozstawiał np, na stoliku, czy zamontujesz pod sufitem na stałe? Być poże będziesz potrzebował projektora z dużym zakresem zooma lub z lens shiftem. Warto umieszczenie projektora i ekranu przemyśleć przed zakupem, ponieważ może okazać się, że prawidłowe zamontowanie i dopasowanie projektora do rozmiaru ekranu jest w Twoich warunkach niemożliwe.
 

collider

New member
Bez reklam
Mam w domu dwa projektory 720p kupione jako używane - Sanyo PLV-Z5 oraz Optoma HD65.
Pierwszy jeszcze z oryginalną lampą ( z przebiegiem ok 1800h ) - wyświeciłem jak na razie 250h i trzyma się ok, natomiast przy optomie ( kupiona okazyjnie z lampą do wymiany ) wymieniłem lampe i działa również dobrze.
Warto jednak popatrzeć czy modele które nas interesują nie są nazbyt awaryjne poprzez opinie innych użytkowników ( np projectorcentral.com ).
Sporo projektorów cierpi na inne dolegliwości, pomijając zużycie lampy dochodzą uszkodzenia zasilania, padające procesory w dlp, zużyte panele lcd ( choć ten problem chyba jest trochę za bardzo rozdmuchany, bo jednak trochę czasu upłynie aż będzie widać ślady zużycia ) i inne..
Benq bez gwarancji osobiście bym nie kupił, celuj raczej w te solidniejsze marki typu Sanyo, Epson mitsubishi.. i koniecznie sprawdź jak sprawują się przez te parę lat.

Pozdrawiam.


edytowano przez administrację

Co prawda na projektorach sie zbytnio nie znam, ale czytalem gdzies, ze za projektowanie i jakosc kontroli Benq odpowiadaja ludzie z Optomy.
 
Do góry