Usterka w samsung LE40C650 - samoczynnie zmienia jasność

mcmurdon

New member
Witam, to jest mój pierwszy post i od razu zacznę od niemiłej sytuacji, która dotyczy mojego w miarę świeżego nabytku, dwumiesięcznego LE40c650 L1WXXH z matrycą SQ01. Otóż zauważyłem usterkę jak w temacie powyżej a dokładnie mówiąc wygląda to tak: podczas oglądania występuje tak jakby naprzemienne pulsowanie obrazu (obraz samoczynnie się ściemnia i rozjaśnia) jest to bardzo subtelne ( podobne jest to do zmiany ustawień w "Trybie oszczędzania energii" gdy ekran jest mocniej lub mniej podświetlony). Taki stan występuje przez parę minut a potem jest znowu ok, usterka pojawia się o różnych porach tak, że nie ma reguły. Mam do tego sprzętu podpiętą nbox recordera "n" i myslalem, że to może wina tego pudelka ale niestety nie. Gdy usterka już się pojawi i przełącze TV w tryb Diagnostyka Obrazu wiecie taki statyczny obrazek jakiejs rajskiej plaży to obraz dalej jest pompowany wiec stawiam na usterkę TV. Wiem, czeka mnie pewne serwis ale czy ktoś już miał taki problem jak ja ? Dziękuję za zainteresowanie tematem
 

shado

New member
Próbowałeś sprawdzić czy po wyłączeniu oszczędzania energii dalej masz ten problem? Masz zapewne u siebie czujnik światła więc to może on głupieje?
 

mario10P

New member
Witam, to jest mój pierwszy post i od razu zacznę od niemiłej sytuacji, która dotyczy mojego w miarę świeżego nabytku, dwumiesięcznego LE40c650 L1WXXH z matrycą SQ01. Otóż zauważyłem usterkę jak w temacie powyżej a dokładnie mówiąc wygląda to tak: podczas oglądania występuje tak jakby naprzemienne pulsowanie obrazu (obraz samoczynnie się ściemnia i rozjaśnia) jest to bardzo subtelne ( podobne jest to do zmiany ustawień w "Trybie oszczędzania energii" gdy ekran jest mocniej lub mniej podświetlony). Taki stan występuje przez parę minut a potem jest znowu ok, usterka pojawia się o różnych porach tak, że nie ma reguły. Mam do tego sprzętu podpiętą nbox recordera "n" i myslalem, że to może wina tego pudelka ale niestety nie. Gdy usterka już się pojawi i przełącze TV w tryb Diagnostyka Obrazu wiecie taki statyczny obrazek jakiejs rajskiej plaży to obraz dalej jest pompowany wiec stawiam na usterkę TV. Wiem, czeka mnie pewne serwis ale czy ktoś już miał taki problem jak ja ? Dziękuję za zainteresowanie tematem


Witam
Myślę że warto odświeżywszy ten post, ja ma taki sam problem jak kolega wymieniłem telewizor na nowy i ten drugi ma to samo.. Jestem rozczarowany tym TV.
Wyłączony czujnik światła i oszczędzanie energii na poziomie niski i dalej to samo .., już nie mowie o wymianie dekodarea anteny i czego sie da listwy itp.
Czy ktoś już miał tez taki problem ??
 

jason1980

New member
Ja mialem w ps50b530, tv zostal wymieniony na nowy innej marki, teraz mam ps51d550 i jest to samo. Lipa te nowe telewizory. Mialem 5 roznych przez 3 lata i zaden nie wytrzymal wiecej niz 8 miesiecy
 

mario10P

New member
napisałem w tej sprawie do Samsung Polska i mi odpowiedzieli , żeby wgrać nowe oprogramowanie :p .. no nie jestem pewien czy to coś zmieni
 

mario10P

New member
napisz proszę jaki masz model i czy po zmianie softu pomogło ?


wgrałem wczoraj wieczorem i zaczynam obserwacje :) o winiku napisze .. Całe dobre wrażenie tego TV zaciera ten tik..

na dzisiaj super TV tylko trzeba mieć chyba szczęście żeby trafić na dobry egz. a dopłaciłem za matryce SQ1 hehe.
 

alugin

New member
Zresetuj telewizor i nie właczaj jakich kolwiek funkcji eco Telewizor bedze dzialal sprawnie. Jesli raz sie to wlaczy to potem mimo ze jest wylaczone funkcje eco dzilaja dalej. Tez tak mialem To jakis blad oprogramowania jest.
 

marcin1197

New member
Zresetuj telewizor i nie właczaj jakich kolwiek funkcji eco Telewizor bedze dzialal sprawnie. Jesli raz sie to wlaczy to potem mimo ze jest wylaczone funkcje eco dzilaja dalej. Tez tak mialem To jakis blad oprogramowania jest.

U mnie to nie podziałało. Mam dekoder CP i przy zmianie kanału to pole z informacjami robi się ciemniejsze a gdy pojawia się biały komunikat na czarnym tle (brak kanału...) to caly ekran się rozjaśnia. Wszystkie ustawienia ECO wyłączone. Resetowałem trzymając kilkanaście sekund klawisz EXIT. Może jest jeszcze jakiś inny sposób?
 

mario10P

New member
Zresetuj telewizor i nie właczaj jakich kolwiek funkcji eco Telewizor bedze dzialal sprawnie. Jesli raz sie to wlaczy to potem mimo ze jest wylaczone funkcje eco dzilaja dalej. Tez tak mialem To jakis blad oprogramowania jest.


A więc tak , aktualizacja oprogramowania nic nie dała :( szlak mnie trafia !

Pytanie jak zresetuje telewizor to funkcja eco nie będzie włączona ? czyli powrót do ustawień fabrycznych ?

Tak na marginesie zadzwonię na infolinie samsunga, ciekawy jestem co te d.. powiedzą, bo jak widzę to nie tylko mój problem mimo wymiany 1 egz. na nowy i drugi tez to ma.. coś tu nie gra.. a ma tak piękne opinie i dałem się nabrać :(
 

alugin

New member
Reset telewizora. Czyni się to przez przyciśnięcie przycisku „exit”
na pilocie przez ok. 15 sekund (przy włączonym odbiorniku). Pojawi się
wtedy odpowiedni komunikat proszę strzałką w lewo wybrać „Ok.” i
zatwierdzić środkowym przyciskiem na pilocie, a telewizor się wyłączy.
Po ponownym włączeniu będzie trzeba na nowo dokonać instalacji
odbiornika za pomocą funkcji Plug&Play. Funkcje eco po resecie sa wylaczone
 

mario10P

New member
Reset telewizora. Czyni się to przez przyciśnięcie przycisku „exit”
na pilocie przez ok. 15 sekund (przy włączonym odbiorniku). Pojawi się
wtedy odpowiedni komunikat proszę strzałką w lewo wybrać „Ok.” i
zatwierdzić środkowym przyciskiem na pilocie, a telewizor się wyłączy.
Po ponownym włączeniu będzie trzeba na nowo dokonać instalacji
odbiornika za pomocą funkcji Plug&Play. Funkcje eco po resecie sa wylaczone


Niestety u mnie mimo resetu dalej to samo :(
 

madada

New member
Mam TV Samsung UE32D5500. Oprogramowanie 001019. Wszystkie funkcje wyłączone. Pomogła zmiana ustawień trybu obrazu na: FILM. Jest to jedyny tryb, w którym to zjawisko nie występuje lub jest zminimalizowane.
 

sosinson

New member
Jakaś straszna lipa z tą delikatnie zmieniającą się jasnością!
Telewizor był przez tydzień w serwisie. Osoba serwisująca nie zauważyła problemu, niemniej wprowadziła 'jakieś zmiany systemowe' w tv, które mogłyby pomóc. Telewizor wrócił, niestety problem nie zniknął. Po podłączeniu i uruchomieniu telewizora zaprezentowałem serwismenowi na czym dokładnie polega problem, mianowicie: przy ciemnych obrazkach, przy małej ilości jasnych pikseli, telewizor ma obniżoną/normalną gammę, kiedy dojdzie więcej jasnych pikseli w obrazie podbija ją. wszystkie ustawienia eco itp wyłączone, kontrast dynamiczny także wyłączony. załączam link do filmu, na którym można zauważyć problem: https://www.dropbox.com/s/cbh74rr5id9tewx/WP_20160818_18_42_11_Pro.mp4?dl=0
Drogą mailową dostałem informację techniczną, z której wynika, że zgłaszany przeze mnie problem nie jest usterką tv (załącznik).
DRAMAT
 

sosinson

New member
Jakaś straszna lipa z tą delikatnie zmieniającą się jasnością!
Telewizor był przez tydzień w serwisie. Osoba serwisująca nie zauważyła problemu, niemniej wprowadziła 'jakieś zmiany systemowe' w tv, które mogłyby pomóc. Telewizor wrócił, niestety problem nie zniknął. Po podłączeniu i uruchomieniu telewizora zaprezentowałem serwismenowi na czym dokładnie polega problem, mianowicie: przy ciemnych obrazkach, przy małej ilości jasnych pikseli, telewizor ma obniżoną/normalną gammę, kiedy dojdzie więcej jasnych pikseli w obrazie podbija ją. wszystkie ustawienia eco itp wyłączone, kontrast dynamiczny także wyłączony. załączam link do filmu, na którym można zauważyć problem: https://www.dropbox.com/s/cbh74rr5id9tewx/WP_20160818_18_42_11_Pro.mp4?dl=0
Drogą mailową dostałem informację techniczną, z której wynika, że zgłaszany przeze mnie problem nie jest usterką tv (załącznik).
DRAMAT
i nie gamma tylko jasność.
ktoś coś jeśli chodzi o rozwiązanie problemu?
 
Do góry