Ustawienie suba - gdzie?

Aqualitek

New member
Hej,
Mam pytanie dot. ustawienia subwoofera. Po przeprowadzce mam tylko jedno miejsce na sprzęt, szafkę RTV, która ma długość "od ściany do ściany", dosyć szeroka. Wygląda to tak:
Bez_tytu_u.png

I tu moje pytanie. Subwoofer oczywiście zaznaczony na niebiesko, stoi obecnie na szafce ZA telewizorem. Odległość od ściany ze 20 cm, do telewizora tak samo. Bass reflex w kierunku ściany. Czy takie ustawienie może mieć zły wpływ na TV (LED)? Czy lepiej byłoby np. pociągnąć kabel nieco dalej i postawić suba przed tą szafką po prawej stronie? Innej możliwości ustawienia niestety nie mam (po bokach TV nie wejdzie, bo z jednej strony mam wzmacniacz, z drugiej konsolę), dlatego muszę się poradzić, czy zostawić tak jak jest, czy przenieść go na front. Ewentualnie jeżeli będzie warto, to mogę pokombinować z ustawieniem konsoli i przenieść suba obok TV, ale to tylko wtedy, jeżeli będzie to wskazane.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Co to za.sub że się mieści za TV ? Daj go poza szafkę po prawej jak.jest miejsce.
 

Aqualitek

New member
Od głośników Edifier C2XD. Akurat za telewizorem jest sporo miejsca i wchodzi z zapasem. ^^
Po prawej stronie jest miejsce tylko przed szafką, ale ustawienie tak jest o tyle mało funkcjonalne, że będzie stać przed drzwiczkami szafki. :/
 

mors111

Active member
Bez reklam
przy takich kolumienkach to zostaw jak masz , daj tylko suba by bas był wzdłuż ściany a nie między TV a ścianom
 

Aqualitek

New member
Ok, czyli ogólnie rozumiem, że sub za TV nie będzie mieć negatywnego wpływu na działanie/obraz mojego Soniaka? ;)
 

mors111

Active member
Bez reklam
kiedyś w TV kineskopowych magnes źle wpływał na obraz , dziś już tak nie ma w LCD i LED , postaw suba za TV jak pisałem ale tak by głośnik i bass reflex był wzdłuż ściany a nie do niej i TV
 
Do góry