Ustawienia obrazu w telewizorze LCD SONY BRAVIA

rafau11

New member
Witam.
Jestem nowym użytkownikiem forum więc proszę o wyrozumiałość.

Kupiłem dzisiaj telewizor LCD Sony BRAVIA KDL40-HX800 40' i mam problem z ustawieniem obrazu. Szukałem w google ale i tak nie udało mi się ustawić telewizora, obraz jest gorszy niż w 14 calowym 5 letnim PHILIPSIE. Obraz wygląda czasem jak za mgłą, jest mało wyraźny i mało szczegółowy np. twarze są jakieś rozmazane i gładkie. W sklepie obraz był poprostu piękny, ale czytałem, że sklepy mają jakieś specjalne tricki zeby obraz był ładny i podobno można to tak ustawić tylko nie mam pojęcia jak. Jak możecie to proszę abyście powiedzieli mi co jak ustawić.
Z góry dziękuję.
 

NickSon

Member
rafau11 weź pod uwage ze 14 cali to nie 40 na większym wszystko bedzie wygladało gorzej szczegolnie w obrazie z kablówki. Musisz się do tego przyzwyczaić. Zakładam że sygnał z kabla masz silny bez zakłuceń itp? Obraz za mgłą? hm to moze zwieksz ostrość albo kontrast Ogólnie przesiadka z CRT (kineskopowca) zawsze jest szokiem. Ja swoje pierwsze LCD chciałem zaraz pakowac do kartonu Pomęcz sie z nim tydzień i mysle że zmienisz zdanie i bedziesz zadowolony :) Włącz sobie coś przynajmniej z DVD i już będzie ładnie ;)
 
Do góry