Ustawienia obrazu s30

hitachi

New member
Witam, znajomy zakupił ten model i mam kilka pytań.Czy u was posiadaczy tego tv instrukcji nie było tylko 4stronicowa kserówka?Jakie proponujecie ustawienia obrazu do małego ciemnego pokoju,bo teraz obraz wygląda średnio.Jak zrobić by kanał rozszerzał się automatycznie na cały panel bo funkcja auto u mnie nie działa tzn na 30 kanałów dosłownie 5 automatycznie się rozrzeszy a na innych są paski albo górne albo boczne.Głównie chodzi mi o te ustawienia obrazu,proszę o propozycje.Teraz mam kino ale średnio wygląda szczególnie kolory jakby matowe słabe. DZIĘKUJE
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
a z czego ten sygnał telewizyjny? Jak dekoder to może tam jest problem w ustawieniach - u mnie tak było po wymianie dekodera na karte CI problem z rozszerzaniem obrazu w trybie auto sam się rozwiązał.

Co do ustawień to najpierw wygrzej matryce tak ze +/- 300h na ustawieniach faebrycznych (normal) dopiero potem jak ci dynamiczny tryb nie odpowiada to poeksperymentuj z kontrastem, ostrością, FCI, etc. etc.
 
Ostatnia edycja:

hitachi

New member
Niestety na ustawieniach fabrycznych -normal nie da sie oglądać.Ciekawe czy macie jakieś ustawienia swoje do małego dość ciemnego pokoju.A co z instrukcjo mieliście ją czy tylko 4 stronicowe ksero?A co mam zrobic w dekoderze?zwykła kablówka mm.
 

babus

Member
hitachi coś ściemniasz! Piszesz, że znajomy kupił ten model, Ty masz zwykłą kablówkę. Co ma piernik do wiatraka. To kto w końcu ma podpięty ten tv i jakim sygnałem?
Co do obrazu, ustaw normal, powyłączaj wszystkie ulepszacze i tryb eko. Wyreguluj ręcznie jasność, kontrast, kolor pod swoje upodobania i tyle.
 

hitachi

New member
babo-czytaj ze zrozumieniem,jeśli napisałem ze plazmę kupił znajomy to i dalej pisze ze on ma kablówkę mm.Gdzie napisalem ze to ja mam kablówkę?Reszta ok ,dzięki za rade.
 

babus

Member
No widzę, że Ty czytasz ze zrozumieniem. Nawet nicka nie potrafisz poprawnie przepisać!
Ale dobra. Co to jest zwykła kablówka mm. Jeśli analog to będzie tak jak piszesz, niektóre kanały rozszerzą się automatycznie, niektóre nie. To samo z pasami bocznymi przy 4:3. Niestety tak nadają nasi nadawcy. Zostaje ręczna regulacja zoom. Jeśli cyfrowa z dekoderem, to ustaw w dekoderze format obrazu 16:9. U mnie z mediaboxem UPC funkcja auto działa b.dobrze. Co do instrukcji to jak przy każdym nowym sprzęcie powinna być, no chyba, że sprzedający zagubił i dorobił jakieś ksero.
 

hitachi

New member
Jeszcze dwie sprawy.Pierwsza czy wyszedł nowy softweare na ten tv?I drugi problem to taki ze w ustawieniach obrazu oprócz kontrastu i jasności i koloru inne opcje maja tylko maksymalnie 10 stopni do wyboru trochę to dziwne bo niektórzy w sieci podają własne ustawienia i np ostrość maja ustawione na 20 czy 40 a ja suwak maksymalnie mogę ustawić na 10,dziwne to ,może mam stare oprogramowanie?A do babola masz racje ma kablówkę analogowo i raczej w tym tkwi problem słabego obrazu.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Jeszcze dwie sprawy.Pierwsza czy wyszedł nowy softweare na ten tv?I drugi problem to taki ze w ustawieniach obrazu oprócz kontrastu i jasności i koloru inne opcje maja tylko maksymalnie 10 stopni do wyboru trochę to dziwne bo niektórzy w sieci podają własne ustawienia i np ostrość maja ustawione na 20 czy 40 a ja suwak maksymalnie mogę ustawić na 10,d
Soft do s30 jest tutaj,czy nowszy to zalezy od wersji ktora jest w telewizorze.Trzeba sprawdzic

Download Information of VIERA for Europe and CIS | Download | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global

Jesli chodzi o ostrosc to max 10 a kontrast 60.Niektorzy pewnie myla ostrosc z kontrastem.
Na razie nie przekraczam polowy ustawien ostrosc 5 , kontrast 30 a jasnosc jeszcze nizej czyli minus 10 , tryb dynamiczny.(telewizor cx3e)
 
Ostatnia edycja:

Byrd66

New member
Witam, znajomy zakupił ten model i mam kilka pytań.Czy u was posiadaczy tego tv instrukcji nie było tylko 4stronicowa kserówka?Jakie proponujecie ustawienia obrazu do małego ciemnego pokoju,bo teraz obraz wygląda średnio.Jak zrobić by kanał rozszerzał się automatycznie na cały panel bo funkcja auto u mnie nie działa tzn na 30 kanałów dosłownie 5 automatycznie się rozrzeszy a na innych są paski albo górne albo boczne.Głównie chodzi mi o te ustawienia obrazu,proszę o propozycje.Teraz mam kino ale średnio wygląda szczególnie kolory jakby matowe słabe. DZIĘKUJE

A propo ustawień obrazu - do zwykłej telewizji polecam
Normalny
Kontrast 42
Jasność 0
Kolor 23-26
Ostrość 5
Eco wył, bo za bardzo przyciemnia obraz
I te inne banery też wyłączone.
Balans bieli normalny. Przy takich ustawieniach i kolory są naturalne i mamy dobrą jasność i kontrast wieczorem.
 

hitachi

New member
Dziękuję za podpowiedzi ustawień,jeszcze jedno pytanie macie może włączone ifc?Ja mam włączone bo jak wyłączam to obraz jakby pulsował głównie na białym to widać mocno wiec nie do zaakceptowania.A mm to skrót od operatora multimedii,myślałem ze to powszechna wiedza.
 
Do góry