USTAWIENIA OBRAZU PROŚBA O POMOC PANASONIC TX-P50C3E lub P42C3E

onifer

New member
Witajcie.

Od dwóch miesięcy posiadam plazmę Panasonica TX-P50C3E, ogólnie po wcześniejszych dwóch telewizorach LCD, jestem z tej plazmy zadowolony i miło zaskoczony, ale zwracam się z prośbą o pomoc do osób które mają model C3E, czy CX3E obojętnie w jakiej rozmiarówce 50 czy 42 cale, aby przybliżyli jakie mają ustawienia obrazu.

Jakoś nie mogę znaleźć kompromisu pomiędzy zbyt ostrym trybem "normalnym" a bladym "kinowym".

Proszę o info w jakim trybie oglądacie ten telewizor (ja ciągnę obraz z dekodera n-ki), a najlepiej jakbyście wypisali dokładnie jaki tryb i wartości poszczególnych parametrów takich jak kontrast, jasność, kolor itd... oraz napiszcie czy używacie funkcji ECO oraz overscan 16:9.
Z góry dziękuję
 

digitalus

Banned
Witam
Nie ma uniwersalnych ustawien bo bardzo duzo zalezy od oswietlenia i wymagan .
Obecnie nie przekraczam polowy ustawien (cx3e)
tryb normalny
kontrast 30
jasnosc (minus)- 10
kolor 30
ostrosc 5
balans bieli normalny
intensywne kolory wlaczony
eco wlaczony
redukcja szumow wylaczona
Niesety musze korzystac z overscan 16:9 bo obraz nie jest na pelnym ekranie. To sztuczne powiekszenie i obraz troche traci na jakosci
Uwazam ze to babol bo jesli jest ustawiony format 16:9 to obraz powinien byc na pelnym ekranie gdy program nadawany jest w 16:9 a czasami cos zostaje po bokach ekranu.
 
Ostatnia edycja:

taki tam

New member
Witajcie.

Proszę o info w jakim trybie oglądacie ten telewizor (ja ciągnę obraz z dekodera n-ki), a najlepiej jakbyście wypisali dokładnie jaki tryb i wartości poszczególnych parametrów takich jak kontrast, jasność, kolor itd... oraz napiszcie czy używacie funkcji ECO oraz overscan 16:9.
Z góry dziękuję

Ustawienia to rzecz indywidualna. Musisz sam popróbować co Ci najlepiej odpowiada.
Każdy tryb - normalny czy kinowy możesz sam indywidualnie ustawiać. Poczytaj to forum - możesz ustawienia z innych typów TV.
 

onifer

New member
dziękuję za odpowiedzi...

digitalus..próbowałem tych ustawień które podałeś ale jak dla mnie tragedia.... (oczywiście nie bierz tego do siebie:)

obraz jest zbyt ciemny dając kontrast 30 i jeszcze jasność -10. A jeszcze piszesz że masz eco włączone!

W porównaniu np. z trybem "normalny" gdzie mam ustaw kontrast 42 jasność 0 kolor 32, to co podałeś to jest zupełnie ciemne:)

ja niestety też włączam 16:9 overscan, gdyż również szczególnie z lewej strony ekranu przy wyłączonym jest kawałek czarnego paska i to jeszcze dziwne bo nie jest prosty lecz lekko zakrzywiony- nawet sam się zastanawiam czy to nie wada telewizora... Ty też tak masz???
 

Pit_B

New member
W serii c3 za wiele nie poszalejesz z możliwościami zaawansowanego ustawienia obrazu bo ich nie ma. Sam się zastanawiam jak miałaby wyglądać kalibracja skoro niewiele można tu ustawić...
 

digitalus

Banned
dziękuję za odpowiedzi...

digitalus..próbowałem tych ustawień które podałeś ale jak dla mnie tragedia.... (oczywiście nie bierz tego do siebie:)

obraz jest zbyt ciemny dając kontrast 30 i jeszcze jasność -10. A jeszcze piszesz że masz eco włączone!

W porównaniu np. z trybem "normalny" gdzie mam ustaw kontrast 42 jasność 0 kolor 32, to co podałeś to jest zupełnie ciemne:)

ja niestety też włączam 16:9 overscan, gdyż również szczególnie z lewej strony ekranu przy wyłączonym jest kawałek czarnego paska i to jeszcze dziwne bo nie jest prosty lecz lekko zakrzywiony- nawet sam się zastanawiam czy to nie wada telewizora... Ty też tak masz???
Oczywiscie ze nie biore tego do siebie .Moj telewizorek jeszcze na "dotarciu"
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...w-s-potrzeby-docierania-plazm.html#post721017
http://www.hdtv.com.pl/forum/301097-post89.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/722475-post11.html
Po "przejechaniu" 300 , 400 godzin ustawie troche wyzej kontrast ale bardziej podoba sie ciemniejszy, mniej jaskrawy ekran. Docieram:) bo nawet stary daewoo gra pieknie do dzis
http://www.hdtv.com.pl/forum/214050-post56.html
Jesli chodzi natomiast o 16:9 overscan to bez wlaczonej funkcji czasami jest gorzej niz u Ciebie. Paski po lewej i prawej stronie ekranu, czasami nawet u gory ekranu.Dlatego uwazam ze to babol bo np w plazmie daewoo gdy ustawiony jest format 16:9 to obraz zawsze wypelnia caly ekran
 
Ostatnia edycja:

diuczysko

New member
Bez reklam
Panowie problem overscanu wynika z tego, jak nadają programy nasi nadawcy. Niektóre audycje puszczane nawet na programach hd (nka) nie wypełniają całego ekranu, czasami nawet na brzegach są jakieś śmieci. To nie wina telewizora. Ten problem dotyczy tylko telewizji, ja zawsze dla innych źródeł wyłączam overscan.
 

mykacz

New member
U mnie śmieci w lewym górnym rogu ekranu występują podczas oglądania kilku kanałów w tv cyfrowej (ASTER). Stwierdziłem, że dla mnie lepszym rozwiązaniem jest wejście do menu serwisowego i minimalne przesunięcie obrazu w pionie (o dwa kliknięcia z 0 do 2), co całkowicie eliminuje ten problem i równocześnie konieczność korzystania z overscanu. Rozwiązanie proste i skuteczne.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Czy nikt nie użytkuje plazm z serii C3 i nie pomoże z ustawieniami?

popróbuj tak w trybie normal (to moje codzienne ustawienia z G30):

kontrast +45
ostrość +7
jasność +2
temp kolorów: zimny
eco wył.
IFC wył.
Redukcja szumów min.
Intensywne kolory wł.
Zwiększona rozdzelczość max.
Overscan max.

Jak coś przestrzeliłem do Twojego TV to sorry... ale u mnie w domu moje panie też chcą "jasno" to pewien kompromis...;)

:popcorn:
 

onifer

New member
popróbuj tak w trybie normal (to moje codzienne ustawienia z G30):

kontrast +45
ostrość +7
jasność +2
temp kolorów: zimny
eco wył.
IFC wył.
Redukcja szumów min.
Intensywne kolory wł.
Zwiększona rozdzelczość max.
Overscan max.

Jak coś przestrzeliłem do Twojego TV to sorry... ale u mnie w domu moje panie też chcą "jasno" to pewien kompromis...;)

:popcorn:

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Marcin 2000 a ustawienie kolorów jaka wartość?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Marcin 2000 a ustawienie kolorów jaka wartość?

nie zmieniałem fabrycznych ustawień kolorów tylko wł. opcja intensywnych kolorów jak chcesz to zobacz czy odpowiada ci bardziej temperatura kolorów zimna / neutralna / ciepła dla mnie zimna jest najbardziej naturalna... ale co odbiorca to gust... intensywniejsze kolory będziesz miał na temp. neutralnej :)

Miłego ustawiania :bober:
 
Ostatnia edycja:

onifer

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Marcin 2000 a ustawienie kolorów jaka wartość?

Chyba znalazłem "złoty środek" przynajmniej nacodzień, bo czasem kinowy tryb do niektórych filmów jest lepszy.

A zatem:

Tryb: NORMALNY
Kontrast: 42
Jasność:0
Kolor: 33-36 ja mam teraz 33
Ostrość: 6
Balans bieli: normalny (zimny za bardzo mi przypomina LCD)
Intensywne kolory: włączony- choć tu nie widzę różnicy czy włączone czy nie
ECO: wyłączony
Redukcja szumów: wyłączony
Overscan 16:9: włączony
odświeżanie: 100Hz
oszczędność energii: wyłączona
przesuw pixela: włączony
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Chyba znalazłem "złoty środek" przynajmniej nacodzień, bo czasem kinowy tryb do niektórych filmów jest lepszy.

A zatem:

Tryb: NORMALNY
Kontrast: 42
Jasność:0
Kolor: 33-36 ja mam teraz 33
Ostrość: 6
Balans bieli: normalny (zimny za bardzo mi przypomina LCD)
Intensywne kolory: włączony- choć tu nie widzę różnicy czy włączone czy nie
ECO: wyłączony
Redukcja szumów: wyłączony
Overscan 16:9: włączony
odświeżanie: 100Hz
oszczędność energii: wyłączona
przesuw pixela: włączony

najważniejsze, że się teraz podoba :) miłego oglądania
 

onifer

New member
mam jeszcze pytanie z innej beczki...zawsze mnie zastanawialo czy to jest wada tv czy normalne a mianowicie jak włączam tv z pilota to nie wystarczy nacisnąć krótko raz czerwony przycisk aby odbiornik się właczył lecz trzeba nacisnąć i przytrzymać ze dwie sekundy zanim telewizor "załapie" z pilota i się włączy..czy to normalne? mój tv to tx-p50c3e Panasonic
 

digitalus

Banned
Normalne.Nie ma sie czym przejmowac , w moim telewizorze jest identycznie.
Najczesciej jednak wylaczam telewizor wylacznikiem sieciowym i jestem za calkowitym zlikwidowaniem "czerwonych" przyciskow na pilocie. Jakie to oszczednosci energii np w sklali calego globu .
 

onifer

New member
Normalne.Nie ma sie czym przejmowac , w moim telewizorze jest identycznie.
Najczesciej jednak wylaczam telewizor wylacznikiem sieciowym i jestem za calkowitym zlikwidowaniem "czerwonych" przyciskow na pilocie. Jakie to oszczednosci energii np w sklali calego globu .

wielkie dzięki za odpowiedź bo już się obawiałem że coś jest nie tak...a ten główny wyłącznik sieciowy nie wyrobi się po wielokrotnym częstym użytkowaniu?
 

digitalus

Banned
Cykl pracy wylacznika w telewizorze jest bardzo dlugi .
Jesli jednak masz obawy ze wylacznik moze sie wyrobic to mozesz kupic cos takiego.Wtyczka z wylacznikiem sieciowym.
Wylaczasz telewizor przy pomocy wylacznika przy gniazdku . Chyba ze dojscie do wylacznika przy gniazdku jest bardzo utrudnione wtedy pozostaje wylacznik sieciowy w telewizorze
brennenstuhl-wtyczka-z-wlacznikiem-tp_248240340065080289b.png
 
Ostatnia edycja:

onifer

New member
Witajcie

W dniu dzisiejszym zaobserwowałem w ustawieniach obrazu a plazmie Panasonic p50c3e nowy parametr a mianowicie "odcień" (pod parametrem ostrość) w miejsce parametru "balans bieli". Jak to możliwe że się pojawił nowy parametr po roku czasu, skoro nie mam podpiętego tv do internetu a więc aktualizacje oprogramowania są niemożliwe.

I drugie pytanie obecnie parametr "odcień" ustawiony jest na 0, jak Wy macie go ustawione?

Edit: a teraz znów sytuacja wróciła do stanu pierwotnego i nie ma parametru "odcień" tylko jest z powrotem "balans bieli".

Co się dzieje z tym telewizorem, psuje się menue??
 
Ostatnia edycja:
Do góry