Ustawienia - kalibracja KDL-40W5500

Status
Zamknięty.

adamboro

New member
pppawel napisał:
Przecież mnie nie chodzi o odszukanie linka z gotowym ustawieniem i stwierdzeniem autora że mu to odpowiada. Skąd wiesz, czy masz ustawienia optymalne, że nie mogłyby być lepsze, a może dużo lepsze?
Tego nie wiem i pewnie nigdy się nie dowiem... Chodzi mi o to, że w moim przypadku ustawienia z takiego linka przyniosły efekt - jest lepiej niż przy ustawieniach standardowych. Rozumiem, że chcesz dążyć do ideału. Sprawdź najpierw te ustawienia i porównaj czy są lepsze od standardowych jeśli tak, to może coś wywnioskujesz w którą stronę należy iść aby było jeszcze lepiej. Sam chętnie bym wziął lepsze ustawienia dla takiego TV i ustawił teściowi, ale nie mam za wiele czasu na zabawy z testowaniem setek ustawień.

Z tego co widzę to z wartościami kontrastu, jaskrawości i nasycenia póki co doszedłeś do tych co zostały podane w tym nieszczęsnym linku :)
 
Ostatnia edycja:

pppawel

New member
adamboro napisał:
Z tego co widzę to z wartościami kontrastu, jaskrawości i nasycenia póki co doszedłeś do tych co zostały podane w tym nieszczęsnym linku :)

Masz prawie rację. Jeszcze niedawno była to lista "jakichś" ustawień, a teraz ja to sprawdziłem. Nie przez subiektywne odczucia wizualne, ale poprzez potwierdzenie tych ustawień w dziesiątkach dyskusji. Teraz te 3 (na razie)wartości stały się aksjomatami. Wynika z tego nic innego, jak to :

"możesz ustawić sobie kontrast od 0 do 100%, ale większość posiadaczy tego telewizora świadomie i po wielu próbach ustawia go w zakresie 74 do 77%, uznając te wartości za optymalne"

Ta informacja znakomicie skraca nasz czas zabawy z ustawieniami, nieprawdaż?
 

Adamelab

New member
pppawel napisał:
Masz prawie rację. Jeszcze niedawno była to lista "jakichś" ustawień, a teraz ja to sprawdziłem. Nie przez subiektywne odczucia wizualne, ale poprzez potwierdzenie tych ustawień w dziesiątkach dyskusji. Teraz te 3 (na razie)wartości stały się aksjomatami.
Miałem już nie pisać, ale nie wytrzymałem. Bo coś mi się zdaje że nie chodzi tu o nic innego, jak o kreowanie się na kogoś podającego jedynie słuszne wartości ustawień ( z zaznaczeniem nawet, że to aksjomaty ).
Czy to nie pycha ??? Sam piszesz o dziesiątkach dyskusji, a w nich każdy wyrażał własne ( lub zasłyszane), subiektywne opinie. I tak zostanie do końca.
Chcesz mieć super ustawienia- wezwij specjalistów od kalibracji, z odpowiednim sprzętem, którzy w twoich warunkach oświetlenia ustawią Ci super TV.
Reszta będzie i tak tym samym , co do tej pory pojawiało się na różnych forach - opiniami ludzi o własnych odczuciach.
Pozdrawiam.

P.S. Już nie będę niepokoił;-)
 
Ostatnia edycja:

adamboro

New member
pppawel napisał:
Masz prawie rację. Jeszcze niedawno była to lista "jakichś" ustawień, a teraz ja to sprawdziłem. Nie przez subiektywne odczucia wizualne, ale poprzez potwierdzenie tych ustawień w dziesiątkach dyskusji. Teraz te 3 (na razie)wartości stały się aksjomatami. Wynika z tego nic innego, jak to :
Jak miałeś gotowe rozwiązanie to Ci nie pasowało, dopiero jak przeczytałeś to samo w 50 innych miejscach i sam sprawdziłeś, potwierdziłeś jego skuteczność, choć mogłeś to zrobić najpierw zamiast narzekać, że to "jakieś" ustawienia i nie wiadomo czyje i bla bla bla. Sprawdź może do końca wszystkie ustawienia...

Zatem nie zależy Ci na tym by obraz Tobie odpowiadał, tylko żeby był najlepszy możliwy, mimo, że może on Tobie nie odpowiadać...

Wysoki Sądzie nie mam więcej pytań do świadka w tym temacie.
 

pppawel

New member
Poniżej część ustawień - uzupełnienie do wcześniejszego posta. Pozostałe załączę w najbliższym czasie. Wg mnie poniższe ustawienia lub ich podane granice są optymalne. Są wynikiem porównania przeszło trzydziestu zestawień uznanych przez autorów lub dyskutujące nad nimi gremia jako optymalne. Uwaga: listę parametrów traktować należy jako nierozerwalny "komplet"; tzn. pozytywny efekt powstanie jeśli dla któregoś parametru nie zrobimy wyjątku, wstawiając wartość znacznie odbiegającą od podanej.

Tryb obrazu: standard
Podświetlenie: 3 (+2, -0) im więcej światła w pokoju tym większe
Kontrast: 75 (+2, -1)
Jaskrawość: 51 (+2, -1)
Nasycenie: 52 (+0, - 1)
Temp. barw: Neutral lub Ciepłe 1
Ostrość: 10 (+2, -2)
Redukcja zakłóceń: mała
Redukcja zakłóceń MPEG: mała
Motionflow: standardowe
Tryb filmu: wyłączone

Zaawansowane
Korekcja czerni: mała
Zaawansowane ustaw. kontrastu: mała
Gamma: standard lub +1

W nawiasach odchylenia - granice regulacji.
 

jery--

New member
Bez reklam
Ustawienia do KDL46W5500

Podaję ustawienia zaproponowane w teście 46W5500 w styczniowym Audio-Video (po kalibracji):
Tryb obrazu-własny
podświetlenie-4 (lub według własnych preferencji)
kontrast-84 lub zbliżony
jasność-51, 52
nasycenie-49
temp. barw-Ciepłe2
ostrość-Min
redukcja zakłóceń-Wył lub Słaba
redukcja zakłóceń MPEG-Wył
Motionflow-Standardowe lub Wył
tryb filmu-Automat.1
korekcja czerni-Wył
zaaw. zwiększ. kontrastu-Wył
gamma-Standardowy (po ciemku) lub +1 (w dzień)
automat. ograniczenie światła-Wył
czystość bieli-Wył
Żywy kolor-Wył
powierzchnia wyświetlania-+1
Korekty balansu bieli:
wzmocnienie R=0
wzmocnienie G=-3
wzmocnienie B=-5
Przesunięcie R=-1
Przesunięcie G=+1
Przesunięcie B=-3
Cytat z A-V: "Warto pamiętać, że optymalne wartości dla różnych egzemplarzy mogą być odmienne, ale ogólny 'trend' korekcji R/G/B będzie zawsz podobny."

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Nie w każdej sytuacji wszyscy lubią mieć włączone motionflow przykład filmy blu ray 24p, z drugiej strony sam uważam ustawienie poziomu intensywności układu kompensacji ruchu na standard jako najbardziej optymalne czy to dla Nki czy filmów na dvd :)
 

fargo2

New member
Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego 100Hz z tym co oglądamy, jest to funkcja zasadniczo niezależna od źródła sygnału. Nie ważne czy to będzie obraz TV 576 linii czy 1080 z BD to zawsze płynność ruchu będzie lepsza przy 100HZ.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Według mnie 100Hz sprawdza sie najlepiej w sporcie i matariałach nakręconych w studio typu tvn24 . Wtedy włączam nawet na maxa. Co do filmu to osobiscie zaznaczam jak i większość standard ale i to czasami sprawia ze obraz robi sie dziwny i trzeba wyłączyć.
 

Soniak45

New member
Ustawienia Sony

Postanowiłem coś od siebie nabyłem telewizor Sony KDL-40W5500 ale myslę ze seria W to te same matryce .Propo ustawień ustawienia fabryczne nie powalają na kolana to fakt.Zresztą co do ustawień wszystko zależy od użytkownika jeden woli ciepłe drugi zimne,jeden blondynki drugi brunetki Smile.Ale do rzeczy Telewizory z tymi matrycami mają naprawdę co pokazać ale 1 warunek należy je odpowiednio skonfigurować zanim posypią sie uwagi od wszelkiej maści znawców proponuję właścicieli matryc serii W o wypróbowanie tych ustawień a potem o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.Ja podaję ustawienia do uzyskania maximum czerni i koloru powalającego na kolana SmileI tak zasada pierwsza wielu tu prosi o kody do ustawień systemowych proszę nic tam nie ruszać lub zapisywać przed jakąkolwiek próbą ingerencji.Ok zaczynamy
Po wejściu do ustawień obrazu ustawiamy
Wejścia docelowe- wspólne (po to aby sie nie bawic w ustawianie kolejnych obrazów na innych kanałach
Tryb obrazu- własny
Podświetlenie-3 ( wielu stosuje wysokie i potem sie dziwi ze w kątach swieci i brak czerni)
Kontrast-88
Jasnosc-33
Nasycenie-44
Temp Barw Neutralne lub Ciepłe 1
Ostrosć -22
Redukcja zakłóceń-wył lub min( min dla słabage sygnały dla cyfrówki wył.)
Redukcja zakł.MPEG -wył
Motionflow-Standartowe
Tryb Filmu-Automat 1
Zaawansowane Ustawienia
Korekta Czerni-Duża
Zaawansow.Zwieksz.Kontrastu-Średnie
Gamma- (-1)
Automat.ogranicz.Światła-Średnie
Żywy Kolor-średni
Balans Bieli
Wzmocnienie R-(-2) lub (-1)
Wzmocnienie G- (-4) lub (-2)
Wzmocnienie B- (-5) lub (-3)
Przesunięcie R (-1) lub (-1)
Przesuniecie G (-2) lub (-2)
Przesunięcie B (+3) lub (+3)
Demonstrowałem wielu przyjaiołom byli zachwyceni ostrością Barw czernią i szczegółami ustawienia proszę porównać na blue reyu sygnale cyfrowym i analogowym ,wiadomo ze kanały są różnie nadawane i każdy lubi co innego jak mawiał mój kolega jeden woli zapach pomarańczy a drugi własnych nóg ahhah Smile ale moim zdaniem to najbardziej optymalne ustawienia aby wydobyc z Sonego pazury:)Zalecałbym również oświetlić lekko telewizor z tyłu jak wiemy ta matryca swieci w rogach no niestety a lekkie podświetlenie od tyłu wieczorem minimalizuje ten efekt i poprawia lekko głębie i kontrast oglądanych programów i to tyle skłoniło mnie napisanie tego posta zupełny brak na wielu forach dostępnych informacji na ten temat .Pozdrawiam i oczekuję wrazeń od posiadaczy matryc serii W 5500 -5740
 

sineraser

New member
witam
nie chcialem zakladac nowego topiku i dlatego moje pytanie/problem pozwole sobie zamiescic tutaj (sorry w razie czego)

mam telewizor Sony KDL-40W5500 i moj problem polega na tym ze nie moge podlaczyc laptopa, amilo a1650g z karta graficzna amd mobility radeon express 200series, laptop nie ma wejscia HDMI, mam kabel vga ale po podlaczeniu do tv niezaleznie od zmian rozdzielczosci na ekranie tv widac tylko tapete i nic wiecej, nie wiem o co chodzi, moze ktos zna rozwiazanie,

dzieki z gory :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
witam
nie chcialem zakladac nowego topiku i dlatego moje pytanie/problem pozwole sobie zamiescic tutaj (sorry w razie czego)

mam telewizor Sony KDL-40W5500 i moj problem polega na tym ze nie moge podlaczyc laptopa, amilo a1650g z karta graficzna amd mobility radeon express 200series, laptop nie ma wejscia HDMI, mam kabel vga ale po podlaczeniu do tv niezaleznie od zmian rozdzielczosci na ekranie tv widac tylko tapete i nic wiecej, nie wiem o co chodzi, moze ktos zna rozwiazanie,

dzieki z gory :)

Masz zapewne ustawione w "ustawieniach ekranu" w laptopie tryb "rozszerz ekrany". Ustaw sobie "powiel ekrany" lub "pokarz pulpit tylko na 2" - jeśli ekran 2 to TV i ma niezgodną rozdzielzość z ekranem twojego laptopa. Jeśłi laptop ma matrycę Full HD (1080p) i masz na nim ustawioną rozdzielczość 1920x1080 to jesteś szczęśćiarzem i możesz wybrać pierwszą opcję: "powiel ekrany". W ten sposób będziesz mógł oglądać to samo w rozdzielczości natywnej (bez utraty jakości obrazu) na ekranie laptopa jak i w TV.
Dodatkowo podłącz sobie dźwięk kabelkiem małyj jack - mały jack z wyjścia słuchawkowego laptopa do wejścia AUDIO PC w TV.

Mam nadzieję, że chociaż cię naprowadziłem a następnym razem zacznij od podania systemu operacyjnego na jakim pracujesz bo zawsze są jakieś różnice w ustawieniach.
 

Soniak45

New member
mała zmiana można spróbować jeszcze tak podświetlenie :8 / kontrast:99 / jasność: 44 / nasycenie: 55 / temperatura barw : zimne / korekcja czerni :duże /zaw. zw. kontrastu :duze / Żywy kolor : średni / a w balansie bieli:wzmocnienia na : 0 / a przesunięcia R :-5 / G -2 / B -5 . Pozdrawiam.
 

Soniak45

New member
Oczywiście tyczy się to modelu Sony KDL W 5500 .Wówczas mamy super obrazik bo na ustawieniach fabrycznych zaprogramowanych to lipa i zamglony blady obraz a i ostrośc minimum 22 . Jeśli pomogłem to się cieszę Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry