USB - HDMI adapter

Neonek

New member
Witam, nie posiadam wyjścia cyfrowego w laptopie (CPU1,86 2GBRamu x3100, VGA) a zależy mi na jakości obrazu ... czy adapter DELOCK podłączany do USB będzie dobrym rozwiązaniem? Czy są dostępne na rynku jakieś adaptery pod ExpressCard? Czy ten laptop "udźwignie" filmy w większej rozdzielczości (HD)?

ww.allegro.pl/item526238296_adapter_usb_dvi_hdmi_vga_grafika_zew.html

...pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
nie napisałeś jaki masz model laptopa.
czy (CPU1,86 2GBRamu x3100, VGA) oznacza, ze masz w laptopie wyjście VGA? jeśli tak to po co dopłacać kilka setek za urządzenie, które ma mniejsze możliwości niż to złącze? (obsługuje niższe rozdzielczości niż to wbudowane złącze)

jeśli nie masz wyjścia D-Sub to być może to i jedyne rozwiązanie.. na siłę..
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Hmm... Aby przesłać 50 klatek/s full hd potrzebujesz 2,4Gbps, USB 2.0 daje Ci 480Mbps... Optymistycznie osiągniesz do 10 klatek na sekundę...
 

ivf

New member
są filmy fullHD mające 50 klatek na sekundę? ;)

to urządzenie zastępuje kartę graficzną czyli z odświeżaniem nie ma problemu, co najwyżej z otrzymaniem odpowiedniej ilości danych napływających z komputera.. jeśli ten laptop miałby BD (;)) to problem może i by się pojawił.. jednak ze standardowo skompresowanymi filmami nie powinno być problemu.. (a patrząc na procek w grę nie wchodzą zbyt mocne kompresje)
 

Neonek

New member
Zamiast dokupywać dodatkowy osprzęt, postanowiłem kupić kabel D-sub dobrej jakości (potrójnie ekranowany). Rozdzielczość FullHD chodzi bez problemu ;)

...pozdrawiam
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
pejotpe napisał:
Hmm... Aby przesłać 50 klatek/s full hd potrzebujesz 2,4Gbps, USB 2.0 daje Ci 480Mbps... Optymistycznie osiągniesz do 10 klatek na sekundę...
Eeee... Ale maksymalny przeciętnie spotykany bitrate z BD to 40...50 Mbps...

Być może te 2,4 to Ghz pasma przenoszenia kabla HDMI?


>>Neonek

Najprostsze rozwiązania są najlepsze... ;)
 

jurek_13

New member
Witam!

Posiadam adapter DeLock od kilku miesięcy i do wczoraj wykorzysytwałem go jako dodatkową kartę grafiki w notebooku Lenovo (pracuję na dwóch monitorach).

Wczoraj zakupiłem komputer stacjonarny i adapter nie jest mi już potrzebny. Adapter jest objęty 24 miesięczną gwarancją - pozostało ponad 18 miesięcy (data zakupu 18.10.2008).

Posiadam pełen komplet (pudełko, przejściówki, adapter, dowód zakupu).

Mogę sprzedac adapter za 200 zł + koszt wysyłki.

Transakcję można przeprowadzic z wykorzystaniem serwisu Allegro, w którym posiadam konto z liczbą ponad 100 wyłącznie pozytywych komentarzy (płatności Allegro za dodatkową opłatą).

Pozdrawiam,
jurek_13
 

yarson

New member
jurek_13 napisał:
Witam!

Posiadam adapter DeLock od kilku miesięcy i do wczoraj wykorzysytwałem go jako dodatkową kartę grafiki w notebooku Lenovo (pracuję na dwóch monitorach).

Wczoraj zakupiłem komputer stacjonarny i adapter nie jest mi już potrzebny. Adapter jest objęty 24 miesięczną gwarancją - pozostało ponad 18 miesięcy (data zakupu 18.10.2008).

Posiadam pełen komplet (pudełko, przejściówki, adapter, dowód zakupu).

Mogę sprzedac adapter za 200 zł + koszt wysyłki.

Transakcję można przeprowadzic z wykorzystaniem serwisu Allegro, w którym posiadam konto z liczbą ponad 100 wyłącznie pozytywych komentarzy (płatności Allegro za dodatkową opłatą).

Pozdrawiam,
jurek_13

Jest odpowiedni dział do tego-moze tutaj byś to napisał:
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=34
 

cgc

New member
wiatrak napisał:
Eeee... Ale maksymalny przeciętnie spotykany bitrate z BD to 40...50 Mbps...
Te 40-50Mbps to bitrate strumienia z płyty który jak wiadomo jest strumieniem skompresowanym, po dekompresji na samym wyjściu sygnał ma już ok 1.5Gbps (przy 1920x1080 25p) więc żeby to działało to strumień musiałby być dekodowany bezpośrednio przez kartę na usb to raczej mało prawdopodobne przy tanich kartach.
Jak już ktoś wspomniał wcześniej jeśli masz wyjście vga to lepszy efekt uzyskasz na nim, nie ma się co napalać na cyfrowe wyjście hdmi skoro i tak nie wyciąga pełnej rozdziałki.
Takie zewnętrzne karty mogą się przydać jak ktoś nie ma w lapku wyjścia na zewn. monitor (bardzo rzadki przypadek) a musi podłączyć zewnętrzny monitor lub musi pracować na więcej niż jednym monitorze ale raczej chodzi tu o pracę ze statycznym obrazem np obróbka grafiki, programy biurowe itp niż np odtwarzanie wideo czy gry , do tego lepszy będzie zintegrowany procek graficzny w lapku niż to coś.
 
Ostatnia edycja:
Do góry