Upskalowanie sygnału z cyfr. kablówki SD?

and00

New member
Witam
Mam zamiar kupic AV HK ale firma w tym poście jest raczej bez znaczenia.
Zastanawiam się czy jak podam sygnał z cyfrowej kablówki SD po HDMI do AmpliAV i włacze skalowanie do HD i dalej po HDMI do TV czy polepszy sygnał ?
 

masloww

New member
Bez reklam
pójdzie pójdzie i to z całkiem niezłym efektem;
ważne jest aby układy wideo: skaler i de-interlacer były dobrej jakości;
w amplitunerach Denona siedzą układy Anchor Bay Technologies uchodzące za jedne z najlepszych;
w wyższych modelach siedzi bardzo dobry układ ABT-2010, który znacząco poprawia jakość obrazu SD jak i HD z tunerów cyfrowych;
można też podłączyć sam procesor wideo; tylko że takich urządzeń jest mało na rynku i są drogie
http://new.system.perfekt.pl/product/view/325/119.html

p.s.
nie wiem jakie kości są AV HK i jak one sobie radzą z obróbką wideo
 

masloww

New member
Bez reklam
co miał and00 na myśli to dokładnie wiem i o tym napisałem
a że Ty czytasz tylko na wyrywki to nie moja wina

do pobrania plik
http://tnij.org/hah0
a w nim testy Denona i pełno w nich o możliwości skalowania sygnału SD w amplitunerach;
np. str. 26 – test amplitunera AVR-3310 z Audio Video z listopada 2009 - Sekcja wideo

„Ciekawym testem było podłączenie AVR 3310 do tunera satelitarnego Ferguson Arriva 200 ustawionego w tryb 576i. Poprawa jakości obrazu telewizyjnego była ewidentna. Konkluzja jest więc taka, że tani odtwarzacz DVD/BD zamieniamy efektywnie w urządzenie najwyższej klasy, zaś z telewizji SD (i HD również) możemy wycisnąć po prostu wszystko, co się da; obraz staje się zauważalnie lepszy niż ten przeskalowany przez wewnętrzny układ w tunerze lub telewizorze.”
 

and00

New member
Dzięki za odpowiedz i nadzieje że sie uda:)
ale teraz dylemat mam tzn jaki AmpliAV kupic?
Teraz mam Ampli stereo HK 980, myslałem zeby kupic HK AVR 360.
Znalazłem że za obróbke obrazu odpowiada tam procesor obrazu Faroudja DCDi Cinema procesor,
ale nic mi to nie mówi, o ile sie nie mylą na stronie audioswiat.pl to najwyzszy (i nowy) model 760 ma to samo :cry:
Zastanawiam sę cz są jakies rankingi tych procków?
Jak czytałem testy różnych klocków to zasadniczo w każdym chwalą skaler...
Może znacie jakis test porównawczy?
Może gdzies mozna znaleźc opisy tych układów, ale na co zwracac uwage ,na jakie parametry?
A ogólnie rozumiem ze kazdy "coś" pomoze tylko lepsze lepiej? :p
 

killpit

New member
Prawda jest taka że z niczego nie zrobisz coś więc bez podniet.
Zdecydowanie wolałbym już Onkyo 1007 tym bardziej że ceny ostatnio spadły na wyższe modele.
 

and00

New member
ok może mają, ale będe oglądać tv 40" z 2.5m i zależy mi na jakości obrazu.(jeszcze nie kupiłem ale miałem 32" z HDMI i obraz z blizka b. średni, no może dlatego że TV samsung maiał ponad 3lata)
Dlatego zależy mi na jak najlepszym skalerze.
 

killpit

New member
Spokojnie styknie 37' co do skalerów to się zgadza wyższe modele mają świetne ale i tak z g...a nie ulepisz bata.Proponuję dogadać się z kolegą blackninją przywiozą sprzęt i sam w domu sprawdzisz naocznie.
Tak będzie najbezpiecznie :)
 
Do góry