Upadek kolumny na ziemię

robaczniki

New member
1 mój Klipsch RF10 upadł na terakotę. Nie wygląda zbyt źle- tylko trochę obita góra i połamana maskownica w kilku miejscach. Kolumna gra normalnie. Czy mogła doznać jakichś "obrażeń wewnętrznych", czy skoro normalnie gra to nie ma się czym martwić?
 

ork10

New member
Skoro gra mormalnie, to raczej nie ma w kolumnach więcej elementów ruchomych poza głośnikami więc ja bym się nie przejmował.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
co prawda po grzmotnieciu o posadzke tych "elementow ruchomych" mogloby sie zrobic wiecej....
jednak jesli gra normalnie - to sie nie zameczaj.....
 

pejotpe

New member
Bez reklam
1 mój Klipsch RF10 upadł na terakotę. Nie wygląda zbyt źle- tylko trochę obita góra i połamana maskownica w kilku miejscach. Kolumna gra normalnie. Czy mogła doznać jakichś "obrażeń wewnętrznych", czy skoro normalnie gra to nie ma się czym martwić?

Możesz rozkręcić kolumną i sprawdzić, czy przegrody lub elektryka nie uległy uszkodzeniu - skoro gra normalnie, to raczej nie powinny (chyba, że zwrotnica (lub gniazda) gdzieś zwisa, jeśli się odłamała od reszty)...
 

robaczniki

New member
Możesz rozkręcić kolumną i sprawdzić, czy przegrody lub elektryka nie uległy uszkodzeniu
Nie mam odpowiedniego śrubokrętu, a ponad to jest jeszcze na gwarancji. Za to zrobiłem kilka zdjęć telefonem przez BR. Wygląda na to, że wszystko jest na swoim miejscu. Czyli nie mam się czym martwić.
 

pkomp

New member
zawsze może urwac się magnes a to juz powazne uszkodzenie - i prócz połamania obudowy to tez dośc częste zjawisko jak dobrze grzmotnie....czasem tez uszkodzi sie zwrotnica jesli jest mocno rozbudowana
 
Do góry