up-skalowanie do full HD

rufsiany

New member
Witam,
czy ja dobrze rozumuje, ze jesli mam odtwarzacz blu-ray, ktory upskaluje do 1080 to taka funkcja w ampli jest mi niepotrzebna?
Konkretnie, mam problem z wyborem amplitunera, i np. Onkyo SR577 daje sie byc bardzo atrakcyjny. Nie ma co prawda upskalowania do 1080 no ale moj BD ma, wiec po co mialbym przeplacac.
A moze czegos nie zauwazam i upskalowanie w ampli to BARDZO wazna rzecz?

pozdr
GK
 

pkomp

New member
a po co?kazdy tv skaluje więc nie potrzebne to ani w odtwarzaczu ani w ampli - warto sie zainteresować jak masz jakies DCDi Faroudaia czy inny swietny procesor skalujący...a tak to nie warto nawet na to zwracac uwagi
 

tom0987

New member
każdy lcd skaluje , dobre sobie

rufsiany dobrze sobie to wyobrażasz jesli blu ray skaluje to nie potrzebny ci ampli ze skalowaniem , ja mam ampli avr 255 bez skalowania w górę , i jest wszystko ok, posiadam ps3 i naprawde jest różnica w skalowaniu np. dvd obraz jest super, choć kto wie ampli z skalowaniem może jeszcze bardziej poprawi obraz
 

tom0987

New member
odp

każdy lcd skaluje , dobre sobie

rufsiany dobrze sobie to wyobrażasz jesli blu ray skaluje to nie potrzebny ci ampli ze skalowaniem , ja mam ampli avr 255 bez skalowania w górę , i jest wszystko ok, posiadam ps3 i naprawde jest różnica w skalowaniu np. dvd obraz jest super, choć kto wie ampli z skalowaniem może jeszcze bardziej poprawi obraz
 

pkomp

New member
tak kolezko kazdy lcd skaluje - skalowanie polega na wypełnieniu całego ekranu...pokaż mi choc jeden który skalowania nie posiada......

jakość skalowania zalezy od uzytych procesów - są takie co przetwarzaja obraz wyostrzając szczegóły własnie jak DCDi

tyle w temacie i prosze nie pisac bzdur
 

RAISER

New member
To oczywiście prawda, każdy telewizor bez wyjątku skaluje obraz ale łatwo się domyślić że rufsianemu nie chodzi o wypełnienie całej powierzchni matrycy obrazem ale o "dorobienie" dodatkowych pikseli przez procesor Blu-Ray'a czy Ampli. Odpowiedż na to jest prosta, wystarczy ci upscaling tylko w jednym urządzeniu. Ba ! Nawet nie wskazane jest aby obraz był obrabiany dwukrotnie bo to może tylko pogorszyć jakość obrazu czyli uzyskasz efekt odwrotny od zamierzonego. Mam nadzieję że pomogłem 8)
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
Przydałby sie test różnych skalerów łacznie ze skalowaniem prze ekran.....z tymze z racji zabezpieczeń hdmi i problemów ze zrobieniem screenów ciężko to porównać
wtedy byśmy wiedzieli co i ile jest warte
 

pkomp

New member
koleżko tom - nie wiem czy jesteś poważny czy nie potrafisz czytać ale o czym pisałem?co robi każdy lcd jak nie skaluje w góre niższych rozdzielczości?przecież nie robi tego w dół !!!!!!!
zastanów się co za bzdury wypisujesz !!!!
 

tom0987

New member
czyli jak[puszczę dvd nie posiadającego skalowania pod mój lcd, to telewizor przeskaluje mi obraz w górę, bardzo ciekawe bo posiadam tak sie składa dwa odtwarzacze dvd, 1 bez skalara a 2 dvd z skalowaniem w górę i powiem ci tak pkomp , obraz z dvd gdzie na pokładzie jest skalar w górę , obraz jest 100razy lepszy niż na dvd bez skalara ,ale nie mam zamiaru cie przekonywać bo i tak wiesz lepiej i żyj w tym przekonaniu pozdrawiam
 

pkomp

New member
gościu jakbys czytał uwaznie to juz dawno napisałem gdzie lezy różnica...ale ty brniesz dalej nic nie rozumiąc.....wszystko zalezy od tego jaki jest skaler czy to w dvd czy w tv - jesli dodatkowo obrabia obraz wyostrzając i dodając cos od siebie to bedzie lepiej niz gdy tego nie robi - ale marny skaler wiecej zepsuje niż poprawi a dobre są w nielicznych sprzetach
ale nawet ta różnica nie jest warta dopłacania nieraz 200 zeta - cudów nie zdziałasz choćbys chciał skoro i tak brakuje informacji w scieżce
 
Do góry