Uniwersalny LCD 32-40" za 50zł :P

qmite

New member
Witam

To mój pierwszy post, z góry przepraszam za ewentualne powielenie tematu lub inne naruszenia regulaminu, ale zakup TV nadszedł niespodziewanie i decyzja musi zapaść w maksymalnie 1-2 dni i nie mam za bardzo możliwości zgłebienia tematu i przekopywania się przez wątki forum.

Potrzebuje telewizora do "zwykłego" codziennego oglądania TV, w typowym "blokowym" pokoju 4x5m (z odległości powiedzmy 2-3,5m). Ograniczeniem jest to ze musi byc zakupiony na raty nie wyższe niz 50-70zł - a więc cena 1400-1800zł. Z tego powodu, oraz dostępności w moim miescie wybór ograniczony jest do modeli z RTVEUROAGD gdzie akurat jest jakas nibypromocja 30rat, oraz mozliwosc przedluzenia gwarancji do 5 lat. Telewizor nie bedzie zmieniany raczej przez długi czas, wiec przyszłościowo powinno miec dekoder mpeg-4. Reszta w zasadzie dowolna.

Niestety decyzja o zakupie musi zapaść do czwartku, modeli telewizorów jest milion i nie chciałbym wybrać przez przypadek jakiegos modelu z 2004 roku czy innych "promocji" tego typu. Chodzi o dobry uniwersalny telewizor, głównie do analogowej kablówki, od czasu do czasu filmu z kompa czy dvd, w przyszłości moze cyfrowej kablówki.

Z tych tańszych dostępnych w eurortvagd:

Samsung LE32B350 (bo tani)
Toshiba 32AV635DG (bo tani)
Samsung LE32B550 (w miare tani, ale czy warto placic za fullhd na 32"?)

Toshiba 37XV635 REGZA (76zł/miesiecznie + dopłata za gwarancje 5lat, czy warto?)
Sony KDL-40S5600 (83zł/miesiecznie ale z gwarancja 5 lat bez dopłaty.. no ale niby 40" :)

A może jakaś tania plasma?

Ogólnie tv będzie dla osoby która raczej nie zauważy różnicy między poszczególnymi modelami (chyba że będą miały jakies straszne wady), jednak po co płacić tą sama kwote za cos gorszego.
 

qmite

New member
Dzięki za sugestie

Patrząc na recenzje, Panasonic wygląda bardzo pozytywnie, niestety na 99% będzie zbyt drogi (z 5 letnią gwarancja ponad 90zł/miesiecznie).

Sharp nie jest dostępny w rtveuroagd, wiec niestety odpada. Cenowo jest podobny do podanych przeze mnie wczesniej Samsunga i Toshiby, czy jest od nich "lepszy" (i w czym)?

Narazie najbliżej zakupu Samsunga LE32B350 32" lub Toshiby 32AV635DG 32" za okolo 1500-1600zł.

Czy są jakies inne rozsądne opcje w okolicach 1700-2000zł (moze wystarczy na 37") ?

Pozdrawiam
 

dsynos

New member
Jeżeli w większości będziesz oglądał analogowy sygnał to polecam Toshibę.
Powinna sobie poradzić nawet ze słabym sygnałem z kablówki.
Samsung raczej wymaga trochę lepszego sygnału.
 
Do góry