Uginająca się matryca w 42as650e

Rafał 11

New member
Witam, od 10 dni mam tv 42as650e. Chciałem zapytać czy matryca może się uginać pod lekkim naciskiem ?
U mnie ugina się w dolnej i bocznych krawędziach, w górnej jakby mniej się uginała.

Druga sprawa, dioda po wyłączeniu tv świeci na żółto, czy tak powinna świecić ?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
W czym Tobie przeszkadza ta ; uginająca się matryca ; bo chyba nie w oglądaniu programów?
Czy programowałeś jakiś program do nagrywania? , jeżeli tak to jest przyczyna świecącej na pomarańczowo diody po wyłączeniu tv.
 

Rafał 11

New member
Chciałem się zorientować czy to uginanie się matrycy występuje u innych użytkowników tv.
Zastanawia mnie czy w późniejszym użytkowaniu, bo co jakiś czas trzeba matrycę wytrzeć to uginanie nie będzie większe oraz czy nie zrobią się szczeliny między ramką a matrycą.

Co do diody to udostępniałem pliki z laptopa na tv przez DLNA, natomiast nic nie programowałem do nagrywania.
 

stahen

New member
Mam 37 calowego Philipsa kupionego z ekspozycji w Euro Rtv Agd w pażdzierniku 2010 roku. Od razu po zakupie stwierdziłem uginającą się w rogach matrycę. Telewizor funkcjonuje bez żadnej usterki , a używany jest średnio 12 godzin dziennie. Ale to jest LCD starego typu , a nie cienizna LED-owa z plamami , kurzem ,cloudingiem i bandingiem produkowana w myśl hasła „technologia tak ma”. Miałem go zmienić na większy , ale wolę poczekać jak padnie na amen. Mam nadzieję , że wtedy będą produkować telewizory w jakości adekwatnej do ich ceny.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Mam 37 calowego Philipsa kupionego z ekspozycji w Euro Rtv Agd w pażdzierniku 2010 roku. Od razu po zakupie stwierdziłem uginającą się w rogach matrycę. Telewizor funkcjonuje bez żadnej usterki , a używany jest średnio 12 godzin dziennie. Ale to jest LCD starego typu , a nie cienizna LED-owa z plamami , kurzem ,cloudingiem i bandingiem produkowana w myśl hasła „technologia tak ma”. Miałem go zmienić na większy , ale wolę poczekać jak padnie na amen. Mam nadzieję , że wtedy będą produkować telewizory w jakości adekwatnej do ich ceny.

Od serwisanta dowiedziałem się że 32 calowe TV na fakturach zakupu kosztują po 300-400zł.Jak w tych pieniądzach ma być jakość??Ktoś ładnie nas skubie...
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Co do diody to udostępniałem pliki z laptopa na tv przez DLNA, natomiast nic nie programowałem do nagrywania.[/QUOTE]

Na 99% to jest przyczyna zmiany koloru diody.
 

Heniek12345

New member
@Rafał 11 Żółta dioda informuje o gotowości telewizora do zaprogramowanych zadań. Może to być jak pisał @jędrzejj 1957 ustawienie czasowego nagrywania, ale nie tylko. Jeżeli w ustawieniach sieci masz włączoną funkcję TV Anywhere czy w TV Remote - domowe przesyłanie strumieniowe - zawsze, to po wyłączeniu telewizora dioda również będzie się paliła na żółto.
 

Rafał 11

New member
Dioda świeci na czerwono po wyłączeniu tv, wystarczyło wyłączyć w ustawieniach sieci serwer dlna.

A to uginanie matrycy to rozumiem norma w tych tv.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Sprawdziłem z ciekawości na swoim Panasie i też się delikatnie ugina ;) tak więc zapomnij o tym i ciesz się oglądaniem interesujących programów :D
 

Rafał 11

New member
Gdzieś chyba o tym uginaniu przeczytałem jak szukałem informacji o tych telewizorach, bo jeszcze rozważałem zakup 40as640e.
A później zauważyłem to uginanie na swoim tv, to mój pierwszy tv tego typu, wcześniej był curtis 21" i w nim się kineskop nie uginał :)
Też przy wycieraniu matrycy widać to uginanie, mam tylko nadzieję, że nie zrobią się szczeliny między matrycą a ramką, bo jeszcze wejdzie do tv jakiś żuczek i nabroi w środku :-D
 
Do góry