UE75NU8002 vs 75SK8100PLA vs KD-75XF8596 vs 75PUS8303

bbarej

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Raczej nie świeci
7. Jaki masz obecnie telewizor? UE60J6240
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobra jakość obrazu do filmów/sportu/gier, w miarę rozbudowane funkcje multimedialne
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka, laptop, sporadycznie streaming z telefonu
10 Jakie urządzenia? PS4, laptop, kino domowe, dekoder, pendrive/dysk, czasem telefon
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Około 5 godzin
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Czasami tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy/seriale, gry na PS4, dzieci oglądają bajki
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Trochę tak, ale pewnie głównie YouTube i aplikacje do streamingu filmów/seriali itp.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Zamierzam grać, głownie wieczorami 1-2 godziny
16. Preferencje co do marki? Chyba nie, aczkolwiek nie chcę wynalazków typu Manta czy Kruger&Matz
17. Preferencje co do wielkości? Celuję w 75"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Problemy z internetem, "zamulanie" systemu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Ja wieczorem, żona i dzieci bardziej w dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 8000-9000 PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 3-4 lata
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Raczej tak

Zmieniam miejsce zamieszkania i stanąłem przed wyborem nowego TV, oczekiwania jak wyżej, więc chyba w miarę sprecyzowane. Ponad 2 lata temu przy podobnym wyborze (tylko mniejszy rozmiar i niższa półka cenowa) stanęło na Samsungu z matrycą VA, ale raczej się przy marce nie upieram i zasadniczo nie musi być też koniecznie VA. Po wstępnym rozeznaniu moje typy to (kolejność przypadkowa):

- Samsung UE75NU8002
- LG 75SK8100PLA
- Sony KD-75XF8596
- Philips 75PUS8303

Cenowo najlepiej wypada Samsung, ale nie jest to najważniejsze kryterium, bo jak coś innego będzie lepsze a trochę droższe to wolę dopłacić. Co byście polecili w rozmiarze >70"? Coś z powyższych modeli czy może całkowicie coś innego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostałbym z wielkością 75":
- Philips 75PUS8303 za 8499 zł
Kalibracja
Wtyczki
Dostawa
Uchwyt
Montaż
Hue gratis

TCL 75C7006 za 7499zł
Kalibracja
Wtyczki
Dostawa
Uchwyt
Montaż
Bluray Gratis
 

zwierzak11

New member
też obserwuję 75" ale z tego co czytałem to kikiego propozycje bardzo mało pokażą efekt HDR . Wydaje mi się ze HDR ma znaczenie dla jakości wyświetlanego obrazu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie HDR jest sztuczną formą i pewnie zniknie tak jak 3D.
Naturalny obraz jest najwspanialszą jakością.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Napisałeś 8-9 tyś więc od 9 tyś masz tysiąc +/-.
Hdr nie zniknie, póki co nie ma tv, który wykorzystałby pełnię tej technologii. Sama rozdzielczość 2160p nie wnosi dużej różnicy względem 1080p, to hdr sprawia uśmiech na twarzy.
 

bbarej

New member
Napisałeś 8-9 tyś więc od 9 tyś masz tysiąc +/-.
Hdr nie zniknie, póki co nie ma tv, który wykorzystałby pełnię tej technologii. Sama rozdzielczość 2160p nie wnosi dużej różnicy względem 1080p, to hdr sprawia uśmiech na twarzy.

No niby tyle napisałem, ale jak już piszesz o Samsungu to cenę bym porównywał bardziej do Samsunga, gdzie dopłata z 75 na 82 cale to 3 tysiące.

Święta prawda naturalny obraz największą wartością ... Tylko dlaczego wyżej proponujesz tv na których z tą naturalnością niestety będzie problem?

Kiki handluje z tego co widzę w dużej mierze właśnie tymi markami, więc je poleca ;) Dla mnie TCL odpada ze względu na ten ich pas na dole (pomijając obraz), w dobie minimalnych ramek ten pas mi się w ogóle nie widzi, nawet jak przez to ma lepsze głośniki, bo i tak będę miał TV podpięty pod kino domowe.

A czemu z naturalnością w Philipsie będzie problem? I co byś doradzał wybrać w moim przypadku?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mamy dokładnie wszystkie marki.
Głośniki tylko skierowanie do przodu dają pełny dźwięk stereo. W dobie jakości dźwięku lepszego nie wymyślono. A głośniki JBLa stanowią dowód jakości wyposażenia.

Z naturalnością obrazu problem ??
A niby jaki?
Chętnie wsłucham się głos specjalisty obrazu ?

Są dostępne wszystkie modele 75" od ręki
- JVC 75VU10
- LG 75UK6500
- LG 75SK8100
- Hitachi 75 HL7000
- Toshiba 75U68
- Samsung 75NU8002 i wyższe modele
- Sony 75 XF8596 i wyższe modele
- Philips75 PUS7803 i wyższe modele.
Od ręki !
 

buku

New member
Jestem zdecydowany na 75", głównie sport i filmy , wiadomości i konsola. Coraz bliżej mi do wyboru 75NU8002, tylko czy to dobry wybór?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jestem zdecydowany na 75", głównie sport i filmy , wiadomości i konsola. Coraz bliżej mi do wyboru 75NU8002, tylko czy to dobry wybór?

Pytanie w stylu : jestem zdecydowany na Forda Mondeo głównie jazda do pracy , miasto i raz do roku na wakacje tylko czy to dobry wybór ?

:blagam::blagam::blagam::blagam::blagam:
 
Do góry