UE55JU7000/7080 kalibracja

scidas

New member
jedni twierdzą ze nie ma inny ze jest. Ponoć telewizor ustawia sie w ciemni ten sam model ta sama matryca itp. Poźniej te same ustawienia pasuje do kazdego tv danego modelu. Tak słyszałem ja.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
ustaw sobie tryb fimy wyłacz wszystkie cyfrowe polepszacze kontrast dynamiczny na of , tonacja czerni na of ,tonacja kolorów ciepły 1 , auto motion plus na uztkownika i tam redukcja rozmycia na 10 redukcja drgań na 5
wyrazny ruch led włączone , diody smart led na niski obraz jest super .
 

racuh

Banned
:| aż się dziwie że z pośród tylu specjalistów w dziedzinie elektroniki użytkowej są osoby którzy uważają że odczują różnice po kieszeni gdy pobór prądu TV wzrośnie z 80W na 95 przy oglądaniu zaledwie 4h dziennie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Średnio wg badań telewizor gra 8 godzin dziennie i przy różnicy 50W. Kwota jest odczuwalna w kieszeni.
 

txn

New member
Przy obecnych cenach prądu to ta różnica 50W, przy TV włączonym 8h dziennie to jakieś 100zł w skali roku.
 

MaXeN84

New member
jedni twierdzą ze nie ma inny ze jest. Ponoć telewizor ustawia sie w ciemni ten sam model ta sama matryca itp. Poźniej te same ustawienia pasuje do kazdego tv danego modelu. Tak słyszałem ja.
A słyszałeś, że w tym samym modelu mogą być nawet 2 różne matryce od różnych producentów? Swego czasu właśnie Samsung z tego zasłynął. Poza tym każda sztuka nawet tego samego producenta może mieć inne właściwości, dlatego profesionalną kalibrację wykonuje się za pomocą urządzenia pomiarowego i najlepiej oddzielnie dla ustawień dziennych i po zmroku.
 

MaXeN84

New member
Średnia cena 1kWh to 40gr, zaokrąglając nawet w górę do 50gr daje różnice nie 100zł rocznie, a 73zł czyli ok. 6zł miesięcznie:

50(W) x 8(h) x 365(dni)=146 (kWh) x 0,50 zł = 73zł w skali roku /12 m-cy = ok. 6zł miesięcznie.

Rzeczywiście tragedia ;)
 
Do góry