ue55f6770 czy ue46f7000

darekkor

New member
Witam. Chciałbym dokonać zakupu któregoś z wymienionych telewizorów. Interesują mnie matryce w tych modelach ,jakość podświetlenia a może warto kupić 55f6500 czytałem ,iż seria ta ma mniejszy clouding. Dzięki
 

darekkor

New member
witam

telewizor bedzie wisieć odległość oglądania 3m . sygnał cp hd. Chodzi mi głównie o jakośc obrazu , odtwarzanie filmów.Dzięki
 

darekkor

New member
witam

Kolego TDX czy przy odległośći oglądania 2,5-3m będzie widoczna różnica w jakości obrazu między 46f7000 a 55f6770 lub 55f6500. Martwi mnie clouding w serii 6 szczególnie w matrycach powyżej 46cali.
Czy matryce w 55calach w serii 6 są samsunga bo takie lepiej mieć.Dzięki TDX należy się żywiec
 

tdx

New member
Bez reklam
szału tutaj nie będzie... ale ze względu na źródło....

Zobacz clouding w serii 6xxx

a teraz jak to wygląda w rzeczywistości:

F6500
[youtube]leNyh2JpM6E[/youtube]

F6770
[YOUTUBE]LgGfwbQnQcM[/YOUTUBE]

więc tak 55" może okazać się zbyt duży (pisze o kanałach SD)
sam mam 46 z 1m ale tylko 720p z dobrym bitrate i jest dobrze :D
 

tdx

New member
Bez reklam
F7 i F8 to PSA czyli jak w F6500 i F6800 ale masz ultra clear panel który wg mnie jest świetnym rozwiązaniem. Dlatego mimo wszystko bardziej Ci polecam F7
 

darekkor

New member
witam

Kolego TDX mam nadzieję że w serii 7i 8 są montowane tylko i wyłącznie matryce samsunga PSA. Ostatnie moje pytanie jaki led na obecną chwilę jest porównywalny do f7000 . Dzięki
 

mariogsxf

New member
A ja mam inne pytanie. Wczoraj oddałem 46F6640 (straszne chmury, średnia czerń) i zamieniłem tymczasowo na 46F6500 (brak chmur, średnia czerń). Ale porównując stojące obok siebie TV 46f6500, 40F6800 i 40F8000 zauważyłem , że ten ostatni ma o wiele lepszą ostrość obrazu. Widać każdy szczegół na twarzy natomiast dwa pozostałe wyrażnie odbiegały ostrością od F8000. Ustawienia były dokładnie te same, materiał też. I teraz pytanie, jaki parametr/czynnik w F8000 czyni obraz tak szczegółowy. Pomijam czerń, kolory, clouding. Przecież rozdzielczość i wielkość matrycy ta sama. A drugie pytanie to czy seria F7000 będzie miała podobną jakość obrazu (szczegółowość) jak F8000 czy jak F6xxx?
 

tdx

New member
Bez reklam
To co widać od razu w F7/F8 do hi-res OSD i faktycznie to widać od razu...
Rożnica jest w płynności bo to natywna 200Hz matryca szczególnie przy dobrym materiale...
Ale już jeśli chodzi o ostrość to sprzętowa różnica nie zwróciła mojej uwagi
 

mariogsxf

New member
To co widać od razu w F7/F8 do hi-res OSD i faktycznie to widać od razu...
Rożnica jest w płynności bo to natywna 200Hz matryca szczególnie przy dobrym materiale...
Ale już jeśli chodzi o ostrość to sprzętowa różnica nie zwróciła mojej uwagi
TDX czyli mam rozumieć, że F7000 będzie bliżej w jakości obrazu do F8000. Na demo leciał taki filmik ze starszym gościem podchodzącym z wiertarką do jakiegoś tv itd... Nawet moja żona, która generalnie nie zwraca uwagi na nic o ile obraz jest w miarę ładny, zauważyła dużą różnice w szczegółowości obrazu. A co to jest to hi-res OSD? i jak juz tu zaglądasz to jak wejść do menu serwisowego aby sprawdzić matrycę. Generalnie to już mój trzeci TV w ciągu 2 tyg także staje się powoli ekspertem 50ST60=>46F6640=>46F6500 (tego też oddam bo wziąłem z ekspozycji do porównania)
 

tdx

New member
Bez reklam
:) F7 i F8 to moatrycowo to samo elektornicznie F8 ma CMR 1Mhz a F7 tylko 800 ;)
Wiesz ciezko mi oceniać ale aż tak znaczniej róznicy nie powinno byc pomiędzy modelami
w seri 7/8 masz hi-res OSD - on screen display w wysokiej rozdzielczości i to widać

TV na czuwaniu
wciskasz na pilocie INFO-MENU-MUTE-POWER

pokazuje się coś takiego
http://imageshack.us/scaled/medium/94/kqif.jpg
wciskasz OK
pokazuje się coś takiego
http://imageshack.us/scaled/medium/829/m3i3.jpg
interesuje cie TYPE

wychodzisz wciskając power na pilocie
 
Do góry