UE55D6100 jak uzyskać WebBrowser ?

wosiuptak

New member
Mam TV jak w temacie.

Czy można uzyskać na nim web browser (nieoficjalnie)?
Może znana jest wam metoda na instalację własnych widgetów ?
Zastanawiałem się czy po instalacji firmware z D6500 (o ile to mozliwe lub nie zawieszę tym sposobem odbiornika) będzie dostępny widget z Internet Browser-em.

Zapodajcie jakieś wskazówki.


Z góry dzięki


wosiuptak
 

panorafix

Member
Myślę,że z tym softem to musisz spróbować.Zobacz czy telewizor w ogóle wykryje soft z modelu 6500.Jak wykryje to zaryzykuj bo nikt za Ciebie tego nie zrobi.
 

wosiuptak

New member
Myślę,że z tym softem to musisz spróbować.Zobacz czy telewizor w ogóle wykryje soft z modelu 6500.Jak wykryje to zaryzykuj bo nikt za Ciebie tego nie zrobi.

jest tak: rozpakowałem na USB (FAT) folder dla D6500 z aktualką. Struktura była taka :

XX:/T-GASDEUC/T-GASDEUC/image/tu już pliki ( z rozszerzeniami cs;sec;vs itd)

Po podłączeniu do TV i wybraniu źródła aktualizacji => USB mam komunikat że nie wykryto plików aktualizacji.
Próbowałem wyrzucić pierwszy katalog T-GASDEUC - nic to nie dało.

Jak ktoś aktualizował niech zapoda prawidłową strukturę (katalogi/podkatalogi)

Spróbuję oryginalną instalkę dla tego modelu zobaczymy czy wykryje pliki instalki firmware.
Jeśli tak - to znaczy , że w plikach są informacje o modelu.
Moze ktoś wie coś na ten temat , moze wystarczy coś podmienić ew. zedytować któryś plik?

wosiuptak
 

wosiuptak

New member
ja zostawiam tylko folder image bo jak daje w calym katalogu to mi też nie wykrywa z tym,że to 6500

Zatem mamy nowe wieści:

jak pisał panorafix zostawiam sam folder image na USB (z plikami od aktual. D6500). i vola !!! ruszyło ...ale :?

TV informuje, iż wykrył spreparowaną przeze mnie dla TV jako prawidłową, aktualkę do 1013 (mam TV z 1010) i daję OK. TV daje info ze się wyłączy aby rozpocząć aktualizację , i tak się dzieje, ale gdy pojawia się pasek postępu aktualizacji kiedy mam na pasku ok 1 % ( choć na stanie % jest zero) TV się wyłącza, i sam załącza oraz pojawia się info "aktualizacja nie powiodła się spróbuj ponownie". Już 2x tak dawałem i to samo.

Zatem dalej nie wiem co robić. :confused:

Może kto zadać pytanie na SamyGO , przedstawiając moje dokonania, względnie pytając o aktualizację firmw. z D6500 na D6100 (bo mój inglisz not wery łel). Może będą wiedzieli jak to ugryżć.

Z góry dzięki :-D

wosiuptak
 

wosiuptak

New member
Jest problem

Nie mogę połączyć laptopa z TV

Po AllShare wszystko bryka , ale jak naciskam na remote soure i widzę sieć i mój komp. gdy go wybieram jako źródło mam komunikat "Nie można uzyskać dostępu .Sprawdź urządzenie i spróbuj ponownie.".
Mam win 7 v Home Premium
Może coś muszę ustawić w Win 7 ???

Proszę o wskazówki

wosiuptak
 

wosiuptak

New member
Swoją drogą próbowałem połączyć bezpośrednio przez kabel LAN ale zero komunikacji (kabel do gniazda LAN w kompie i TV). Aby je połączyć CO POWINIENEM ZROBIĆ ???

Połączenie działa na dziś tylko przez WiFi via AllShare.


Zatem TVComunicator nie łączy się z TV gdyż coś jest nie tak z połączeniem.
 

tdx

New member
Bez reklam
kolego do podłączenia bezpośredniego potrzebujesz kabla typu cross.
Jak masz router to podpinasz normalnie (choć tego akurat nie sprawdzałem) natomiast najlepiej ustawić stałe ip na TV i podczas uruchamiania programu wpisać je ręcznie.
Później to jak pisałem... W menu serwisowym przestaje działać pilot (w tv z nowym software (tylko power działa) i wszystko wykonujesz za pomocą pilota w programie
 

wosiuptak

New member
Poszło po wifi , tyle ze zmieniłem tylko model i po factory resecie pojawił się web browser (ale nie działa-dlaczego poniżej), działa za to 2D=>3D :)

web browser nie działa bo brak mozliwości konfiguracji sieci po wifi (nawet jak ma wyłączony adapter do tv , odbiornik szuka routera i nie znajduje) powinien poinformować że brak jest adaptera a TV nic nie komunikuje.
Podkreślam , iz nie updatowałem firmware D6100 do D6500 tylko zmieniłem w service mode model.

Moze ktoś wie jak można temu zaradzić bo teraz nie ma internetu.

wosiuptak
 

veco

New member
Poszło po wifi , tyle ze zmieniłem tylko model i po factory resecie pojawił się web browser (ale nie działa-dlaczego poniżej), działa za to 2D=>3D :)

web browser nie działa bo brak mozliwości konfiguracji sieci po wifi (nawet jak ma wyłączony adapter do tv , odbiornik szuka routera i nie znajduje) powinien poinformować że brak jest adaptera a TV nic nie komunikuje.
Podkreślam , iz nie updatowałem firmware D6100 do D6500 tylko zmieniłem w service mode model.

Moze ktoś wie jak można temu zaradzić bo teraz nie ma internetu.

wosiuptak

U mnie identyczna sytuacja UE55D6100 2D=>3D działa.
Telewizor już trochę jest na rynku i dziwne że nie udało się do tej pory poradzić z problemem nie działającej przeglądarki.
 

ShangX

Member
Witam

nie wiem czy to pomoże ale napiszę znajdź w menu serwisowym taką opcję jak "WIFI mode - Int, Ext"
Będzie taka opcja w Sub mode, prawdopodobnie z (ukrytymi) odblokowanymi opcjami ruSamsungTVCommunicator.
Jak masz zewnętrzny adapter to musi być ustawione na Ext. Analogicznie myśląc Int - znaczy wewnętrzny. Zmieniałem na int i telewizor wyszukiwał ale nic nie znalazł nawet nie powiedział że brak wew modułu. Dlaczego próbowałem zmienić w swoim na int bo miałem zamiar kombinować doinstalować sprzętowo moduł wifi do TV, ale narazie nie chcę rozbierać bo jest na gwarancji.
Gdy robiłeś może Factory reset to przestawił się na "int" i wtedy nie będzie wykrywał zewnętrznego adapter. Spróbuj może zadziała.
 

wosiuptak

New member
Witam

nie wiem czy to pomoże ale napiszę znajdź w menu serwisowym taką opcję jak "WIFI mode - Int, Ext"
Będzie taka opcja w Sub mode, prawdopodobnie z (ukrytymi) odblokowanymi opcjami ruSamsungTVCommunicator.Spróbuj może zadziała.

Maiłeś rację WIFI działa, ale WebBrowser nie ruszył (kręci tylko łączę ....). Za to reszta chodzi :)

Dzięki


P.S. jaki masz TV

wosiuptak
 

Aliens

New member
było:

ściągasz http://www.rainerullrich.de/samsung/ruSamsungTVCommunicator_V0.0.4.15.zip
podłączasz lanem tv z kompem lub lapkiem

1. TV na standby
2. przyciskasz INFO, MENU, MUTE POWER.
3. w service menu przyciskasz FACTORY i 3SPEED z programu
4. teraz możesz zmienić "Local set" i "model"
5. użyj "Factory reset"

Możesz zmienić model na 6500 lub w expert mode włączyć konwersję 2d-3d i full browsera

witam tez mam model jak kolega i chce zrobic jak piszesz ale niewiem od czego zaczynac link nie dziala ktory podałes a chciałbym konwersje odpalic 2D-3D na moim TV
 

Aliens

New member
witam tez mam model jak kolega i chce zrobic jak piszesz ale niewiem od czego zaczynac link nie dziala ktory podałes a chciałbym konwersje odpalic 2D-3D na moim TV

ok program juz mam ale nie dzial jak powinien jakies komunikaty wyskakuja



sorki miałem wyedytowac

ok kumunikacje juz mam ale tylko to ze program dziala jako pilot w menu serwisowym local set i model nie jest podswietlony zeby mozna zmienic
 
Ostatnia edycja:

Aliens

New member
panowie mam TV UE55D6100 i pytanie odnosnie odbierania 3D ,chodzi oto ze jak kupiłęm tv całkiem niedawno to odtwarzanie 3D spoko w opcjach Smart tv jest tam obraz Matejki i pieknie sie ogladało ale teraz jakos nie tak jak powinno obraz jakby sie rozmywał opcha 3D oczywiscie właczona ale niewiem czy jak właziłem do menu serwisowego czy cos nie przestawiłem i prosba do was jak ktos wie jakie powinny byc ustawienia to prosze o rade dla mojego TV lub czy mozna przywrocic do ustawien fabrycznych.. albo panowie jak ktos ma taki sam TV prosze o info jak macie ustawiony type w menu serwisowym na jaki model matrycy bo chba to jest to.. prosze o pomoc
 
Ostatnia edycja:

Aliens

New member
panowie mam TV UE55D6100 i pytanie odnosnie odbierania 3D ,chodzi oto ze jak kupiłęm tv całkiem niedawno to odtwarzanie 3D spoko w opcjach Smart tv jest tam obraz Matejki i pieknie sie ogladało ale teraz jakos nie tak jak powinno obraz jakby sie rozmywał opcha 3D oczywiscie właczona ale niewiem czy jak właziłem do menu serwisowego czy cos nie przestawiłem i prosba do was jak ktos wie jakie powinny byc ustawienia to prosze o rade dla mojego TV lub czy mozna przywrocic do ustawien fabrycznych.. albo panowie jak ktos ma taki sam TV prosze o info jak macie ustawiony type w menu serwisowym na jaki model matrycy bo chba to jest to.. prosze o pomoc


no nic cisza nikt nie kwapi sie do pomocy ,ale dałem juz sobie sam rade.. pieknie 3D dziala:hihi:
 
Do góry