UE48H6200 polecają ale chcę kupić mądrze...

TalRash

New member
Witajcie. Mój LCD Samsunga 32 cale (HD Ready) LE32R82B ma już 8 lat i pomyślałem że kupie większy nowocześniejszy.
Po edukacji przez wujka gogle wyszło mi że UE48H6200 jest w sam raz.
No ale moja wiedza na temat technologii telewizorów jest żenująco skąpa więc postanowiłem upewnić się w wyborze.
Na czym mi zależy?
Przede wszystkim na jakości obrazu. TV też będzie dźwiękiem do oglądanego materiału nie mam kina i przez parę lat mieć nie będę. W moim obecnym LE32R82B dźwięk jest ok. Nie wiem jaki ma ale nie brakuje mi niczego w filmach.
Nie wiem czy potrzebuję 4K chyba nic takiego nie oglądam.
3D chętnie bym spróbował. W kinie było fajnie. 3D u kolegi widziałem i tragedia. Łeb mi zaczął pękać i mało pawia nie puściłem. Nie wiem na czym jednak oglądałem. Raczej jakiś rosyjski sieczkarnik.
Oglądam NC+ a wieczorami zwykle filmy z bluray które na TV puszczam z komputera przez HDMI. 1080p bym chciał bo mój samsung ma 720p i 1080i :(
Głównie oglądał będę przy znikomym świetle. (wieczory i noce)
Cena no te 2200 to taka rozsądna półka mi się wydaje. Mogę położyć 3000 max ale nie chciałbym czegoś odrobinę lepszego czego pewnie nie zauważę a na pewno poczuję dodatkowe 800zł.
Dziękuję za czas poświęcony na mój temat i pomoc w wyborze.
Czekam na odpowiedzi
/Rafał
 
Ostatnia edycja:

darus75

Member
Weź model wyższy UE48H6400, jest droższy o 200-300 PLN w zależności od pkt zakupu. Jest bardziej zaawansowany jeśli chodzi o aplikacje, posiada 2 piloty. Będziesz mógł oglądać filmy on-line bez bawienia się w podłączenie kompa.... Obraz jest bardzo szczegółowy i wyraźny ale brakuje mu ultra clear panel. Jeśli Ci to nie przeszkadza to ten TV jest naprawdę dobrą ofertą.
 

TalRash

New member
Zupełnie nie zależy mi na oglądaniu online czy 2 pilotach...

Proszę usunąć temat. Znalazłem bardziej stosowny dział.
Moderatora przepraszam za kłopot.
 
Ostatnia edycja:
Do góry