UE46F700 - czy to dobry wybór?

M4R10s

New member
Mili, czy Samsung UE46F700 to dobry zakup do 4000 zł? Czy polecacie jakiś inny produkt w tej cenie?
Zastosowanie telewizora: przede wszystkim filmy + internet.
 

darus75

Member
Nie polecam jeżeli chodzi o obraz. Multimedia i jego design super. Na obrazie się jednak zawiodłem. Może zainteresowałbyś się UE46H7000, jest już za 4,5 klocka
 

bhn92

New member
Bez reklam
na LG nie patrz ,PAnasy w wiekszosci na ipsie od lg jesli chodzi o ledy... a multimedia napewno najlepsze w samie beda
 

M4R10s

New member
Mamy budżet do 4000 zł, i pierwszą propozycją jaką dostaliśmy był UE46F700. Pod tv będzie podłączona kabłówka z dekoderem. Fajnie by miał wifi, lan, był multimedialny (smart tv). Od 46-50".
A Waszym zdaniem najlepszy wybór do 4000 to jaki typ?
 

firekage

New member
Bez reklam
Za 4000 to chyba są już 50 calowe Sony w serii 8xx. Z tego co pisano na forum, to 50 calowe Sony w modelach od 8xx mają matrycę VA i natywnie 100Hz, ale nie jestem ekspertem od tej marki, niech ktoś***się***jeszcze wypowie.
 

firekage

New member
Bez reklam
na LG nie patrz ,PAnasy w wiekszosci na ipsie od lg jesli chodzi o ledy... a multimedia napewno najlepsze w samie beda

Miałem okazję oglądać w akcji 42LB65x oraz 47 i według mnie one mają bardzi poprawny obraz. W zasadzie powiedziałbym, że nie różnił się niczym od droższych, zaś na pewno był lepszy niż na Sharpach, Sony w podobnych cenach, z Panasami dość podobnie (te same matryce?) przy czym jeśli mówimy o IPS to czy LB na pewno ma IPS?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Sony 50W8xx będzie ciekawym wyborem - dobry obraz, świetny procesor skalujący, bardzo dobra matryca i podświetlenie. Kuleją jednak multimedia - obsługa czy dostępność mogła by być lepsza.
Super wyborem byłby też model Toshiby - 47L7453 - ze świetnym skalowaniem, kapitalnym dźwiękiem, bardzo dobrą matrycą, pełnym podświetleniem oraz całkiem dobrymi multimediami - zarówno jeśli chodzi o dostępność aplikacji, szybkość działania jak i obsługę.
Obydwa są kapitalne do gier jeśli chodzi o input lag.
Test Sonego jest na forum w strefie zamkniętej, Toshiby na forum w strefie dla wszystkich
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html
 

firekage

New member
Bez reklam
Fire kiedy zrozumiesz ze wszystkie ledy fhd od lg sa na ipsie?

Dla mnie ważna jest specyfikacja. Skoro Sony bierze matryce od LG, o czym wielokrotnie wspominano, wraz z jego 3D to...coś jest na rzeczy. Seria 8xx Sony ma VA, a przecież od nich biorą. Ponadto, na forum często poleca się Panasonic'a, a przecież ten też ponoć bierze od nich, więc skąd to polecanie, gdy LG wręcz odradza się? Pytam z ciekawości. Te same panele.
 

bhn92

New member
Bez reklam
fire Sony z 8 serii maja matryce VA ale nie bierze ich od LG bo lg nie produkuje takich panelow do tv fhd ,niektore modele Sony owszem maja IPSA od LG ale akurat 8 seria w tym roku ma VA wiec polecic mozna . Panasoniki za to w wiekszosci sa na IPSIE i jakis naprawde drogi Panas bedzie dobry jak bedzie mial kilkadziesiat stref wygaszania.


Cytat 7 seria 2014

Sony 42W705B wyposażony został w matrycę typu VA, czyli tą z wyższym kontrastem i mniejszym smużeniem niż stosowane alternatywnie (np. przez LG i Panasonic) matryce IPS

Cytat 8 seria 2014

Ubiegłoroczna seria W8 była dla nas zaskakująca, bowiem jako pierwsza w historii firmy wykorzystywała matryce IPS (produkcji LG) z pasywnym 3D. W 2014 powrócono do korzeni - matryc VA, które charakteryzują się znacznie lepszym kontrastem, oraz ostrzejszym obrazem przy szybkich ruchach.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
W takim razie, czy seria 7 Sony ma natywnie 100Hz? Wiesz coś o tym?

BTW - sam nawet myślałem o Sony, ale...modelu, który oglądałem, to jest 50W8xx nie dało się***powiesić na ścianę***:|

Przy okazji - to co napisałeś o Panasonic'u jest w ostrym kontraście względem tego, co jest tutaj często polecane :D
 

bhn92

New member
Bez reklam
w705 ma 100 hz natywnie ale pelny uplynniacz ma w 50 calach w 42 jest okrojony mozliwe ze 2 42 calach bedzie 50 hz nawet ale glowy sobie uciac nie dam.
A najlepsza sprawa jest w w955 ktory jedzie na ipsie a kosztuje 7 tysi w euro dajmy na to za 55 cali

cytat;
Niestety podczas nocnych seansów daje się we znaki niski kontrast matrycy. Na W955 jest on na poziomie 1000:1. To przynajmniej trzykrotnie mniejsza wartość niż widujemy zazwyczaj w testach nowych telewizorów LCD, ale trzeba pamiętać, że telewizor został wyposażony w matrycę IPS, której cechą jest między innymi niski kontrast. W konsekwencji obraz nie ma takiej głębi i plastyczności jaką chcielibyśmy zobaczyć. Jest trochę „płaski”. Nawet gdy w nocy zmniejszymy jasność suwakiem podświetlenia do najniższej akceptowalnej wartości, to i tak czerń jest granatowo – śliwkowa i niezbyt głęboka. Na pokładzie mamy funkcję lokalnego wygaszania, która mogłaby poprawić sytuację. Strefowe wygaszenie było bardzo chwalone w seriach poprzednich. Pozwalało uzyskiwać dużo wyższy kontrast niż ten zmierzony na szachownicy "ANSI". W W955 znajdziemy dość uproszczoną formę strefowego wygaszania. Jak widzicie na filmie poniżej niby coś jest ale to znacznie za mało. Telewizor wygasza od lewa do prawa. Czyli właściwie dwie duże strefy...

Telewizor posiada chwaloną przez firmę funkcję X-TENDED DYNAMIC RANGE, która naprawdę działa w ciemnych scenach jednak na IPS nie robi to takiego wrażenia jak na nowych modelach X9. Ale warto z niej skorzystać dla poprawy jakości czerni.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
42W70x - VA 50hz
42W8xx(B) - IPS 50hz
42W80x(A) - IPS 100hz
50W7xx/W8xx - VA 100hz

Dla mnie ważna jest specyfikacja. Skoro Sony bierze matryce od LG, o czym wielokrotnie wspominano, wraz z jego 3D to...coś jest na rzeczy. Seria 8xx Sony ma VA, a przecież od nich biorą. Ponadto, na forum często poleca się Panasonic'a, a przecież ten też ponoć bierze od nich, więc skąd to polecanie, gdy LG wręcz odradza się? Pytam z ciekawości. Te same panele.
Sam panel, tj. matryca odpowiada za takie rzeczy jak :
- kąty boczne
- kwestia odwzorowania kolorów (8/10bit)
- technologia wykonania (ips/vs/tn etc.)
Kwestie kontrastu, kolorystyki - to są sprawy podświetlenia i elektroniki, która w każdej firmie jest inna.
Stąd nawet jeśli LG ma w jakimś telewizorze identyczny panel co telewizor innej marki, to poza trzema w/w punktami nie da się ich bardziej porównywać.
 

bhn92

New member
Bez reklam
i jedno jest pewne z samego panelu ips to dobrego kontrastu nie bedzie nie wazne jaka elektornika ,ale jesli jest duzo stref wygaszania ale to naprawde duzo to mozna cos z tym zrobic. ale zeby za grube pieniadze kupowac tv na ipsie to nie ma szans u mnie. Przyklad jak wyzej podalem sony w955b cena strasznie wysoka a odpowienik z roku 2013 na matrycy va niszczy go poprostu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry