UE46F6770 i UE46F8000 - czy możliwa różnica w ostrości obrazu?

tomekb

New member
Byłem dzisiaj w EURO porównać dwa modele - 6770 i 8000.

Największa różnica, na którą zwróciłem uwagę, to ostrość - obraz w 6770 względem 8000 był mniej ostry. Różnica w ostrości była zauważalna nie tylko na odtwarzanym materiale, ale i na menu telewizora - na czcionkach w 6770 widać było niedoskonałości, czcionki w 8000 były idealnie ostre. Tak, jakby rozdzielczość w 8000 była większa, chociaż przecież i jedno i drugie to HD.

Pytanie - czy moja obserwacja mogła wynikać z ustawień tych egzemplarzy w sklepie (porównałem tylko ustawienia dostępne bez wchodzenia w menu serwisowe), czy faktycznie różnica w jakości obrazu na pomiędzy tymi matrycami jest tak duża?
 

tdx

New member
Bez reklam
To roznica pomiedzy f6 a f7 i f8 to wlasnie hi res osd :)
Nie ma zadnego wplywu na obraz

Wysłane z mojego GT-I9100
 

SDman

Banned
Byłem dzisiaj w EURO porównać dwa modele - 6770 i 8000.

Największa różnica, na którą zwróciłem uwagę, to ostrość - obraz w 6770 względem 8000 był mniej ostry.

Witam,
moim zdaniem ostrość może być (nie powinna) nawet na tym samym modelu, a innym
egzemplarzu. Miałem takie wrażenie testując (ten sam materiał te same ustawienia) model
F8000 w 55" .
Różnica może wynikać z różnej partii produkcyjnej matryc, może i elektroniki.

Pozdr.
 

tomekb

New member
To roznica pomiedzy f6 a f7 i f8 to wlasnie hi res osd :)
Nie ma zadnego wplywu na obraz

Wysłane z mojego GT-I9100

Problem w tym, że ta różnica była widoczna też w obrazie - to była moja pierwsza obserwacja, OSD włączyłem później. Może to być efekt tego Ultra Clear Panel, który jest w f7/f8, a w f6 go nie ma?

Z innych obserwacji - czerń była podobna, kolory bardziej żywe w F8, natomiast ciekawy efekt to kolor biały. Cały biały ekran na f6 i f8 wygląda podobnie, ale biały element (napis, logo, ...) na czarnym tle w f6 jest wyraźniej ciemniejszy niż w f8. To mogą być indywidualne cechy egzemplarzy?
 
Ostatnia edycja:

tomekb

New member
Z innej beczki, może moglibyście polecić coś lepszego niż te modele?

Problem mam taki, że od TV oczekuję głównie dobrego obrazu, szczególnie wieczorem, w pomieszczeniu ze słabym, bocznym oświetleniem. Nie potrzebuję kamerek, aplikacji i innych aspektów smart, takie atrakcje rozwiązują mi inne, osobne urządzenia. Kłopot w tym, że w przekroju modeli Samsunga ciężko mi znaleźć model odpowiadający tym potrzebom - albo obraz przeciętny, niższa cena i brak wodotrysków, albo obraz lepszy, ale od razu z całą gamą rzeczy których nie potrzebuję i kwotą o 2k większą.
 

tdx

New member
Bez reklam
Oczywiscie sprawdzales ze ostrosc byla na takim samym poziomie? Piszemy o jakim modelu dla serii 6?

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Ostatnia edycja:

tomekb

New member
Oczywiscie sprawdzales ze ostrosc byla na takim samym poziomie? Piszemy o jakim modelu dla serii 6?

Wysłane z mojego GT-I9100

Jasne, od tego załączałem - poprosiłem o pilota i upewniłem się, że ustawienia (takie normalne, nie z menu serwisowego) są takie same.

Model 6770 vs 8000.
 

SDman

Banned
Z innej beczki, może moglibyście polecić coś lepszego niż te modele?

Problem mam taki, że od TV oczekuję głównie dobrego obrazu, szczególnie wieczorem, w pomieszczeniu ze słabym, bocznym oświetleniem. Nie potrzebuję kamerek, aplikacji i innych aspektów smart, takie atrakcje rozwiązują mi inne, osobne urządzenia. Kłopot w tym, że w przekroju modeli Samsunga ciężko mi znaleźć model odpowiadający tym potrzebom - albo obraz przeciętny, niższa cena i brak wodotrysków, albo obraz lepszy, ale od razu z całą gamą rzeczy których nie potrzebuję i kwotą o 2k większą.

Witam,
zadałeś pytanie i sam sobie na nie odpowiedziałeś, chyba, że nie chcesz plazmy.
Jeśli tak zapraszam do wątku ST60.

Pozdr.
 
Do góry