ue46es5700 - internet z AP.

j0nasz

New member
Witam.

Od dłuższego czasu szukam rozwiązania dotyczącego połączenia mojego Smart TV (ue46es5700) z internetem. Przed zakupem czytałem, że nie muszę kupować oryginalnego adaptera WiFi wystarczy mi AP. Tak więc zrobiłem. Jednak w momencie kiedy wszystko jest już skonfigurowane internet na TV nie rusza.

Co dziwne jeśli poprowadzę kabel bezpośrednio z routera do TV to internet jest i działa świetnie.
Jeśli natomiast połaczenie idzie router -> access point -> tv wtedy nie może się połączyć.
Kiedy wchodzę w DHCP Client list widzę IP i MAC telewizora (który ponoć się nie połączył). Pinguję go normalnie jednak TV wyświetla informacje, że nie mógł się połączyć.

Poniżej link do mojego schematu.

i.imgur.com/1eY6ufR.jpg

Proszę o poradę.

Pozdrawiam,
j0nasz.
 

xaltuton

New member
NA TV jako brame masz wpisane maske sieci, czyli 255.255.255.0, czyli zle. Jak chcesz miec neta po WiFi, jako adres bramy powinien byc podany adres routera, czyli w Twoim przypadku 192.168.0.1.
 
Ostatnia edycja:

xaltuton

New member
Twoj Tv powienien miec ustawienia IP 192.168.0.x (x dowolne z zakresu DHCP, inne od IP routera), maska 255.255.255.0, brama 192.168.0.1, dns 192.168.0.1.
Jesli telewizor odpowiada na pinga, to znaczy, ze polaczenie tv-router masz zestawione poprawnie. Przyczyny braku internetu szukalbym wiec dalej na routerze - byc moze masz jakies ustawione ACLki albo nie wszystkie IP/MACi dopuszczasz do interenetu. Nie wiem jak masz ustawione na routerze.
 
Do góry