UE46D8000 a podłączenie do komputera - włączanie/wyłączanie wygasza monitor główny

Phalanx

New member
Witajcie,

Piszę z problemem który maksymalnie mnie drażni.

Telewizor na sztywno mam połączony z komputerem, który też obsługuje własny, główny monitor.
Każdorazowe włączanie i wyłączanie telewizora powoduje chwilowy zanik sygnału na monitorze podstawowym (pojawia się dźwięk odłączenia sprzętu i potem znalezienia sprzętu), co wystarcza np. od skutecznego zawieszenia aplikacji działającej w trybie fullscreen. Wprawdzie nie mam możliwości sprawdzić, ale wydaje mi się że problem nie miał miejsca na poprzednim telewizorze (LG). Problem może nie byłby tak uciążliwy, gdyby nie fakt, że
któraś z funkcji (prawdopodobnie Samsung OTA) sprawdzająca aktualizacje i próbująca aktualizować oprogramowanie TV w trybie standby, włącza go raz na ok. 2h - nie na tyle by włączył się całkowicie, słychać jednak charakterystyczne prztyknięcie jak przy normalnym włączaniu, wystarcza to jednak znów do tego samego co opisałem wyżej .

Obecnie telewizor jako podłączony poprzez amplituner (Yamaha RX-V473) jest jeszcze bardziej uciążliwy z uwagi na wspomniany problem (urządzenie gubi się i znajduje już czterokrotnie a nie dwu), co gorsza, amplituner zakupiłem w dużej mierze właśnie w nadziei że problem ustanie :/

Liczyłem na support Samsunga, ale ten oczywiście się wypiął sugerując najpierw aktualizację oprogramowania, a potem konstatując, że ma gdzieś problemy ze współpracą z innymi urządzeniami, które najpewniej (wg nich) powodują problem. Ja zaś jestem przekonany, że problem nie występował na poprzednim TV, zaś manualowy opis funkcji OTA precyzuje, że "dzięki" tej funkcji TV aktualizuje się sam w trybie standby, co 2h po wyłączeniu.. co pasuje chronologicznie do występowania problemu.

Moje pytanie - czy ktoś kto posiada ten model i używa go jako secondary w komputerze doświadcza tego samego problemu ?

Ewentualnie, czy jest jakiś sposób by wyłączyć OTA ? (z czasem sprawa wkurzać mnie będzie na tyle że może pokusiłbym się nawet o grzebanie w fw i olanie gwarancji)

Z góry dzięki za wszelką odpowiedź :)
 

LucasCorp

New member
Ja też mam podłączony tv na stałe do komputera. Przy włączaniu tv, na PC słychać dźwięk podłączanego urządzenia, ale nie mam żadnych problemów z gaśnięciem monitora. Co do tych aktualizacji co 2h, to w ustawieniach wyłącz "tryb gotowości do aktualizacji".
 

Phalanx

New member
Dzięki!

Jest.
Nie doszukałem się wcześniej tej funkcji.. Zwątpiłem zresztą że tam jest bo w którymś poście tutaj było o OTA w menu serwisowym, a support samsunga indagowany o OTA olał sprawę pomimo pytań.. A wystarczyło powiedzieć ze jest w menu i tak jest jeden problem mniej.

Przyczyna jednak pozostaje, ciekaw jestem czym jest spowodowana...
Niewłaściwy kabel ? (dvi->hdmi)
Śmieci w systemie ?
Wada GPU ?
Sterowniki do GTX280 mam aktualne (wprawdzie beta, ale wcześniej miałem stable i problem też był)

Przeinstaluję system, zobaczymy czy coś się zmieni (obecnie niestety nie mam innego kompa do sprawdzenia.
Swoją drogą, gdyby support faktycznie chciał pomóc, to doradziłby podłączenie właśnie do innego kompa i drogą eliminacji można byłoby wykluczyć telewizor albo komputer..

Niemniej dzięki wielkie, wiedza już mi dużo mówi. Poprzedni TV nie znajdywał/gubił się jako urządzenie (w sensie dźwięku w komputerze) po włączaniu/wyłączaniu. Widocznie więc ten typ tak ma.

Powiedz jeszcze tylko jaką masz kartę graficzną ?
 
Ostatnia edycja:

LucasCorp

New member
Mam GTS250 a telewizor podłączony hdmi>hdmi. Jak masz w karcie wyjście hdmi, to może spróbuj takim kablem podłączyć, a nie przejściówką. Nie jestem specem w tych sprawach, może ktoś mądrzejszy pomoże :)
 

Phalanx

New member
W GTX280 mam tylko 2x DVI. Tu jednak nie powinno być żadnej różnicy / przejściówka raczej nie powinna tu mieć znaczenia; to i to cyfrowe, DVI tylko pozbawione dźwięku. Czekam cały czas na innego kompa i ew. reinstalację systemu ale nie zanosi się na to w najbliższym czasie. Niestety strasznie jest to drażniące :/
 
Do góry