UE46D6750 vs UE46D7000/UE46D8000 (czy warto dopłacić)

robsoniqe

New member
Myślicie ze w styczniu cena d7000 trochę spadnie? Być może to wróżenie z fusów ale może ktoś wie jak było w zeszłym roku z poprzednimi seriami.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

robsoniqe

New member
uooo tak długo.. no z rynki komputerowego wiem ze same zapowiedzi nic nie zmieniają. To samo w świecie smartfonow. Nawet premiera nic nie zmienia...liczy się dostępność :p

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

mati1888

New member
może trochę odbiegnę od tematu ale miałem mały case z serwisem samsung.

Otóż na początku 2011 roku kupiłem model ue46C6500. Przez 6 msc. tv był 3 razy w naprawie. Powodem była matryca która cały czas miała jakieś wady... W końcu miarka sie przebrała i wysłałem pismo do samsung polska z opisem całej sytuacji. W ramach rekompensaty otrzymałem UE46D7000 i śmiało mogę powiedzieć że przeskok między serią 6xxx a 7xxx jest znaczny. Lepsze kolory lepsze menu. Oczywiście nie wiem jak to będzie wyglądać w porównaniu do D6750. Jedyne co również mnie lekko irytuje to ten nowy pilot (wygląda świetnie brak gumowych przycisków, wszystkie klawisze są równe z płaszczyzną) a mianowicie brak możliwości sterowania bez patrzenia na pilota ... w starym po na ślepo można było znaleźć przycisk, tutaj jest znacznie gorzej - coś za coś... :)

pozdrawiam
 

yahu

Member
Jak te 2 modele D6750 a D7000 maja sie do grania na PS3 i ogladania meczów pilki noznej..Czy wystepuje jakies smuzenie ?Jak sobie ogólnie radza te Tv.
Przymierzam sie do zakupu tv i wybór padł na samsunga z racji min jego multimedialności.Wiadomo ze 7000 jest nowszy co powinno byc raczej oczywiste że i lepszy ale czy do grania na ps3,mecze ligi angielskiej,cyfra+,filmy z hdd,filmy 3D oraz smartTV trzeba kupic D7000 czy zaoszczedzone pieniadze wydac np na dodatkowe okulary?

..a własnie okularki dorzucja do D7000 i wyżej? czy D6750 tez je ma w zestawie?
 

kamilgda

New member
Witam,

Także mam dylemat w temacie D6750 a D7000.
Dodatkowo przede wszystkim zastanawia mnie kwestia doboru przekątnej do mojego pokoju TV.
Układ pokoju poniżej a rozstaw mebli i miejsca TV nie ulegnie zmianie.
Obecnie mam 29" Sony Super Trinitron i do czasu dokupienia do kuchni 32C650 wydawał się byc OK, ale teraz po 19 latach i jakość obrazu w porównaniu z LCD nie ta (naziemna TV cyfrowa SD, satelita FTA, filmy z USB/DLNA) oraz zaczął wydawać się mały.

Pokój 4mx7m Odległość TV do fotela ok. 3.6 m , sofa 2os. ok 4.5 i kanapa 3 os. ok. 5.5-6.0 m

Nie nastawiam się na 3D, ale ogólnie cenię dobrą jakość obrazu 2D. Z drugiej strony kwestia przekątnej, ceny i wyposażenia.
Niestety 46D6750 nie ma wersji 55", z kolei 55D6500 nie mam micro dimmingu (i czegoś jeszcze ?).
Czy warto dopłacić do 46D7000 ok 1000 PLN ? Kolega Tdx twierdzi , że warto - ale to w aspekcie porównania tej samej przekątnej.
55D7000 z kolei to cena prawie 2 telewizorów 46D6750, do którego w EuroAgd w Gdańsku z grudniowej dostawy dają 3 pary okularów (pisałem , że nie koniecznie kładę nacisk na 3D, ale jak dają to jakiś argument zawsze jest).
Podsumowując : jaki złoty środek byłby wg Was przy połączeniu zależności odległości oglądania TV (przekątna), jakości obrazu 2D i ceny ? Czy lepiej mieć wyższy model z lepszą jakością obrazu , ale o mniejszej przekątnej, czy wziąć 55D6500 mając na uwadze, że przy dużej matrycy pewnie Hz by sie szczególnie przydały ?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :smile:
 

Attachments

  • pokoj TV.jpg
    pokoj TV.jpg
    41,9 KB · Wyś: 142
Do góry