UE46C6500 + dysk zewnetrzny 500Gb

AlvinE51

New member
Posiadam TV Samsung UE46C6500 i chciałbym kupić do niego dysk zewnetrzny 2,5 calowy aby ogladać filmy MKV lub inne.Proszę o pomoc w doradzeniu jaki dysk kupić.Czy może być to dysk firmy Samsung S2 Portable 500GB 8MB 5400rpm USB 2,5'' (HXMU050DA) ], czy będzie on bez problemowo współpracował z tym TV ???. Może ktoś z Was posiada taki lub inny dysk, więc proszę o porady jaki kupić ? ,czy 2,5 czy 3,5 ? Czy dysk musi mieć osobne zasilanie czy nie ?Chciałbym być pewny przed zakupem , bo nie ma sensu kupować skoro dysk albo nie ruszy, albo Tv go nie wykryje.Używam teraz Pena o poj. 4 Gb ale to za mało, mam filmy o wadze 16 , 20 Gb więc jedynym rozwiązaniem jest dysk zewnetrzny.
 

darken

New member
Dyski TYLKO z dodatkowym zasilaniem !! inne omijaj z daleka.

Jak nie wiesz to nie doradzaj
ogolnie kazdy dysk 2.5 cala 5400rmp powinien dzialac po usb bez problemow ja posiadam ten A-Data NH92 500GB Aluminium USB2.0 /Silver/ - 239zł : Esc.pl i dziala bez problemu zawsze widoczny sprawdzony na 2 tv le40c650 (moim i ostatnio kuzyna)
co do dyskow 3.5 cala to tylko takie z zewnetrznym zasilaniem z racji faktu iz uzywane w nich dyski 3.5" sa to dyski 7200rmp ktore potrzebuja wieksze napiecie zasilania a port usb go nie dostarczy mozna znalezc takie 3.5" na usb ale beda z nimi problemy i nawet na niektorych kompach (szczegolnie jak usb jest na sledziu slabej jakosci sa nie wykrywalne)

osobiscie uwazam ze dysk 2.5 cala bedzie najlepszym wyjsciem z racji wlasnie braku dodatkowego zasilania a przez to i jego mobilnosci i wygody w podlaczeniu (brak plataniny kabli i nie trzeba dodatkowego gniazdka :p )
 

robert.kula

New member
Do telewizorów Samsunga które maja dwa porty USB można podłączyć każdy 2,5" dysk, ale tylko do poru USB HDD ponieważ obciążalność prądowa tego portu jest zwiększona do 1000mA, drugi port USB to tylko 500mA (a więc tylko pendrive). Dyski przeciętnie potrzebują 800mA. Ja osobiście używam Samsung S2 Portable 640GB i Lacie 250GB z telewizorem C6000 (bez internet@TV). Oba działają bez problemu. Dysk Lacie mogę również podpiąć do USB 500mA, ale ten dysk ma możliwość podłączenia dodatkowego zasilania.
 
Ostatnia edycja:

reader

New member
Samsung S2 Portable 500GB z LE40C650 działa bez problemu i to w obu portach, choć lepiej podłączać go do dedykowamego (z oznaczeniem HDD). Dysk jest bardzo cichy. Jedyne co wypada zrobić, to przeformatować go na NTFS. I jak ktoś chce, to można założyć więcej partycji - w Medzia Playerze są widocznejako kolejne urządzenia.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Jak nie wiesz to nie doradzaj
ogolnie kazdy dysk 2.5 cala 5400rmp powinien dzialac po usb bez problemow ja posiadam ten A-Data NH92 500GB Aluminium USB2.0 /Silver/ - 239zł : Esc.pl i dziala bez problemu zawsze widoczny sprawdzony na 2 tv le40c650 (moim i ostatnio kuzyna)
co do dyskow 3.5 cala to tylko takie z zewnetrznym zasilaniem z racji faktu iz uzywane w nich dyski 3.5" sa to dyski 7200rmp ktore potrzebuja wieksze napiecie zasilania a port usb go nie dostarczy mozna znalezc takie 3.5" na usb ale beda z nimi problemy i nawet na niektorych kompach (szczegolnie jak usb jest na sledziu slabej jakosci sa nie wykrywalne)

osobiscie uwazam ze dysk 2.5 cala bedzie najlepszym wyjsciem z racji wlasnie braku dodatkowego zasilania a przez to i jego mobilnosci i wygody w podlaczeniu (brak plataniny kabli i nie trzeba dodatkowego gniazdka :p )

Własnie że się znam kolego ,doradzasz komuś to miej o tym pojęcie !.Po drugie dyski bez dodatkowego zasilania znacznie obciążają port usb co bardzo często prowadzi do jego spalenia.Poczytaj trochę a potem pisz te złote myśli .Pozdrawiam.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
usb HDD ma te 1000mA czy nie, bo juz sam nie wiem, mam dysk zewnetrzny 2,5cala 7200rpm i nie wiem czy wgl bawic sie w podlaczanie czy nie?
 

darken

New member
Własnie że się znam kolego ,doradzasz komuś to miej o tym pojęcie !.Po drugie dyski bez dodatkowego zasilania znacznie obciążają port usb co bardzo często prowadzi do jego spalenia.Poczytaj trochę a potem pisz te złote myśli .Pozdrawiam.

Dokladnie wiemy wszyscy jak sie znasz najpierw rozwaliles pierwszy tv grzebiac w menu servisowym - no ale ty sie znasz!!
Pozniej odebrales od kuriera tv ktory wygladal jak by wypadl z transportu - no ale ty sie znowu znasz.
Po 3 wiesz co to standard USB 2.0 i z czym sie to wiąże - jezeli dysk spelnia jego wymagania to nic portowi nie grozi - ale ty sie znasz.

pozdrawiam

PS przestan czytac fakty i jakies dziwne historie z kosmosu - pracuje kilka lat w servisie komputerowym i nie mialem ani jednego przypadku spalenia portu usb poprzez dysk na usb (oczywiscie sprawny i podlaczony prawidlowo)
 
Ostatnia edycja:

darken

New member
usb HDD ma te 1000mA czy nie, bo juz sam nie wiem, mam dysk zewnetrzny 2,5cala 7200rpm i nie wiem czy wgl bawic sie w podlaczanie czy nie?

według mnie nie ma 1000mA z kilku powodow
po 1 nie jest to zgodne ze standardem USB 2.0 ktory przewiduje 500mA nawet najnowszy standard USB 3.0 daje tylko 900mA
po 2 nawet w instrukcji jest zapis (strona 30 polski text) cytuję: "Jeśli urządzenie wymaga wysokiego poziomu zasilania (ponad 500mA lub 5V) może nie być obsługiwane"

faktem jest ze 1 port usb w tv jest podpisany hdd i producent zaleca podlanczanie do niego dysku usb ale tez ten sam producent zaleca podlanczanie adaptera wi-fi tez do tego portu (instrukcja polski text str 28 )

co do dyskow i ich zapotrzebowania przecietnie na 800mA to jakas kompletna bzdura oznaczalo by to tyle ze wiekszosc nie bedzie dzialac na zadnym porcie usb 2.0 wlasnie ze wzgledu na jego specyfikacje i nie mialo by znaczenia czy to tv czy zwykly komputer port USB 2.0 to 5V i 500mA i nic tego nie zmieni - taka jest specyfikacja i produceci sie tego trzymaja. Dlatego tez wiekszosd dyskow na usb jest 2.5" i 5400rmp wlasnie po to zeby zmiescic sie w tej specyfikacji.\
po to wprowadzono standard USB 3.0 czyli 5V i 900mA

dodam ze moj dysk A-Data NH92 500GB podlaczony mam do portu 2 czyli nie tego dedykowanego pod hdd i nie mam znim zadnego problemu sprawdzone jak pisalem na 2 tv le40c650 i na obu dziala bez zarzutu w porcie 2 - do portu 1 nic nie mam podlaczone co moze byc nie bez znaczenia.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
ja akurat czytalem, ze sa USB 2.0 ktore maja wiecej niz 500mA, ale wtedy sa oznaczone jakas blyskawica czy cos takiego i dlatego sie pytam jak w TV, bo jest oznaczone HDD wiec moze o to im chodzilo, jak bede mial czas to sprawdze swoj dysk :) akurat mam 7200rpm 2,5 cala
 

darken

New member
i tu pojawia się pewna kwestia a mianowicie dyskow na usb ktore korzystaja z 2 wtyczek usb.
Już wyjasniam o co mi chodzi:

zgodnie z I PRAWO KIRCHOFFA: suma natężeń prądów wpływających do węzła jest równa sumie natężeń prądów wypływających z węzła
mozemy zalozyc ze skoro pojedyncze gniazdo usb 2.0 daje prad 500mA to prad plynacy z 2 gniazd usb moze wynosic 1000mA wiec jest mozliwe zasilenie dyskow powyzej 500mA pod warunkiem zastosowania podwojnej wtyczki usb z zachowaniem I PRAWO KIRCHOFFA

drugą sprawą jest sam fakt gniazd usb w naszych tv i pytanie czy sa one na wspolnym zasilaniu i wtedy prąd plynacy z nich rowny jest 500mA na obu lub odpowiednio sumie usb1+usb2=500mA
wynika to znowu z I PRAWO KIRCHOFFA gdzie wezel znajduje sie przed gniazdami usb wiec mamy na wejsciu 500mA i za wezlem 2 gniazda usb (usb1+usb2=500mA)
lub mamy druga mozliwosc gdzie sa to dwa gniazda nie zalezne z osobnym zasilaniem i wtedy mamy zaleznosc usb1+usb2=1000mA (kazde gniazdo osobne zasilanie pradowe po 500mA) a wezel znajduje sie w takim przypadku w "kablu"
wydaje mi sie ze niestety to 2 rozwiazanie nie ma miejsca w naszych tv co moze sugerowac:
po 1 zapis w instrukcji (text polski str 30) cytuje: "Jezeli podłączone są wiecej niz dwa urządzenia klasy MSC, niektore z nich moga nie być obsługiwane)
po 2 takie rozwiązanie jest drozsze w produkcji 9a przynajmniej tak mi sie wydaje)

pozdrawiam
 

cureman

Active member
Bez reklam
Dokladnie wiemy wszyscy jak sie znasz najpierw rozwaliles pierwszy tv grzebiac w menu servisowym - no ale ty sie znasz!!
Pozniej odebrales od kuriera tv ktory wygladal jak by wypadl z transportu - no ale ty sie znowu znasz.
Po 3 wiesz co to standard USB 2.0 i z czym sie to wiąże - jezeli dysk spelnia jego wymagania to nic portowi nie grozi - ale ty sie znasz.

pozdrawiam

PS przestan czytac fakty i jakies dziwne historie z kosmosu - pracuje kilka lat w servisie komputerowym i nie mialem ani jednego przypadku spalenia portu usb poprzez dysk na usb (oczywiscie sprawny i podlaczony prawidlowo)

Kolego dyski twarde do 500 giga jesze jakos daja rade ale juz ponad 1tb nie ma szans a poza tym co to jest 500giga gdy dobry mkv ma po 20 giga .Nie lepiej kupic od razu 1tb ceny sa praktycznie bliskie .A wracajac do tego co napisales co to ma do tematu ? Nie ja pierwszy i ostatni mieszalem w menu serwisowym .Troche powagi.Pozdrawiam.
 

tommek82

New member
Jak nie wiesz to nie doradzaj
ogolnie kazdy dysk 2.5 cala 5400rmp powinien dzialac po usb bez problemow ja posiadam ten A-Data NH92 500GB Aluminium USB2.0 /Silver/ - 239zł : Esc.pl i dziala bez problemu zawsze widoczny sprawdzony na 2 tv le40c650 (moim i ostatnio kuzyna)
co do dyskow 3.5 cala to tylko takie z zewnetrznym zasilaniem z racji faktu iz uzywane w nich dyski 3.5" sa to dyski 7200rmp ktore potrzebuja wieksze napiecie zasilania a port usb go nie dostarczy mozna znalezc takie 3.5" na usb ale beda z nimi problemy i nawet na niektorych kompach (szczegolnie jak usb jest na sledziu slabej jakosci sa nie wykrywalne)

osobiscie uwazam ze dysk 2.5 cala bedzie najlepszym wyjsciem z racji wlasnie braku dodatkowego zasilania a przez to i jego mobilnosci i wygody w podlaczeniu (brak plataniny kabli i nie trzeba dodatkowego gniazdka :p )

Potwierdzam działanie dysku 500 GB A-DATA NH92, ma fajną funkcję, gdy dysk jest nieużywany przez ileś tam sekund przełącza się w stan czuwania (nie kręcą się talerze).
Czy ktoś mógłby potwierdzić czy dysk Samsung S2 też ma taką funkcję??
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
z ciekawosci napisalem do samsunga i dostalem taka odpowiedz:
W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
Port USB (HDD) w telewizorze UE40C8000XWpodaje zasilanie w natężeniu
500mA.
 

robert.kula

New member
Widzę darken, że byłeś uważnym uczniem w szkole, może jeszcze jesteś. W instrukcji obsługi radioodtwarzacza Blaupunkt Queens MP56 (który posiadam, więc nie ściemniam) jest napisane, że port USB ma max. 800mA, więc pisanie, że 500mA to standard USB 2.0 może być prawdą,ale nie koniecznie stosowaną i jak widać z życia, standard ten bardziej dotyczy transmisji niż obciążalności portu. Nie wszystkie odtwarzacze z portem USB 2.0 obsługują HDD2,5". Wracając do telewizora to w moim C6000 "zwykły" port USB nie obsługuje moich dysków bez dodatkowego zasilacza a jedynie pendrive. Przenośny odtwarzacz DVD z portem usb 2.0 również nie obsługuje dysków HDD2,5" bez dodatkowego zasilacza, a przecież w/g Ciebie Port USB 2.0 500mA(standard) powinien obsługiwać Dyski HDD 2,5" bo inaczej występuje niezgodność standardów. Pytanie, jakich? Być może twórcy tego standardu określając obciążalność na poziomie 500mA nie wiedzieli co w przyszłości będzie podłączane do portu, bo miał służyć do transmisji (wynika z definicji) i ewentualnie podłączania pamięci Flash które musza być zasilane, a życie wymusiło na producentach zwiększenie obciążalności.

P.S. Odnośnie informacji uzyskiwanych z infolinii to jeszcze nie spotkałem się z rzetelną odpowiedzią na trudniejsze pytanie.
 
Ostatnia edycja:

darken

New member
Widzę darken, że byłeś uważnym uczniem w szkole, może jeszcze jesteś. W instrukcji obsługi radioodtwarzacza Blaupunkt Queens MP56 (który posiadam, więc nie ściemniam) jest napisane, że port USB ma max. 800mA, więc pisanie, że 500mA to standard USB 2.0 może być prawdą,ale nie koniecznie stosowaną i jak widać z życia, standard ten bardziej dotyczy transmisji niż obciążalności portu. Nie wszystkie odtwarzacze z portem USB 2.0 obsługują HDD2,5". Wracając do telewizora to w moim C6000 "zwykły" port USB nie obsługuje moich dysków bez dodatkowego zasilacza a jedynie pendrive. Przenośny odtwarzacz DVD z portem usb 2.0 również nie obsługuje dysków HDD2,5" bez dodatkowego zasilacza, a przecież w/g Ciebie Port USB 2.0 500mA(standard) powinien obsługiwać Dyski HDD 2,5" bo inaczej występuje niezgodność standardów. Pytanie, jakich? Być może twórcy tego standardu określając obciążalność na poziomie 500mA nie wiedzieli co w przyszłości będzie podłączane do portu, bo miał służyć do transmisji (wynika z definicji) i ewentualnie podłączania pamięci Flash które musza być zasilane, a życie wymusiło na producentach zwiększenie obciążalności.

P.S. Odnośnie informacji uzyskiwanych z infolinii to jeszcze nie spotkałem się z rzetelną odpowiedzią na trudniejsze pytanie.

po 1 dawno juz nie widzialem dysku zewnetrznego 2.5" z dodatkowym zasilaniem wiec jak podlanczasz zasilanie skora masz tylko 1 dniazdo usb w dysku:p wiec producent przewizial zasilanie z kabla usb
po 2 skoro producent dysku przewidzial dodatkowe zasilanie czyli zamiescil gniazdo i dolaczyl zasilacz to znaczy ze dany dysk poprostu je potrzebuje wlasnie z tego wzgledu ze port usb 2.0 jest za slaby pradowo lub zastosowano dysk twardy 7200rmp ktory wymaga wiekszego zasilania pradowego
po 3 o czym tez pisalem czesc dyskow ma kabelek usb z 2 wtykami wlasnie ze wzgledu na zasilanie i koniecznosc wiekszego pradu niz 500mA jednak nie zawsze to zadziala o czym tez pisalem
po 4 chyba nie rozumiesz w jaki sposob sa rozpoznawane dyski twarde przez system - zeby dysk zostal rozpoznany nie wystraczy informacja o pojemnosci i napieciu i zgodnosc ze standardem usb2.0
wystarczy ze sformatujesz dysk w ntfs i podepniesz pod port ktorego urzadzenie obsluguje tylko fat i okarze sie ze dysk jest widziany w czesci lub wcale albo ze niektore pliki sa wogule nie widoczne
po 5 w instrukcji na ktora sie powolujesz nie jest napisane ze ten port ma 800mA tylko ze jego maksymalne obciazenie nie moze przekroczyc tych 800mA co jest zupelnie czym innym cytat z instrukcji:
"When connecting a hard disk,
please note that the maximum
current load on the USB port
must not exceed 800 mA."
i 2 cytat:
"USB port Current load max. 800 mA" - maxymalne obciazenie
nikt nie broni ci podlaczyc pod port usb suszarki jak taka znajdziesz z 1000mA tylko czym to sie skonczy dla tego urzadzenia pozniej jest jak pisze kolega cureman ze sie port zjaral - a co pan tam podlaczyl wiertarke :p
jest to spowodowane wzgledami bezpieczenstwa i mozliwoscia uszkodzenia urzadzenia przy za duzym obciazeniu.
po 6 poto sie okresla standardy zeby nie bylo nie domowien i aby kazdy producent oferowal te same parametry po to wymyslono hdmi 1.4 z 3d a nie poprostu dodano do 1.3 bo bys mial napisane ze tv ma hdmi 1.3 i zgadni sobie czy z 3d czy nie
po to teraz jest standard usb 3.0 z zasilaniem 900mA i wieksza szybkoscia aby wszystko bylo jasne a nie zgaduj zgadula co tam sobie producent wymyslil
 
Ostatnia edycja:

robert.kula

New member
Na dysku Samsung S2 Potrable jest napisany pobór prądu 0,85A, więc w jaki sposób może działać na porcie USB 2.0 500mA. I tak jak pisałem wcześniej na porcie USB HDD działają oba dyski (LaCie i samsung), a na USB nie działa żaden. więc z pewnością różnią się zdolnością prądową.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Własnie że się znam kolego ,doradzasz komuś to miej o tym pojęcie !.Po drugie dyski bez dodatkowego zasilania znacznie obciążają port usb co bardzo często prowadzi do jego spalenia.Poczytaj trochę a potem pisz te złote myśli .Pozdrawiam.
Co za id....ta! To po co producenci wypuszczaja juz 2.5" dyski tylko z kabelkami zakonczonymi po kazdej stronie jedna koncowka? Bo nie ma potrzeby! Starsze dyski wymagaly duzego pradu rozruchowego na start, aktualnie ten apetyt zostal zmniejszony. Czy dysk ma 500GB czy 1TB w wiekszosci przypadkow nie robi to roznicy dla portu, bo dysk bedzie roznil iloscia talezy albo upakowaniem danych na 1cal.
Gdyby tak bylo jak mowisz, to moj stary lapek HP Omnikbook 6100 z USB 1.0 juz dawno by sie spalil przy wspolpracy z moimi dyskami zewnetrznymi (WD 160GB i 500GB, Fujitsu 250GB), ktore bez problemu odpalaja tylko na jednym porcie - Fujitsu jest wsadzone w kieszen noname z allegro, co teoretycznie powinno sprawiac problemy.
Pod C650 tez smigaly wszystkie 3 na 1ym porcie.
Moc jaką może dostarczyć jedno gniazdo USB to: 5V*500mA=2,5W

Dysk 2.5cala WD Scorpio Blue 1TB, specyfikacja:

[img=http://images39.fotosik.pl/468/86421ba06b417e6cm.jpg]



Wiec bez problemu pojdzie na jednym USB.
 

Attachments

  • wymagania.JPG
    wymagania.JPG
    26,4 KB · Wyś: 875
Ostatnia edycja:
Do góry