UE40F6400 dysk zewnętrzny czy sieciowy?

Kondorro

New member
Witam,


mógłby mi ktoś proszę powiedzieć który dysk będzie lepszym rozwiązaniem? Sieciowy czy zewnętrzny np 1,2TB z obsługą USB 3.0?

Zależy mi na oglądaniu filmów Full HD, pytanie czy taki zewnętrzny 1,2 TB będzie wykryty przez TV? Wiem że nie wszystkie dyski mają własne zasilanie i niektóre mają zasilacz.

Odnośnie sieciowego router jaki posiadam to Tp Link z obsługą 100Mb LAN i 150Mb WIFI. Więc nie wiem czy byłoby to dobre rozwiązanie.

Jeśli polecacie jakieś dyski to proszę o przesłanie ofert.
 

tdx

New member
Bez reklam
Dysk sieciowy to rozwiązanie wygodniejsze. Natomiast mniej problemów jest ze zwykłym zewnętrznym 2,5" zasilanego z usb, TV bez problemu wykryje taką wielkość może być usb 3.0
 

jarjar82

New member
Kondoro co do dysku sieciowego ...to spr jak streamingują Ci się filmy o wadze powyżej 10 GB po DLNA z kompa/laptopa...u mnie każdy film powyżej 7 GB już się tnie makabrycznie...ale ja mam router jakiś Tajwan od VECTRY ;)
 

Kondorro

New member
U mnie na Tp linku po LANIE filmy o wadze 18Gb działają normalnie przez DLNA. Więc to lepiej wybrać Sieciowy jeśli tak który ? Do 500zł. Lub jakiś zewnętrzny tez prosze jakis polecić.

Jeśli sieciowy to który lepszy

WD My Cloud 2TB 10/100/1000 MB/s

czy


WD My Book Live 2TB 10/100/1000 MB/s Black



A czy będę mógł na te dyski zainstalować program jdownloader czy coś podobnego aby pobierać pliki bez włączonego PC?
 
Ostatnia edycja:

Zorpen

New member
WD My Cloud i WD My Book Live to praktycznie te same urzadzenia.
My cloud jest po prostu nowsza konstrukcja, dodatkowo ma port usb 3.0 i dwurdzeniowy procesor.
Mozliwosci sa bardzo zblizone.
 
Do góry