[UE40ES8000] - Problem z zarządzaniu kanałamiEdycja kanałów

Puniek

New member
Witam!
Od wczoraj jestem posiadaczem tego sprzętu ale mam pewien problem, którego rozwiązania od dwóch dni nie mogę znaleźć. Otóż zaprogramowałem kanały a właściwie same się zaprogramowały. Są to kanały analogowe z UPC. Z 53 kanałów, po nazwie rozpoznane zostały tylko 3 tj TVP1, TVP2 i EuroSport.
I tu mam 3 pytania.

1) dlaczego rozpoznało tylko te 3 stacje skoro wiele innych także nadawanych jest z teletekstem?

2) Czy mogę stacją przypisać inne cyfry na pilocie?

Chcąc edytować listę zaprogramowanych stacji zapisałem do pliku na nośniku USB ale przy próbie wczytania jej w programie Samsung Channel List Editor w komputerze jest informacja o niewłaściwym formacie pliku - naprawdę nie wiem już co robić!
Uprzejmie proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Piotr
 
Ostatnia edycja:

nemko

New member
Niestety Samsungi nie potrafią odczytać nazw kanałów analogowych, i telegazeta nie ma tu nic do tego.
Nazwy musisz przypisać im sam w programie do edycji kanałów.
Pod tym linkiem znajdziesz program do edycji listy kanałów:
czSCMedytor

Zerknij też i tu:
Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm - 6 - elektroda.pl

Jakby nie udało Ci się otworzyć listy w tym programie, pisz do jego autora. Na pewno coś zaradzi.

A jak chcesz przypisać numery kanałów bezpośrednio w Tv, wejdź w SMART, Kanał, i poustawiaj.
 
Ostatnia edycja:

Puniek

New member
Niestety Samsungi nie potrafią odczytać nazw kanałów analogowych, i telegazeta nie ma tu nic do tego.
Nazwy musisz przypisać im sam w programie do edycji kanałów.
Pod tym linkiem znajdziesz program do edycji listy kanałów:
czSCMedytor

Zerknij też i tu:
Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm - 6 - elektroda.pl

Jakby nie udało Ci się otworzyć listy w tym programie, pisz do jego autora. Na pewno coś zaradzi.

A jak chcesz przypisać numery kanałów bezpośrednio w Tv, wejdź w SMART, Kanał, i poustawiaj.

No to szkoda (z EPG) z analogów bo mój 12 letni Tompson kineskopowy umiał.. ale widocznie technologię analogową spisali na straty.
Co do edytora to właśnie w tym jest problem, ze ten edytor ściągnięty z tego samego źródła nie wczytuje pliku z kanałami zgranego dzisiaj z mojego TV (UE40ES8000) - jest komunikat o niewłaściwym formacie pliku czy rozszerzeniu :(

Pozdrawiam
 

nemko

New member
Przecież napisałem Ci, że musisz skontaktować się z autorem programu aby naniósł poprawki do programu pod Twój TV.
Musisz tylko wysłać mu swoją listę kanałów. Kontakt znajdziesz w opcjach programu.
 

Puniek

New member
Przecież napisałem Ci, że musisz skontaktować się z autorem programu aby naniósł poprawki do programu pod Twój TV.
Musisz tylko wysłać mu swoją listę kanałów. Kontakt znajdziesz w opcjach programu.
Rzeczywiście napisałeś... sorki.. przeoczyłem po tym jak zauważyłem link do miejsca, w którym już byłem :(

Pozdrawiam
 

Puniek

New member
Testowałem czSCMedytor i moja lista wczytuje się ale coś nie zgadza się format bo jak zmieniłem nazwy stacji i ich kolejność i wczytałem do Tv to nieźle namieszał bo CH-List widział tylko jedną o najwyższym numerze czyli 52 a wszystkie pozostałe znikły z listy CH-List. Ciekawe jest to, ze wciskając cyfry na pilocie przełączał na te stacje, które znikły..... ale jak nacisnąłem przyciskiem kanał w dół czy górę to znów był tylko ten jeden o nr 52.
Potem zrobiłem inną próbę a więc ponowne wyszukiwanie kanałów w TV i ponownie przegrałem do komputera przez nośnik USB i postanowiłem zmienić tylko nazwy. Po przegraniu do TV znów nie tak ja być powinno tzn nie widział tych zmienionych nazw ale tylko te numery kanałów. Co ciekawe, po przegraniu z TV do kompa przez USB, w tym programie widać nowe nazwy ale jak napisałem, TV ich nie widzi..
Jak uporam się z listą kanałów w TV to wyślę plik do autora programu.
 

nemko

New member
Żeby było łatwiej autorowi programu, wyślij mu dwie listy kanałów.
Pierwszą oryginalną (nie dotykaną żadnym programem), czyli taką którą zainstalowałeś od operatora, i drugą listę w której robiłeś zmiany, ale tylko w jego programie.
Niestety z Samsungami jest duży problem, w danym modelu mogą być różnice w zapisie listy, które są spowodowane tym, jakie firmware na pokładzie ma dany telewizor.
 
Do góry