ue40es6100 czy ue40f6400

gizmoislands

New member
Witam,

pytanie tak jak w temacie, który lepiej kupić? es6100 jest starszy, ale cena jest podobna, a nawet trochę wyższa od f6400. Czym one się różnią?
A może zaproponujecie jakiś inny model (niekoniecznie samsung)?

1. Odległość od ekranu? 2-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? z rana słońce świeci od prawej strony tv, po południu przez chwile w tv, ale rolety i zasłony w razie czego są
3. Jak duży jest pokój? jakieś 16m2, tv na środku dłuższej ściany ok (4,5m)
4. Preferowana technologia: LED - TV jest włączony dość często, więc zawsze to jakaś oszczędność na prądzie
5. Jaki masz obecnie telewizor?: LCD Grundig 32'' sprzed 6-7 lat (z szeroką ramką), modelu nie pamiętam
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Naukowe, przeważnie w HD, filmy, czasami podłączam laptopa
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: W tygodniu raczej wieczorami, a w weekend różnie
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: Lubie przy delikatnym świetle.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Średni, ale skłaniając się ku ostremu
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Najlepiej matowa, nie będzie odbijać światła, ale błyszcząca też w razie czego może być
11. Preferowana wielkość telewizora? 40'' (obecny jest w miarę, ale 40-tka byłaby lepsza, większy raczej nie)
12. Preferowana marka? w pracy dużo samsungów widziałem i całkiem mi pasują z wyglądu i menu, ale nie nastawiam się koniecznie na tą markę - tym bardziej, jeśli jakiś inny byłby lepszy w tej samej klasie cenowej
13. Czego nie lubisz w telewizorach? jak jest duży skok czasowy między kanałami (obecnie tak mam :/)
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder HD z UPC, czasami laptop, ew. może z czasem jakiś odtwarzacz blu-ray, żeby filmy w 3d oglądać
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 85% TV, reszta filmy z laptopa+korzystanie z netu
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Głównie na wprost (tv jest ustawiony pod kątem do kanapy), ale czasem tez pod kątem, jeśli jest więcej osób.
17. Czy ważne jest wifi? dobrze by było, gdyby miał, nie musiałbym ciągnąć skrętki przez pół mieszkania
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? czasami
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? fajnie by było, ale nie jest to warunek konieczny
22. Ma mieć 3D? tak
23. Ma mieć slot na karty SD? nie musi mieć
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Głównie HDMI, dekoder HD i laptop
26. Jaki masz sygnał: Cyfrowy
27. Ile programów HD? Max jaka będzie dostępna
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Zgrabny z wyglądu Smart TV, wszystko po trochu, na niczym konkretnie się nie skupiam
31. Ile osób ogląda: 1-2 + czasami znajomi.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6-8 godzin
33. Jaka klasa cenowa? do ok 2500zł
 

tdx

New member
Bez reklam
Z tych 2ch to zdecydowanie F6400 jest nowszy. Ma smart 2.0, 2 piloty, sterowanie głosem i lepiej podświetloną matryce
 

gizmoislands

New member
Czy do mnie coś przemówi? Pewnie raczej nie, bo się na TV nie znam.
Patrzyłem na Samsungi, bo mamy w pracy cztery i kupujemy następne.
Chcę mieć po prostu pewność, że wydam kasę na najlepszy TV z tego przedziału cenowego.
Osobiście polecałbyś dla moich potrzeb f6400 czy jakiś inny model Samsunga? (bo widzę, że jesteś w tym temacie ekspertem).
F6400 ładnie staniał, ciekawe czy trend malejący będzie się utrzymywał, może warto poczekać (aż tak mi się nie pali z kupnem).
 

tdx

New member
Bez reklam
Do 2,5K masz TV który ma fajnego SMARTa, naprawdę niezły 2 pilot, i co najważniejsze dobą jakość obrazu z prawdziwą 100Hz matrycą.

Ja za Ciebie TV nie wybiorę natomiast spokojnie ten TV w kwocie 2499zł mogę polecić :)
 

gizmoislands

New member
Do 2,5K masz TV który ma fajnego SMARTa, naprawdę niezły 2 pilot, i co najważniejsze dobą jakość obrazu z prawdziwą 100Hz matrycą.

Ja za Ciebie TV nie wybiorę natomiast spokojnie ten TV w kwocie 2499zł mogę polecić :)

Ależ ja nie chcę, żeby Pan za mnie decydował - chodziło mi tylko o info czy w tej kwocie jest to już najlepszy z dostępnych modeli (zawężamy już do firmy Samsung).
Byćmoże jakiś wyższy model jest dużo lepszy, a niewiele droższy, więc warto byłoby dołożyć lub poczekać, aż stanieje (bo widzę codziennie spore fluktuacje w cenach - przez kilka dni f6400 staniał o ok 200zł).
Dziękuję za informacje i pozdrawiam.
 

gizmoislands

New member
hej,

Przepraszam, że znów wam głowę zawracam.
A czy ue40f6400 bardzo różni się od uef6500?
Jedyne co zauważyłem, to f6500 ma więcej wejść usb i 400Hz.

Może ktoś z grubsza wyjaśnić różnice (pewnie jest trochę więcej) i poradzić, czy warto dołożyć i kupić f6500 (bo f6500 staniał i różnica w cenie to niecałe 300zł).
 
Do góry