UE40EH5300 - niebieska poświata wokół obiektów na ekranie

zelekzelek

New member
Wczoraj kupiłem telewizor UE40EH5300 - głównie ze względu na dobre opinie krążące na internetowych forach:) Niestety nie jestem znawcą tematu lecz po pierwszym włączeniu pojawiły się grube wątpliwości co do jakości obrazu. Mianowicie chodzi mi o niebieską poświatę za krawędziami podczas szybkich,dynamicznych scen na ekranie.

Wygląda to mniej więcej tak jak na filmiku z Tuby :

Nie mogę dodać linków(to mój pierwszy post) :/ - jest to pierwszy filmik podczas szukanej frazy "UE40EH5300 Blue Ghosting Problem" na you tube.

Nie dysponuje niestety jeszcze dekoderem, ale TV będzie śmigał z dekoderem UPC (którymś z podstawowych) - być może już jutro. Zobaczę jak wygląda wtedy obraz bo szczerze powiedziawszy teraz jestem zawiedziony.
Dodam że odtwarzałem film (zwykły DVDrip) bezpośrednio z pendriva.

Pytanie do Was : Czy niestety taki obraz jest w standardzie ? Czy jest to może wina konkretnego uszkodzenia tej sztuki ? Nie wiem czy reklamować, czy doszukiwac się defektu czy może starać się coś ugrać w ustawieniach....

Z góry dzięki za pomoc
 
Nie mam tego modelu, ale zanim bedziesz reklamowac :
1) Spróbuj w ustawieniach zmniejszyc nieco kontrast
2) Zmniejsz podswietlenie
3) Daj temperature kolorow na cieply
4) Spróbuj zmniejszyc intensywność wszystkich kolorów ( tryb kino ? )
5) Zobacz czy nie ma ustawienia na sklep.Jesli są to daj sklep
 

zelekzelek

New member
choć normalnie powinno być widać fałszywy kontur w zwykłym kolorze a nie niebieskim....

Czyli jak mam to rozumieć ? Tak jest i tego się nie wyeliminuje (ten model tak ma) i nie ma sensu reklamować?
Czy może próbować reklamować / oddać (tv kupiony pare dni temu-mogę zwrócić) - jeśli tak, to czy jest w tej cenie telewizor w którym ten efekt by był marginalny... ?
 

zelekzelek

New member
Więc telewizor podłączony jest już pod dekoder UPC i stwierdzam, że problem nie ustapił, aczkolwiek nie jest aż tak wyraźny jak wcześniej (z filmów z pendriva). Rozważam oddanie telewizora bądź zamiane go na przykład na TOSHIBA 40RL933 . Jest on w podobnej kategorii cenowej lecz słyszałem że ma dużo lepszą matrycę. Jaki telewizor jeszcze wchodziłby w grę?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Każdy na normalnej matrycy - a nie na matrycy podświetlanej jak LCD.
Czy to Toshiba RL933, Sharp LE630 lub Samsung es5500.
 

zelekzelek

New member
Dzięki za pomoc!
barwa, kontrast czy intensywność czerni nie jest dla mnie aż tak ważna jak wspomniany wcześniej problem "blue ghosting effect". W zasadzie to jest glówny powód zwracania EH5300 do sklepu.

A teraz mam pytanie czy Samsung es5500 odświeża w częstotliwości "prawdziwe"100Hz ? i czy na tej matrycy przemieszczające się kontury na filmach nie będą z denerwującą, niebieskim duszkiem-obwódką ? :) :krol:
 
Do góry