UE40D5000 czy UE40C6000 czy może UE40D5500

ksiezopolski

New member
Witam jak w temacie , ktory z tych telewizorków kupić? Czy roznica pomiedzy D5000 a D5500 dotyczy tylko dodatkow internetowych czy tez sa na roznych matrycach?
 

argon001

New member
Modele z seri D są krótko na rynku i trudno będzie znaleść kogoś kto je porówna, szczególnie że są to te tańsze modele.
Kupowanie starego modelu (C) w tej samej cenie raczej nie ma sensu, mimo pewnych wad nowe modele zawsze są lepsze.
Z tego co wiem to model D5000 nie ma funckcji multimedialnych które przynajmniej dla mnie są istotne a nie dużo droższe.
 

deywies

New member
Bez reklam
Kupowanie starego modelu (C) w tej samej cenie raczej nie ma sensu, mimo pewnych wad nowe modele zawsze są lepsze.

Ma sens, tym bardziej że nowe modele praktycznie niczego więcej nie oferują (jeżeli chodzi o funkcje). Jeżeli chodzi o jakość także. W serii C można jeszcze sprawdzić matryce, w d już nie ma takiej możliwości. Więc jak trafisz na chińczyka w serii D zamiast SPVA samsunga to na pewno nie będzie to lepszy wybór niż wspomniana matryca samsunga w serii C. Jedna uwaga tylko że jak C to od 6500 wzwyż.
 

tdx

New member
Bez reklam
C6000 będzie maił najlepszą płynność obrazu prawdziwy 100Hz motion plus natomiast nie będzie miał funkcji internetowych SMART TV
Więc wszystko zależy co ma dla Ciebie większe znaczenie
 

tdx

New member
Bez reklam
model Samsung UE40C6000 moge miec za 2490zl. Czy za ta cene bedzie cos lepszego ?
polecono mi model Toshiba 42SL833 za ta sama cene ale to nowosc i sie wacham

Jak znajdziesz jeszcze na matrycy SQ** to możesz brać + obsługa filmów na których Ci zależy, jak na matrycy GA** to raczej sobie odpuść...
 

Silber

New member
model Samsung UE40C6000 moge miec za 2490zl. Czy za ta cene bedzie cos lepszego ?
polecono mi model Toshiba 42SL833 za ta sama cene ale to nowosc i sie wacham

Jasne, że będzie - Samsung UE40D5500 - za 2300 looknij na necie - i nie przejmuj się tym co ludzie wypisują o matrycach - nie ma co świrować - każdy produkt jest objęty takimi samymi normami jakościowymi bez względu na miejsce wytworzenia i nawet jeśli są drobne różnice w wykonaniu to są one wyolbrzymiane przez co poniektórych, a tutaj trzeba zachować zdrowy rozsądek - np. prędzej uwierzę, że telewizory składane na Słowacji są gorzej jakości niż te składane w Chinach (mimo to przez ostatnie trzy lata miałem świetnego samsunga ze Słowacji ^^,) - tak samo niektórzy promują wyższość Koreańczyków nad Chińczykami - jak dla mnie to odróżnia ich tylko ustrój polityczny i to że Chińczycy mają większą motywację ;-). Dzisiaj nie ma znaczenia, kto wytwarza lecz na jakich maszynach i przy jakich standardach jakości etc. - a jeżeli coś będzie nie tak z twoim tv to masz gwarancję (1-3 lata) i niezgodność z umową 2 lata!
 

tdx

New member
Bez reklam
Jasne, że będzie - Samsung UE40D5500 - za 2300 looknij na necie - i nie przejmuj się tym co ludzie wypisują o matrycach - nie ma co świrować - każdy produkt jest objęty takimi samymi normami jakościowymi bez względu na miejsce wytworzenia i nawet jeśli są drobne różnice w wykonaniu to są one wyolbrzymiane przez co poniektórych, a tutaj trzeba zachować zdrowy rozsądek - np. prędzej uwierzę, że telewizory składane na Słowacji są gorzej jakości niż te składane w Chinach (mimo to przez ostatnie trzy lata miałem świetnego samsunga ze Słowacji ^^,) - tak samo niektórzy promują wyższość Koreańczyków nad Chińczykami - jak dla mnie to odróżnia ich tylko ustrój polityczny i to że Chińczycy mają większą motywację ;-). Dzisiaj nie ma znaczenia, kto wytwarza lecz na jakich maszynach i przy jakich standardach jakości etc. - a jeżeli coś będzie nie tak z twoim tv to masz gwarancję (1-3 lata) i niezgodność z umową 2 lata!

Nie pisz jak nie wiesz lub nie widziałeś.
A jak jeszcze piszesz że D5500 jest lepszy pod C6000/C6500 w obrazie i płynności to chyba na pewno nie widziałeś :)
Norma normą zakłada minimalne wartości w jakich producent musi się zmieścić. Stąd różnica jeśli chodzi o podświetlenie matrycy czy kąty boczne w tych samych TV
Nie ma samsungów składanych w Chinach są tylko matryce dostarczane przez podwykonawce (zapraszam na stronę AUO)
 
Do góry