Udp 5730?

piekarz35

New member
Witam, mam problem z odpaleniem pes 2008 przez neta.
posiadam ruter linksys model WRT54GC. kiedy próbuje odpalic gre przez neta wyskakuje mi komunikat cos o udp 5730. widziAlem sporo postow w google na ten temat, ale wciaz nie moge sobie poradzic z nim.
jezeli ktos ma ten ruter albo wie jak to rozwiazac to prosze o pomoc.
dodam ze w ustawieniach aplications&gaming PRF wpisalem start i end port 5730-5739, protocol zazna zylem TCP UPD, skopiowalem adreas ip i zaznaczylem enable.
nie wiem co moge jeszcze zrobic.
Prosze o Waszą pomoc.
 

beamer

Banned
Najlepiej nic nie rób. Zresetuj to co nawpisywałeś do ustawień routera (albo ktoś Ci powpisywał). Być może zabawa w przekierowywanie (wpysywanie zakresu portów w routerze) wcale nie jest konieczna żeby osiągnąć status NAT 2 (stabilne połączenie) w PSN. U mnie tak jest (a router WIFI mam 3 razy tańszy i prostszy od Twojego :D ).

MUSI działać.
 
Ostatnia edycja:

piekarz35

New member
po przetłumaczeniu na polski:

"Nie mogę przesyłać przy użyciu portu UDP 5730. Będziesz musiał połączyć się bezpośredno z internetem lub dopasować swoje urządzenie łączące tzn. ustawienia routera itp. Przypisuje DMZ, Mapowanie Portów, Konfiguruje Tabelę NAT i inne ustawienia routera w konsoli. Poszczególne produkty mogą używać unikatowej terminologii."
 

lighthammer

New member
Więc nie masz przekierowanego portu. Jak mi wkleisz okno z konfiguracją Virtual Servers, Port Forwarding etc (nie wiem jak to sie nazywa w Linksysie) to Ci napisze jak to zrobić.

Jaki masz internet, masz stałe IP czy jesteś za NAT'em? Jeśli jesteś za natem, to musisz u siebie przekierować ten port a poza tym musiałby Ci go przekierować provider.
 

piekarz35

New member
Start ~ End Port Protocol To IP Address Enabled

tak wygląda tabela, a to poszczegolne numeru portów:
53-53
79-79
20-20
110-110
25-25
161-161
23-23
69-69
80-80
i sam zrobiłem 5730-5739
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Obrazek: http://www.freewebtown.com/signallost/share/ntt.JPG - wklej adres do przeglądarki, bo z "automatu" się nie chce odpalić.

Zrób dokładnie to co na obrazku. Po czym zapisz config i zrestartuj router. Sprawdz czy router trzyma ustawienia. Nie wiem co masz za neta, jesli przed routerem stoi jakis modem w trybie routera albo half bridge, to też będziesz musiał przekierować ten port.
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Obrazek: http://www.freewebtown.com/signallost/share/ntt.JPG - wklej adres do przeglądarki, bo z "automatu" się nie chce odpalić.

Tylko adresu komputera nie pomyl. Wiesz jakie IP ma Twój komputer? Dostajesz je z DHCP? Jeżeli dostajesz z DHCP (skonfigurowanym na linksysie) to bedziesz musiał przypisac sobie adres na stałe za pomocą identyfikacji MAC'a. Bo jeżeli za każdym razem dostajesz nowe IP, to ta procedura jest bez sensu - w koło musiałbyś edytować ten zapis zmieniając adres docelowy (nowy adres przypisany Twojemu hostowi z DHCP).

W sumie to możesz sobie DMZ włączyć - wtedy router jest jakby przezroczysty, Twój komputer będzie miał adres przypisany przez providera itp. DMZ możesz włączyć, jeżeli sam korzystasz z tego połączenia / nie przekierowujesz innych portów.
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
Coś komplikujecie sprawę. Przeczytaj instrukcje lepiej i sprawdź jak przekierować porty. Najlepiej wszystkie jak leci a nie jakiś tam zakres.

Nawet bez przekierowania powinno działać na domyślnych ustawieniach (wystarczy postawić łącze na routerze i PS3 sama się połączy i dostosuje do konfiguracji). Sprawadz tylko czy masz NAT 2 i będzie OK.

Aha. U mnie czasem w PES 2009 nie działa autologin przy starcie gry. Wystarczy wtedy tylko samemu wejść w menu gry do "network" i hula bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Najlepiej wszystkie jak leci a nie jakiś tam zakres.

No nie najlepiej, ja mam kilka przekierowanych portów i każdy na inne urządzenie. To o czym piszesz to DMZ. W DMZ przekierowujesz wszystkie porty na 1 urządzenie. Pisałem mu o tym wcześniej.

Nawet bez przekierowania powinno działać na domyślnych ustawieniach

Tak, na routerze za 30zł bez polityki bezpieczeństwa. Nie zadziała na linksysie z wbudowanym firewalem (a przynajmniej może nie zadziałać).

Najłatwiej jest zrobić DMZ - wystawia się po prostu adres zza routera na zewnątrz.

Virtual DMZ allows you to expose one computer to Internet, so that all the inbounds packets will be redirected to the computer you set. It is useful while you run some applications that use uncertained incoming ports. Please use it carefully.

IP Address of Exposed Station: TU PODAJESZ SWÓJ ADRES (tylko pamiętaj o puli dhcp)

Uncertained - nieokreślone, czyli jak nie wiesz co gdzie przychodzi / np. jeśli porty się zmieniają dynamicznie. Skoro zna port, to po co robić DMZ?
 
Ostatnia edycja:

piekarz35

New member
wpisałem w tabeli to co mi przesłałeś, włączyłem DMZ i ciągle nic ;-/
masz moze jeszcze jakies pomysły?
jakby co odczytam jutro
dzieki za pomoc!!

w ustawnieniach na ps3 wyskakuje mi NAT 3. od poczatku wyskakiwało mi NAT 3 ....
 

lighthammer

New member
Na 100% robisz coś nie tak. Wyłącz może jeszcze Windowsowego firewala (czy innego, jeśli takiego używasz). To po prostu musi działać - wpisujesz poprawny docelowy adres IP?

Podaj mi IP jakie dostajesz od providera (najlepiej na priva). Jeśli jest z klasy 10.10 albo 192.168 (albo innej klasy nieroutowalnej) to jesteś za NAT'em i nie masz publicznego IP. Nie myl stałego IP z publicznym IP.
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
Po co ludzie kupują skomplikowane i drogie routery WIFI za 200 i więcej złotych, by potem mieć problemy z wykorzystaniem 5% ich możliwości i funkcji? Po co coś takiego do sieci domowej?

@lighthammer: Nawet najprostszy router WIFI za 100 zł ma wszystko co potrzeba w domu: prosty firewall, szyfrowanie WPA, blokowanie mac adress'ów, DMZ, przekierowywanie portów itp. Pierdoły przydają się w sieciach firmowych, sieciach osiedlowych etc.
 

piekarz35

New member
Po co ludzie kupują skomplikowane i drogie routery WIFI za 200 i więcej złotych, by potem mieć problemy z wykorzystaniem 5% ich możliwości i funkcji? Po co coś takiego do sieci domowej

przez pomyłkę i brak wiedzy ;-)
 

lighthammer

New member
Po co ludzie kupują skomplikowane i drogie routery WIFI za 200 i więcej złotych, by potem mieć problemy z wykorzystaniem 5% ich możliwości i funkcji? Po co coś takiego do sieci domowej?

1. Linux + szybki procesor,
2. Dobra implementacja QoS,
3. Alternatywne oprogramowanie,
4. Możliwość ściągania torrentów przy wyłączonym komputerze,
5. Możliwość podłączenia dysku USB / kamery internetowej / drukarki itp. itd. i współdzieleni zasobów przez wszystkie urządzenia w sieci,
6. Możliwość uruchomienia Media Servera (z wykorzystaniem HDD USB)

Odpowiadając na Twoją PW:

Klasy nieroutowalne. Klasa. Zakres. A. 10.0.0.0

Nie masz publicznego IP. Jeśi wszystko zrobiłes tak, jak Ci napisałem to konsultuj się z dostawcą Internetu.
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Hej,

BTW: co to za typy Natów? Nat 3 to Address-Restricted cone NAT a Nat 2 Full cone NAT? Nie spotkałem się z określeniem NAT2/3 (pewnie w manualu do PS3 jest to wyjaśnione).

Widziałem już podobną konfigurację wcześniej - ale wątpię by to zadziałało. Po pierwsze - on (prawdopodobnie poprawnie) przekierował port 5730. Więc przy drigim podejściu nie powinno byc komunikatu o problemach z transmisją na tym porcie, a ewentualnie na innym. Poza tym (chyba) włączył DMZ - więc problem zupełnie nie powinien występować.

Bardzo prawdopodobne jest, że ma wyłączone uPNP na routerze (albo na PS3 o ile da się to wyłączyć). uPNP minimalizuję potrzebę w skryptowanie firewawala - tzn. w zabawę w otwieranie portów, bo dzieje się to "automatycznie". To właśnie dzięki uPNP @beamer nie widzi różnicy między routerem za 30zł a takim za 300 :D (bo wszystko mu się robi samo).

Jeśli podał mi dobry adres jaki dostaje od routera providera (klasa nierutowalna 10.0.0.0, to problem może leżeć po stronie providera). Jakies prycinanie pakietów itp. (chociaż w to wątpię).

1. Sprawdź ustawienia uPNP - włączone uPNP gwarantuje poprwne forwardowanie portów wymaganych do połączenie PS3 - Net.
2. Rób wszystko z głową - założe się, że problem jest banalny. Tylko jeśli nie będziesz wiedział co robisz, to mozemy tu napisac milion postów - i tak Ci to nic nie pomoże.
3. Zapisuj / restartuj router po wprowadzeniu zmian.
 
Ostatnia edycja:

piekarz35

New member
uff, problem rozwiązany ;-)
jednak robiłem wszystko ok i musiałem skontaktowac sie z dostawca o przydzielenie publicznego ip.
teraz wszystkie gry chodza on-line.
obecnie zaczynam pykac w kill zona 2 ;-)
dzięki za pomoc
 
Do góry