Udostępnianie komputer - samsung smartTV bez pc Share Manager

hamster1983

New member
Witam serdecznie,
mam dwa pytania:
1. Czy przez PC Share Managera nie można udostępniać folderów na dyskach zewnętrznych podłączonych przez USB do komputera? Wyskakuje mi komunikat, że mogę udostępniać tylko zawartość folderów, której i tak nie widzi program. Natomiast po skopiowaniu folderu na dysk w komputerze bez problemu jest on udostępniany.
2. Czy mogę udostępnić katalogi bez PC Share Managera w Windows 7. Smart TV widzi mi komputer, ale udostępnianie nie działa.

Pomożecie?
 

seker

New member
Witam,

Niewiele pomogę z tymi pytaniami, ponieważ...

ad1. PC Share Manager wieszał mi się non stop przy jakiejkolwiek próbie aktualizacji mediów.

ad2. Trzeba uruchomić windows media center i tam pobawić się ustawieniami... sporo tych poradników w sieci jak również pewnie na tym forum. Tutaj mój tv miał również problemy z odtwarzaniem niektórych formatów plików, gubieniem połączenia itp.

Na moje powinieneś spróbować programiku Serviio - nie obciąża mi systemu, aktualizacja biblioteki trwa dość szybko (automatycznie lub ręcznie), nie trzeba się bawić z jakimiś specjalnymi ustawieniami i wszystko działa jak się przynależy...

Dodatkowo (choć jeszcze sam tego nie ustawiłem u siebie) można w nowych wersjach rzucić obraz z kompa na TV też po sieci, choć trochę się trzeba nad tym pomęczyć ;)
 

mecholl

New member
Napiszę tak jak przedmówca. Zainstaluj sobie Serviio i problem zniknie. Też miałem kłopot z PC Share Manager. Odnośnie tematu. Czy przy oglądaniu filmu z komputera występuje u Was ładownie pliku i przerwa w oglądaniu ? Trochę to uciążliwe
 

Singularity

New member
Windows 7 ma już dobry "manager" udostępniania- grupa domowa.
Robisz tak i powinno funkcjonować:
wchodzisz w (jak nie wiesz gdzie jest dany element, wpisz jego nazwę do pola szukania w menu start to Ci znajdzie):
1) grupa domowa/ dołącz do grupy domowej
2) w wybranych folderach klikasz prawym p. myszy/ właściwości/ zakładka udostępnianie , klik na udostępnianie

u mnie zadziałało na tym punkcie.
Jeśli masz dodatkową zaporę poza Windowsową musisz dodać swoją sieć do zaufanych w ustawieniach tegoż av.
 
Do góry