Uchwyt SLIM dla Samsung UE40D5000

itmind

New member
Witam

Poszukuję uchwytu możliwie cienkiego ale przy tym stabilnego do tv led Samsung UE40D5000. Standard VESA dla tego modelu telewizora wynosi 200X200 .

Po krótkim rozeznaniu się znalazłem takie opcje:

1. Uchwyt LINKOWY z odchyłem (zamiennik WMN1000B) do telewizora lub monitora LCD LED PLAZMA 23-60 50kg uniwersalny Maclean MC-510

2. UCHWYT VIVANCO Titan SLIM 200 UltraCienki dla TV LED LCD odstęp TYLKO 4,5mm przekątne TV do 47'' 25kg VESA 200

3. UCHWYT UltraCienki Titan SLIM dla TV LED LCD odstęp 10mm do przekątnych 37-47'' 35kg

Niestety linków nie mogę jeszcze wstawiać więc podałem pełne nazwy jakie sa w sklepie:

salonvivanco.pl

Prośba o sprawdzenie i radę, ewentualnie może używacie któregoś z nich to proszę o opinię.
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
1wszy to typowa podróba oryginalnego uchwytu samsunga. Najbliżej ściany i najszybszy montaż :) Spokojnie mogę go polecić :)
Co do reszty vivanco tak jak hama to głównie akcesoria SAT i KINA DOMOWEGO. Więc śmiało możesz brać.
Nie wiem na czym najbardziej Ci zależy... cena? szybkość montażu czy odległość od ściany :)
 

itmind

New member
Najbardziej zależy mi na tym żeby telewizor któregoś pięknego dnia nie spadł z mocowania.
Szybkość montażu nie ma znaczenia, cena wszystkich jest zbliżona, jednak odległość wg. podanych danych w pierwszym, linkowym jest właśnie największa (14mm)
W drugim jest tylko 4,5 mm i nie wiem czy to nie za mało (a niech odstaje jakiś wypust albo kabelek)
Trzecia opcja wydaje się najstabilniejsza i odległość 1cm to tak pomiędzy opcją 1 a 2

Sam już nie wiem
 

red_fork

New member
slim a dźwięk

Czy ktoś z czytelników forum ma może uchwyt typu slim i mógłby się wypowiedzieć czy taki uchwyt nie ma negatywnego wpływu na dźwięk? Nowe samsungi mają głośniki skierowane do tyłu, więc z takim mocowaniem są kilkanaście mm od ściany - to tak jakby kolumny odwrócić i przytknąć do ściany - efekt fatalny. Pytanie czy jest bardzo źle, czy da się z tym żyć?
 

itmind

New member
Witam

Ja z uchwytów nad którymi się zastanawiałem wybrałem uchwyt titan 10mm od ściany:

Uchwyt Ultracienki Titan Slim Dla Tv Led Lcd Odstęp 10Mm Do Przekątnych 37-47'' 35Kg, BEZ POCHYŁU SalonVivanco.pl - akcesoria RTV oraz AGD, kable, przewody, uchwyty do lcd, plazm, projektora, wieszaki lcd

Z wyboru jestem bardzo zadowolony, telewizor wisi bardzo stabilnie, odległość od ściany jest w sam raz, przy mniejszej odległości nie zmieściłyby mi się kable a jest ich sporo.
Co do pytania o o dźwięk to nie wydaje mi się, żeby odległość od ściany miała negatywny wpływ, gdyby głośniki były skierowane do tyłu to pewnie by tak było. Ja z dźwięku jak i z samego telewizora Samsung UE40D5000 jestem póki co bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
 

Dudi777

New member
Witam

Poszukuję uchwytu możliwie cienkiego ale przy tym stabilnego do tv led Samsung UE40D5000. Standard VESA dla tego modelu telewizora wynosi 200X200 .

Witam,
z tego co ja wyczytałem w instrukcji, to dla tego modelu standardem VESA jest 400 x 400. :hmm: Na moje oko to nawet lepiej dla "tak dużej i cienkiej matrycy", bo 200 x 200 to za mało.
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam,
z tego co ja wyczytałem w instrukcji, to dla tego modelu standardem VESA jest 400 x 400. :hmm: Na moje oko to nawet lepiej dla "tak dużej i cienkiej matrycy", bo 200 x 200 to za mało.

każdy samsung 40" serii D led ma 200x200

Przecież masz ten TV to chyba widać jaki jest rozstaw śrub?
 
Do góry