Uchwyt głośnikowy prosze o rade.

dzudzu9

New member
Przemyśl to, ponieważ raczej nie jest to zbyt dobry pomysł, gdyż surroundy powinny być umiejscowione, o ile możliwości pozwalają, powyżej linii głowy słuchacza. Tylne SR powinny rozpraszać dźwięk w taki sposób aby trudno było go zlokalizować, a nie dawać dźwięk prosto w głowę w kierunku słuchacza. No chyba, że faktycznie nie masz miejsca na ścianie w pokoju.

To jak to w końcu jest? Do tej pory byłem przekonany, że wysokotonowe surroundów powinny być na wysokości uszu słuchacza +-10cm.
Rogówkę mam pod samą ścianą, głośniki planowałem powiesić po jej obu stronach, zaraz przy niej.
Myślałem o jakichś tanich standach, ale jak jest małe dziecko w domu to jednak bezpieczniej będzie zawiesić na ścianie.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzysztof, przecież to kwestia gustu, ja na ten przykład wolę, jak uchwytu wcale nie widać.
U mnie akurat są Vogelsy i wg mnie też pięknością nie grzeszą. Jak ich nie widać to pół biedy :)
Chodzi mi o to, ze to zazwyczaj prostacko pospawane i powyginane blachy często skręcone na zwykłą garażową srubę, kompletnie bez polotu i starania się o detale, no ale masz racje, to kwestia gustu.
To jak to w końcu jest? Do tej pory byłem przekonany, że wysokotonowe surroundów powinny być na wysokości uszu słuchacza +-10cm.
Rogówkę mam pod samą ścianą, głośniki planowałem powiesić po jej obu stronach, zaraz przy niej.
Myślałem o jakichś tanich standach, ale jak jest małe dziecko w domu to jednak bezpieczniej będzie zawiesić na ścianie.
I tak i nie.
- Z jednej strony o wysokść tweeterów chodzi bardziej we frontach.
- co do efektowych zależy to też od tego kto wymyśla dany standard audio (THX, Dolby, itd.) Jedni zalecają tak, drudzy nieco inaczej.
- Zazwyczaj jednak wiesza się nieco wyżej (ok. 50 cm nad głowa i najlepiej skierowane na słuchacza. Niby ma być wtedy większa przestrzen, gdy efekt surround słyszymy nieco z góry. Do filmów ponoc lepiej tak,
- z kolei do koncertów czy muzyki z płyt w formacie większym niż 2.0 ponoć dobrze gdy wszystkie sa na jednakowej wysokości.
- żeby jeszcze bardziej skomplikować, teraz gdy wchodzi Atmos czy Auro chyba jednak lepiej, gdy surroudowe nie będą zbyt wysoko.
 

dzudzu9

New member
Prosiłbym jeszcze o opinie na temat konkretnych uchwytów.
Wiem już, że B-Tech BT77 jest dobry i polecany, ale że się trochę spłukałem w tym miesiącu to jakby się dało wolałbym kupić coś tańszego.
Czy ktoś miał styczność z takimi wynalazkami:
Uchwyt głośnikowy 1M50 DPM SOLID - Uchwyty i półki RTV - w atrakcyjnej cenie w sklepach Leroy Merlin.
UL9A GŁOŚNIKOWE UCHWYTY ŚCIENNE DO KOLUMN 3D 2szt. (4986851808) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Uchwyty Wieszaki Ścienne do Kolumn Głośników 2szt (4938138827) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Wszystkie wyglądają idenycznie, ale są minimalne różnice w opisie - np. udźwig od 3 do 5kg...
Do zawieszenia mam Melodika BL10, które wg specyfikacji ważą 2,6kg. A i zależy mi aby przy zawieszaniu nie ingerować w konstrukcję głośników - BT77 mają zaciski więc ok (tyle że Melodika BL10 ma zaokrąglone boki, więc też na całej szerokości nie będzie trzymało), pozostałe, do których linki wkleiłem teoretycznie działałyby jak hak na którym byłby powieszony głośnik.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja nie ufam takim plastikowym wynalazkom. Może i maja kilka kg udźwigu, ale będą się na bank uginać. Miałem kiedyś bardzo podobnie wisiały na nim dużo lżejsze, plastikowe głośniki - szkoda gadać. Raczej nie można mieć tanio i dobrze jednocześnie, więc po co Ci oba? :)
 

manfred1

New member
I jak wrażenia? Ja chciałbym powiesić swoje jbl es 20 na OMB Ulysses - uchwyt głośnika kolumny do 20kg lub na wspomnianych B-Tech BT77. Z tym że ten pierwszy uchwyt jak prawie dwa razy tańszy ale czy lepszy?

PS Własnie widzę że jedynym zabezpieczeniem aby głośnik w jakiś magiczny sposób nie wypadł jest wkręcenie śrubek co chyba całkowicie go eliminuje jako uchwyt. Nie chce kancerować głośników .
 
Ostatnia edycja:

Garos

New member
Czy uchwyty B-Tech BT77 mają na tyle dobry ścisk imadła, że nie wysuną się do przodu po pochyleniu jeśli mają wisieć ponad głową ?
Czy mają jeszcze jakieś dodatkowe zabezpieczenie ?
 

syneq

New member
Czy uchwyty B-Tech BT77 mają na tyle dobry ścisk imadła, że nie wysuną się do przodu po pochyleniu jeśli mają wisieć ponad głową ?
Czy mają jeszcze jakieś dodatkowe zabezpieczenie ?
Maja bardzo dobry scisk dodatkowo podkleilem glosniki od spodu na tasme dwustronna,kable glosnikowe podlaczylem tak,ze nie maja luzu wiec dodatkowo beda trzymac jak by chcial glosnik wyleciec- tak na wszelki wypadek.Zaciski maja male dziurki domyslam sie ze producent zrobil je zeby mozna bylo przykrecic glosniki wkretami ale chyba by mi serce peklo jak bym mial wkrecac w moje glosniki jakies wkrety.:)
 

Garos

New member
Maja bardzo dobry scisk dodatkowo podkleilem glosniki od spodu na tasme dwustronna,kable glosnikowe podlaczylem tak,ze nie maja luzu wiec dodatkowo beda trzymac jak by chcial glosnik wyleciec- tak na wszelki wypadek.Zaciski maja male dziurki domyslam sie ze producent zrobil je zeby mozna bylo przykrecic glosniki wkretami ale chyba by mi serce peklo jak bym mial wkrecac w moje glosniki jakies wkrety.:)

Wielkie dzięki za info.
Też tak będę musiał zrobić, bo u mnie dziurawienie również nie wchodzi w grę ale trzeba zabezpieczyc przed upadkiem.
 

phoba

New member
@Krzysztofradio

Napisałem przed chwilą maila do Barkana prośbę o info na jakieś namiary ich bur w Niemczech i UK. Mam znajomych w jednym i drugim kraju więc myślę, że jeśli Barkan odpisze, to będę mógł ich poprosić o zakup. Myślałem o Barkan 152, którego wspomniałeś we wcześniejszym poście. Jeśli Barkan się odezwie i będzie możliwość kupienia za granica to jeśli chcesz mogę też zamówić dla Ciebie. Wprawdzie bez gwarancji będzie, ale co się może zepsuć w uchwycie?

Do czasu odpowiedzi Barkana - widzę, że masz Ikony White Gloss. Ja Zensory też białe. W jakim kolorze masz uchwyt Vogelsa 200? Gdyby to nie był jakiś wielki kłopot to byłoby fajnie gdybyś mógł jakieś fotki wrzucić jak ten uchwyt wygląda u Ciebie z kolumną. Byłem prawie zdecydowany na ten uchwyt, ale Twoja opinia, że to średni uchwyt wstrzymała mnie z zakupem. Potrzebuję uchwytu, który umożliwi znaczne odchylenie pionowe w dół, bo wysokość mocowania to będzie ok.2,2-2,3m.
 
Ostatnia edycja:
Do góry