Tylny bass-reflex w Jamo S606

Mozart 18

New member
Witam!

Po około 3 latach użytkowania plastikowego kina uznałem, że czas na zmianę sprzętu. Zdecydowałem się na zestaw:

Onkyo TX-SR608

i

Jamo S606 HCS3

Pokój 17m2, zastosowanie 100% kino i gry PS3, możliwość dokupienia suba w przyszłości. Niestety narodził się jeden, pewnie dość oczywisty problem -> tylny bass-reflex w Jamo S606. Niestety nie mam zbyt dużej możliwości odsunąć kolumn frontowych od ściany. Z tego co czytałem, może to albo kompletnie stłumić bass lub wręcz odwrotnie, sprawić, że zaleje on całe pasmo... Po wyczerpujących obliczeniach i gimnastyce z miarką :lol: oszacowałem, że mogę odsunąć je na MAX 15,5cm. Usłyszałem u bardzo dobrego źródła, że jest to optymalna odległość do ich bezproblemowej pracy. :eek:k: Jednak aby mieć 200% pewności proszę Was, drodzy Forumowicze o opinie na ten temat. Przede wszystkim proszę o głos posiadaczy tego zestawu. :) Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Mozart 18


Witam!

Po rozmowie z pewnym sprzedawcą (nie z Media Markt :-D) dowiedziałem się, że Jamo 606 to bardzo dobre głośniki, ale trudne do wysterowania. Z Onkyo grają podobno dość słabo i do takiej konfiguracji lepsze będą Quadral'e Quintas 5000. Napisał jeszcze, że 15 cm to trochę mała odległość od ściany dla bass-reflexu w 606 i minimum to 30cm. :roll: :hmm: Naprawdę mnie to 'dobiło'. :niewiem: Co o tym myślicie? Temat odświeżam i apeluję o odpowiedzi. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdro.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kwasior21

New member
Przystawisz kolumny do sciany to zadudnisz pomieszczenie, mialem jamo i sprzedalem , niesmak pozostal.... lepiej kup kolumny , ktore graja srednica i z przednim bassreflexem.

Pozdro.
 

Mozart 18

New member
@kwasior21 Dzięki za odpowiedź. Napisz proszę, w jakiej odległości od ściany stały u Ciebie fronty Jamo S606 i jaki był metraż pokoju.

Pozdro.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
koluny powinny stac ok 30-50 cm od sciany. Wez jak chcesz tylko grac i ogladac filmy to kup glosniki JBL e80. One maja bass z przodu. Sam je mam i uzytkuje tez tylko do kina i PS3- efekt swietny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mozart 18

New member
@wasylhh Dzięki za odpowiedź. Mimo wszystko, od razu chciałbym wyposażyć się w cały zestaw 5.0, a taki zestawik z kolumnami o których piszesz to wydatek ok. 2500zł. Jest to jak na początek trochę za dużo. Na dodatek, głośnik centralny w tym zestawie ma wys. 18,5cm, a ja niestety mam ograniczenie, że max to 15,5cm...

Pozdro.
 

kwasior21

New member
Napisze tak. Staly tak jak u Ciebie bedzie to mozliwe okolo 15-20 cm od sciany, probowalem zmieniac raz glosnik niskotonowy do srodka raz na zewnatrz ale to nic nie dalo, centralka i glosniki surround , mimo ze efektowki i nie maja wiekszego znaczenia mnie nie zadowolily.Zrazilem sie do tej firmy i nie dawalo mi to spokoju... teraz kupilem ma bx6+bx center+bx2 na tyly i jestem w pelni zadowolony, wiem , ze nie zmienie ich przez baaaaardzo dlugo. Warto zastanowic sie nad dobrymi glosnikami bo nie jest latwo je pozniej sprzedac, sam sie o tym przekonalem.

Pozdro.
 

marecki6

New member
Bez reklam
u mnie te jamo s606 stoją 30cm od ściany i nie narzekam na dudnienie czy zalewanie całego pokoju basem ... oczywiście nie są to kolumny z górnej półki ale w swojej klasie cenowej graja naprawdę dobrze i w filmach i grach sprawdzają się świetnie ... w muzie sprawdzą się w miarę ale nie w każdym gatunku ... trzeba też pamiętać o akustyce samego pomieszczenia ... czasami trzeba trochę wspomóc sprzęt
 

Mozart 18

New member
Super! Dzięki za rzeczowe i konkretne odpowiedzi. @marecki6 Jeśli nie stanowi to problemu, to dosuń kolumny do ściany tak na 15cm i opisz, czy widzisz jakieś znaczące zmiany w dźwięku. Z góry dzięki za pomoc. :)

Pozdro.
 

ronnie86

New member
u mnie też głośniki te stoją ok 30 cm od ściany basem w strone ściany ofc.
Na początku troche narzekałem na brak basu w moim pionku 819, dopiero do konkretnych ustawieniach (choćby wyłączenie suba - ktorego nie posiadam) kolumny zaczęły dawac czasu. Troche czasu zajęło mi zapoznanie sie z ustawieniami pioneera zeby dojsc do ideału;)
Same kolumny oceniam bardzo dobrze jak na te klasę. Teraz basik jest idealnie stonowany, kolumny grają ładnie i przyjemnie.
 
Do góry