Tylko Centralny na przeczekanie

IceBreaker

New member
Witam
Tytuł zabrzmiał nieco jak nocleg na dworcu, ale sprawa ma nieco inny charakter :-(
Idę o zakład, że takiego niezdrowego pomysłu jeszcze nikt nie miał, ale nie mam wyboru.
Sprzedaję właśnie swoje kolumny frontowe i na jakiś czas zostaję tylko z głośnikiem centralnym i subwooferem. Czy jest szansa, że Amplituner Onkyo 905 ustawić tak żeby zagrał tylko centralny i sub?
Wiem, że w opcjach można wyłączyć subwoofer, centralny czy też surroundy - nie ma jednak opcji wyłączenia frontów - czy fizyczne odłączenie kabli frontów i pozostawienie tylko centralnego i suba nie spowoduje uszkodzenia sprzętu?

Dzięki z góry i pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem kiedyś 905, ale nie przypominam sobie opcji której szukasz.
Zresztą jest tak jak napisałeś, nieco niecodzienna sytuacja.
Stać nie powinno się nic, aczkolwiek jeżeli trybem surround nie przekierujesz całej ścieżki na centrala, to będziesz w nim słyszał jedynie dialog.
Tryb stereo też nic Ci nie da, bo ten jak wiadomo mixuje do frontów.
Zostaje jeszcze wpięcie centrala do kanału L lub P, ale to na własną odpowiedzialność.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W 5010 sprawdzałem same surrandy czy grają i czy wszystko z nimi ok .. centralnego nigdy samego nie używałem...
 

IceBreaker

New member
Tryby są zarówno mono jak i all chanels stereo, jedyne czego się boję to podłączyć pod ampli wyłącznie centralki, bo nie wiem czy jej nie załatwię nie podłączajac frontów, lub załatwię ampli...
 

IceBreaker

New member
W 5010 sprawdzałem same surrandy czy grają i czy wszystko z nimi ok .. centralnego nigdy samego nie używałem...

No to już jest coś. Skoro nic się nie stało na samych surroundach bez frontów to centralny chyba też zagra.
PS. Właśnie jedną z moich opcji na wymianę frontów są Paradigmy z Twojej stopki.
 
Do góry