Txl42e6e

thallium

New member
Witam.

Poważnie zastanawiam się nad kupnem tv panasonic Txl42E6E (lub 39 cali, czy warto dopłacać ok 200 zł za 3 cale?).

Czy ten tv jest 100 hz czy to tylko jakiś "chłyt" marketingowy?

Ewentualnie rozważam philipsa pfl 5007.

Tv będzie służył do DVB-T, filmów hd, PS3.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Wg opisu producenta na innych portalach (porownywarki np) ten panasonic jest 100hz. A co do calarzu to juz sam musisz ocenic jak duzy tv jest ci potrzebny(wielkosc pokoju, odleglosc od tv itp itd)
 

Riv11

New member
Bez reklam
Wg opisu producenta na innych portalach (porownywarki np) ten panasonic jest 100hz. A co do calarzu to juz sam musisz ocenic jak duzy tv jest ci potrzebny(wielkosc pokoju, odleglosc od tv itp itd)

E6 ma matrycę 50 Hz. I według opisu producenta i wg. informacji w sklepach i wg. wszystkich znaków na niebie i ziemi ma matrycę VA 50 Hz. Te 100 Hz to nie jest parametr matrycy tylko Backlight Blinking (BLB).
 

kasperek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.

Poważnie zastanawiam się nad kupnem tv panasonic Txl42E6E (lub 39 cali, czy warto dopłacać ok 200 zł za 3 cale?).

Czy ten tv jest 100 hz czy to tylko jakiś "chłyt" marketingowy?

Ewentualnie rozważam philipsa pfl 5007.

Tv będzie służył do DVB-T, filmów hd, PS3.




Cena 39 cali jak i 42 cale jest niemal identyczna.

W związku z tym że psiadam jeszcze 47PFL6067 moge ci powiedzieć chociażby o samej obsłudze, która się nie różni w modelu 5007. Panasonic jest o wiele szybszy w działaniu czy to w EPG(podczas przeglądania jest ekranik TV w Philipsie nie ma),Smart i na moje ma lepiej wykonanego pilota (jest taki "miękki"), czerń jest bez widocznego podświetlenia.

Nie. Matryce 100 Hz niwelują efekt smużenia, który występuje w 50 Hz. Różnica w obrazie pomiędzy matrycą 50 Hz i 100 Hz jest zauwazalna.

Ja w swoim Txl42E6E smużenia nie zauważyłem
 

adiboo

New member
Kupiony i przetestowany

Jeśli ktoś jeszcze się waha przed zakupem może mój krótki test pomoże: web-w-web.blogspot.com/2013/04/telewizor-led-panasonic-tx-l42e6.html
 
Do góry