TX-P50V20 - wbudowany tuner, obsługa Cyfry+

Gonzoo189

New member
TX-P50V20 - czy wbudowany tuner może zastąpić zewnętrzny?

WITAM

Wyczytałem w internecie że standard kodowania Cyfry+ to DVB-S2 i w związku z tym chciałbym się zapytać czy wbudowany w telewizor tuner DVB-S2 może zastąpić zewnętrznego Fergusona?

PS. wyczytałem że taki tuner posiada plazma Panaconic TX-P50V20
 
Ostatnia edycja:

Krogulec6

New member
Witam!

Mam podobne pytanie. Jednak Cyfrę mam i chcę mieć podłączoną kablem HDMI, a myślę o włożeniu do wbudowanego tunera w Panasonicu karty z "Telewizji na kartę". Chodzi o TVN HD bez opłat. Czy Panasonic zadziała z TnK?
 

sorenson

New member
Ja mam ten telewizor z Modułem Astona i z kartą splitera small III działa idealnie zarówno kanały HD jak i SD. Oczywiście Cyfra, pozostale platformy pewnie też
 

Gonzoo189

New member
Ja mam ten telewizor z Modułem Astona i z kartą splitera small III działa idealnie zarówno kanały HD jak i SD. Oczywiście Cyfra, pozostale platformy pewnie też

Dzięki za info, też mam spliter SmartWI i to właśnie kartę od niego będę montował w module CAM.

Czy jeżeli dany moduł współpracuje z kartą Cyfry+ to oznacza że będzie on też współpracował z kartą od splitera? Pytam bo czytałem że ludzie mają problemy z tymi modułami CAM.
 

Samur_aj

New member
Ponoć działa C+ ale jest problem z EuroSport HD. Tyle znalazłem w sieci lecz sam nie potwierdzam gdyż jeszcze nie zakupiłem zabawek :)
 

sorenson

New member
Dzięki za info, też mam spliter SmartWI i to właśnie kartę od niego będę montował w module CAM.

Czy jeżeli dany moduł współpracuje z kartą Cyfry+ to oznacza że będzie on też współpracował z kartą od splitera? Pytam bo czytałem że ludzie mają problemy z tymi modułami CAM.
Używam Astona w tym TV a przez jakiś czas miałem w drugim pokoju taka samą kartę od splitera w module cyfry (po zmianie kodwania był przez pewien okres problem z Fergusonem 8900HDi kartą cyfry w uniwersalnym czytniku) i wszystko działało. Jedyny mankament to nie ma polskich znaczków w EPG i pojawiają się krzaki ale z tego co wiem to wina cyfry bo oni mają jakieś dziwne epg pod swoje tunery.
 

Gonzoo189

New member
Udało mi się wyczytać na stronie Cyfry+ jaki oni zalecają moduł CAM -> cyfraplus.pl/cyfra_modul-cam.html. Skoro jest przez nich rekomendowany to chyba będzie to najlepszy wybór?

PS. muszę się upewnić czy wszystko będzie działać gdyż chce wkuć kable w ścianę i nie chce żeby po jakimś czasie się okazało że muszę kupić jednak tuner i znowu kuć bo coś nie będzie chciało działać.
 

angostura

New member
Ja mam co prawda LCD 42V20 i w slocie DVB-S chodzi cyfra+ z astonem 2.23 i TNK HD z ich modułem. Cyfra+ z modułem cyfry+ też działa ale na niektórych kanałach HD regularne zakłócenia co jakiś czas, dlatego aston 2.23 jest lepszy
 

Gonzoo189

New member
A czy w tych modułach CAM Astona można jakoś aktualizować oprogramowanie bo widziałem że ludzie którzy je sprzedają na aukcjach to podkreślają że mają wgrane najnowsze oprogramowanie?
 

sorenson

New member
Można aktualizować chyba w tunerze Topfild ale jest to podobno ryzykowne. Ja mam wersje 2.23 i wszystko chodzi żaden Eurosport Hd ani 1 ani 2 nie przycina. Najnowsza wersja Astona to 2.25 ale nikt nie wie co wnosi od 2.23.
 

codaco

New member
Witam

Aston wersja 2.25, tv p50v20 problem przy zmianie dźwięku na oryginalny
np. na c+hd. Przy tym modułem nie dekoduje oryginalnej ścieżki, czy ktoś
ma podobne problemy?
 
Do góry