TX-P46S10E tylko do filmów HD i PS3

billyb

New member
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy plazma Panasonic TX-P46S10E jest dobrym wyborem jesli chodzi o moje potrzeby.

1. Telewizor będzie używany głównie do oglądania filmów HD (MKV, Blu-Ray) i grania na Ps3. Nie zależy mi zbytnio na jakości sygnału SD. Telewizje oglądam rzadko.

2. Odleglość od TV ok 2,5 - 3,5 m

3. Gram i oglądam filmy głównie w nocy przy zgaszonym świetle , ogólnie pokój jest słabo nasłoneczniony.


Aktualnie posiadam TV CRT Philipps 32PW9551 HD i bardzo cenie sobie czerń , oraz płynność w filmach. Czy nie bede rozczarowany po przesiadce na tą plazmę?
Czy codzienne oglądanie filmów które jak wiadomo posiadają czrne pasy z góry i dołu nie spowoduje ich utrwalenia na stałe ?

A może powinienem się rozejrzeć za czyms innym? Czy jest szansa że jakis LCD w tej cenie sprawdzi sie lepiej ?



 

batik87

New member
Posiadam taki sam tylko, ze 50 cali. Jesli grasz duzo na PS3 to bedziesz mial maly problem z wypalaniem jakis stalych elementow w danej grze. Jesli chodzi o filmy i te czarne pasy kinowe to tez jest problem z wypalaniem, ewentualnie uratuje Cie zoom 1. Moze lepszy by byl jakis LCD ??
 

billyb

New member
zalezalo by mi na tym zeby zmiescic sie w kwocie poniżej 4000 zl

Czy w moim wypadku plazma nie nadaje się ze wzgledu na możliwe wypalanie ? Obraz z Ps3 bedzie lepszy na lcd w przypadku gier ?
 

don111

Banned
lepszy nie ale nie będziesz się martwił o ewentualne powidoki, choć to problem tylko niektórych gier (tych ze stałymi jasnymi elementami na ekranie)
 

Palma

New member
Mam ten sam problem co kolega billyb, ale zastanawiałem się oprócz tego 46S10 nad 42G10. Gram na plaźmie szwagra 37PV80 nawet po 7 godzin i żadnych wypaleń u niego nie widać, czy jak normalnie będę oglądał programy TV co jakiś czas film na BD to nie będzie wypaleń? Czy faktycznie lepiej się rozglądać za jakimś LCD (przedział cenowy też do max 4000zł).
 

don111

Banned
przy normalnym oglądaniu tv nie martwiłbym się o powidoki, czasem lekki ślad może zostać po jakimś logo ale (o ile go w ogóle zauważysz akurat na czarnym/bialym tle) to on zniknie szybko po zmianie na inny kanał
przy filmach z nośników nie ma żadnych logo itp więc co się tam ma wypalać ?

poza tym w nowych plazmach ryzyko wypaleń jest coraz mniejsze, więc chyba sam sobie odpowiedziałeś :)
 
Do góry