TX-P46G15E czy TX-P46G20E?

marcopolo77

New member
Witam,
To mój pierwszy post na tym forum. Dlatego chciałbym wszystkich serdecznie przywitać.
Po zapoznaniu się z kilkoma wątkami prezentowanymi na tym forum w związku z planowanym zakupem nowego TV mój wybór skłania się najbardziej ku plazmom Panasonic serii G w rozmiarze 46 cali.
Niestety aktualnie jest problem z dostępnością tych modeli, a nie ukrywam, że chciałbym zobaczyć jeszcze jakiś mecz z Mundialu w RPA na tym nowym TV.
Stąd moje pytanie do czytelników tego forum.
Czy model TX-P46G15E bardzo odbiega jakością obrazu od TX-P46G20E?
Model TX-P46G15E jest w tej chwili dostępny w MM za 3490zł, co uważam za niezłą cenę, natomiast TX-P46G20E jest praktycznie niedostępny.
Stąd moja prośba o forumowiczów o pomoc we wskazaniu różnic w tych dwóch modelach TV i pomoc w dokonaniu właściwego wyboru.
Dziękuję za opinie i pozdrawiam
 

kik-a

New member
:Model TX-P46G15E jest w tej chwili dostępny w MM za 3490zł

W jakim to MM masz taka cene ? (We wrocławiu TX-P42G20E jest za bodajze 4,3tys)

--
pozdrawiam
 

marcopolo77

New member
Tryb THX i kontrast

To model wystawowy, ale sklep działa od miesiąca zatem ilość godzin pracy nie była aż tak znaczna.

Czy brak trybu THX oraz niższy kontrast 4000000:1 zamiast 5000000:1 + panel G12 generacji, to róznice niezauważalne?

Jednym słowem czy warto kupić ten TV, za tę cenę?
 

marcopolo77

New member
Model 46G20 miałbym w cenie 4890, czyli 400zł więcej. Czy warto dołożyć te 400zł by mieć THX i lepszy kontrast?

Czy 46G15 jest porównywalna z 46S20, czy jednak bliżej jej do 46G20?

Bedę wdzięczny za opinię tych, którzy porównywali te modele.
 

osip

New member
Thx jest bardzo dobra rzecza, tylko zalezy, czy podoba ci sie obraz w tym trybie. G15 tez mozna tak ustawic, ze nie trzeba tam zadnego thx, zeby super wygladal obraz, tylko trzeba troszke pokombinowac z ustawieniami.
Druga sprawa g15, wg mnie o wiele lepiej wyglada wizualnie od czarnej g20.
Ale to juz kwestia gustu.
 

don111

Banned
Model 46G20 miałbym w cenie 4890, czyli 400zł więcej. Czy warto dołożyć te 400zł by mieć THX i lepszy kontrast?

Czy 46G15 jest porównywalna z 46S20, czy jednak bliżej jej do 46G20?
między S20 i G20 nie ma różnicy w jakości obrazu, matryca ta sama, G20 ma tylko ciemny filtr antyodblaskowy, który G15 chyba również posiada (to lekki plus przy oglądaniu w oświetleniu)
swoją drogą prawie 5 tys. za 46G20 to chyba w pierwszym lepszym (gorszym) sklepie, na necie można przecież trafic poniżej 4 tys.
 

marcopolo77

New member
Oczywiście miałem na myśli cenę 3890,00zł, wybaczcie pomyłkę.

Osip trafiłeś w sedno z tym wyglądem.

Również mnie bardziej podoba się obudowa 46G15 niż 46G20.

Jest to niewątpliwie dużym plusem. Wątpliwości były tylko w odniesieniu do jakości obrazu. Dane techniczne wskazywałyby na to że G15 ma o połowę gorszy kontrast.

Jeszcze dwa pytania:
Panuje w tym pewien bałagan. Na tym forum ludzie opisują 46G15 jako TV z tunerem satelitarnym, natomiast w opisach technicznych niestety tego zapisu nie znalazłem.
Jak to jest w rzeczywistości? Czy są jakieś dwie wersje 46G15?

Druga sprawa czy to, że TV stał przez miesiąc na półce sklepowej w MM mogło mu wydatnie zaszkoszić? Chodzi o te pierwsze godziny pracy Plazmy?

Dzięki za wyjaśnienia
 

don111

Banned
Jest to niewątpliwie dużym plusem. Wątpliwości były tylko w odniesieniu do jakości obrazu. Dane techniczne wskazywałyby na to że G15 ma o połowę gorszy kontrast.
...
Druga sprawa czy to, że TV stał przez miesiąc na półce sklepowej w MM mogło mu wydatnie zaszkoszić? Chodzi o te pierwsze godziny pracy Plazmy?
ten kontrast w danych technicznych to pic na wodę, jakość będzie identyczna, G20 ma tylko fajnie fabrycznie ustawiony tryb THX i to cała różnica
odnośnie drugiego pytania - jeśli w sklepie puszczane były jakieś dema bez stałych obrazów a nie tvn24 to nie będzie problemu ;)
 

marcopolo77

New member
Dzięki, zatem czy ktoś może mi jeszcze odpowiedzieć na pytanie,
Czy można zapisywać sobie spersonalizowane ustawienia parametrów obrazu?
Jeśli tak to ile takich ustawień można sobie zaprogramować?
 

don111

Banned
dla każdego wejścia hdmi1, hdmi2, av1 itd masz po 1 osobnym ustawieniu dla każdego z trybów (kinowy, normalny, thx itd)
tzn tv zapamiętuje ustawienie każdego z trybów dla każdego z wejść
 

marcopolo77

New member
Po zakupie

Chciałem podziękować wszystkim za cenne uwagi.
Wczoraj dokonałem zakupu. Niestety wystawowy model 46G15 w dobrej cenie 3490zł został już sprzedany. Ktoś mnie ubiegł dosłownie o krok...
Natomiast pojawił się 46G20 w Electroword poniżej 4 tys. i tym razem nikt już mnie nie ubiegł... ;-)

Pierwsze wrażanie trochę roczarowujące...

Póki co mam analogowy syngał z kablówki TV TOYA.

Włączyłem na TVP 2 i akurat wpadła bramka dla niemców... ;-), ale obraz nie zachwyciła na wstępie ;-(

Akurat sygnał 2 jest trochę słaby... na innych programach trochę lepiej...

Z czasem jednak. Tak po godzinie dwóch oglądania... obraz sie poprawił....

Być może to kwestia docierania....

Czekam w tej chwili na dekoder n-ki i wtedy karty zostaną wyłożone na stół...

Jeśli będzie lipa to pewnie go oddam i wezmę LG K950,...

Tymaczsem dziękuję i pozdrawiam odwiedzających wątek forumowiczów
 

krisder

New member
Bez reklam
Nie martw się na zapas, ja przechodziłem to samo. Oglądałem kablówkę na telewizorze crt i wszystko grało. Po zakupie lcd-ka i podłączeniu do kabla załamałem się. Full HD, 100Hz a obraz lipa. Po zakupie 'N"-ki jest super.
 
Do góry