TX-P42X20 - optymalne docieranie

Arry

New member
Rodzice kupili wczoraj nową plazmę Panasonica TX-P42X20. W związku z tym mam pytanie, jakie należy ustawić parametry tv i przez jaki czas je utrzymywać, aby optymalnie dotrzeć plazmę?

Zdaje sobie sprawę, że tego typu tematów było zapewne już wiele - dlatego z góry przepraszam, że wałkuję pewnie dobrze znany temat. Będę bardzo wdzięczny za krótką i konkretną odpowiedź.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Przed 1wszym uruchomieniem TV należy zapoznać się z instrukcja obsługi (i warunkami gwarancji).

Tam w pytanym temacie znajdziesz zapewne tylko 2 wiadomości:
1/ ustawienie TV - by wentylacja była
2/ "docieranie" - użyć miękkiej szmatki.

Sa to wiadomości jak najbardziej prawdziwe i można zadzwonić do Panasonica celem potwierdzenia.
(zapewne i "jak zwykle" potwierdzą tylko to co wyżej na temat "docierania")
Takie są fakty. ;)



Ps - @bogaty - kto takie zalecania wydał dla X20?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Takie chyba są odgórnie dla wszystkich plazm panasa zalecenia?, ja się w docieranie nie bawiłem, powtarzam to co wiele osób przytaczało na tym forum :)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Fałszywa wiadomość nawet powtarzana wielokrotnie nigdy nie stanie się prawdziwa. ;)

Ja i "znajomi" wielokrotnie dzwoniliśmy do producentów w różnych sprawach (także tych).
Odpowiedzi były zawsze jednakowe = docierać (obecnie) nie trzeba.

Zwracali czasami uwagę na "powidoki" (możliwość minimalizacji), ale i to częściowo jest w instrukcji obsługi.

Czyli "reszta" w sprawie docierania to "voodoo". ;)
(chyba ze ktoś przedstawi test 2 TV , z których jeden był "docierany" drugi nie i widać różnice, bo z tego co ja znalazłem nikt takowej różnicy nie znalazł)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Powinieneś ''hojlo1''bardziej sprecyzować:''docieranie jak najbardziej wskazane,ale unikać przetarcia bo rysy mogą spowodować dyskomfort podczas oglądania'':wink:(żart oczywiście!)
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Adrian85 (to żart oczywiście)- proste pytanie.
Kto Ci "powiedział" że docieranie jest wskazane?
(masz LG to zadzwoń na ich infolinię i przytocz treść.... - będzie podobna do mojej...)

Co chcesz by doprecyzował?
(jak szmatkę to polecam "mikrofibrę" do docierania - nawet od jednego przedstawiciela producenta to usłyszałem) ;)


---------------------------

Panowie czy nie zauważyliście ze mamy nowsze technologie, producenci nic nie zalecają, badań nie ma (bo i po co , jak wszystko wiadomo) i naraz ktoś na genialny pomysł "docierania " PDP wpada (mieszając z powidokami itp.) ;)

Ja w imieniu dowolnego producenta bym zalecił docieranie: 1/2 lata , czyli tyle ile gwarancja wynosi (to ma większy sens niż np 200h) - potem niech się klient martwi (u nas w kraju) , bo na zachodzie inaczej do trwałości sprzętu podchodzą. ;)
 
Ostatnia edycja:

pepe88

New member
też mam X20 i docieranie od samego początku miałem w nosie. od nowości oglądam w trybie normalnym z kontrastem na max (60) i plazmie nic nie jest.
powidoki oczywiście powstają bardzo szybko szczególnie w czasie grania na xboxie ale też i bardzo szybko znikają.
a więc z docieraniem możesz dać sobie spokój na pewno nic się nie wypali.
 

Arry

New member
Bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje. Teraz już wiem, że nie ma sensu nadmiernie przejmować się tematem docierania i stresować ustawieniami tv i ilością godzin na liczniku odbiornika ;)
 
Do góry