TX-P42ST60E - ten, czy polecicie coś lepszego?

SDman

Banned
A jest ktoś kto posiada ta plazme i może mi powiedzieć ile czasu potrzebuje ST60E chodzenia na normalnych ustawieniach żeby później pobawić się trochę kalibracja

Witam,
kalibrować (we własnym zakresie na podstawie stron) możesz od razu, oczywiście potem mogą być
potrzebne korekty ale minimalne. Głownie chodzi o to aby nie przesadzać z kontrastem,
czyli ustawienia z netu + zmniejszony kontrast poniżej 50.
Powidoki wiadomo częste zmiany co najmniej przez pond 200h.

Dwa różne propozycje, 1 jak dla mnie jest bezkonkurencyjna.

www.hdmoje.strefa.pl/TVkalib.txt
www.hdmoje.strefa.pl/TVkalib2.txt

Pozdr.
 

kruchy27

New member
Witam,
kalibrować (we własnym zakresie na podstawie stron) możesz od razu, oczywiście potem mogą być
potrzebne korekty ale minimalne. Głownie chodzi o to aby nie przesadzać z kontrastem,
czyli ustawienia z netu + zmniejszony kontrast poniżej 50.
Powidoki wiadomo częste zmiany co najmniej przez pond 200h.

Dwa różne propozycje, 1 jak dla mnie jest bezkonkurencyjna.

www.hdmoje.strefa.pl/TVkalib.txt
www.hdmoje.strefa.pl/TVkalib2.txt

Pozdr.

dzieki wielkie skorzystałem z 1 opcji i jest naprawde super :)))
 

nightcon

New member
Też miałem rozkminki , ten czy phillipsa 6008 - wypadło na panasonica. Nie wiem jak by wypadł phillips ale panasonic wypadł dla mnie wzorowo. Troszkę zajęło ogarnięcie wszystkiego ( przyda się odrobina cierpliwości ) ale nie ma do czego się przyczepić , no , może pilot :p ( brak podświetlenia - czasem tego brakuje i nie do końca przemyślane klawisze ). Obraz żyleta. Skalibrowałem sobie wg. jakiejś francuskiej stronki i jest ok. Z grami też nie ma problemu. Wszelkie gadanie o bzyczeniu itp.... nie ma u mnie miejsca. Ogólnie za tą cenę jak najbardziej polecam.
 

kruchy27

New member
Też miałem rozkminki , ten czy phillipsa 6008 - wypadło na panasonica. Nie wiem jak by wypadł phillips ale panasonic wypadł dla mnie wzorowo. Troszkę zajęło ogarnięcie wszystkiego ( przyda się odrobina cierpliwości ) ale nie ma do czego się przyczepić , no , może pilot :p ( brak podświetlenia - czasem tego brakuje i nie do końca przemyślane klawisze ). Obraz żyleta. Skalibrowałem sobie wg. jakiejś francuskiej stronki i jest ok. Z grami też nie ma problemu. Wszelkie gadanie o bzyczeniu itp.... nie ma u mnie miejsca. Ogólnie za tą cenę jak najbardziej polecam.

rzucilbys linka do tej francuskiej strony z ustawieniami? bo to ustawienia a nie "kalibracja" :D:D na kalibracje chyba zdecyduje sie po nowym roku bo slyszalem ze pan Maciej ze swoją ekipą z http://*********************************.pl/ robią to wzorowo i wyciągają maxa z każdego tv:)
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
rzucilbys linka do tej francuskiej strony z ustawieniami? bo to ustawienia a nie "kalibracja" :D:D na kalibracje chyba zdecyduje sie po nowym roku bo slyszalem ze pan Maciej ze swoją ekipą z http://*********************************.pl/ robią to wzorowo i wyciągają maxa z każdego tv:)

Witam,
to jest kalibracja jak najbardziej tylko nie Twojego egzemplarza.
U mnie na planszach testowych mp4. greyscale steps, color clipping, color steps.
Wskazania są bardzo dobre, sam obraz nie wymagający wydawania choćby 10zł.
Porównanie mam u kolegi na 50VT60 tam jest na THX gorzej.

Test Panasonic ST60 :

Też miałem rozkminki , ten czy phillipsa 6008 - wypadło na panasonica. Nie wiem jak by wypadł phillips ale panasonic wypadł dla mnie wzorowo. Troszkę zajęło ogarnięcie wszystkiego ( przyda się odrobina cierpliwości ) ale nie ma do czego się przyczepić , no , może pilot :p ( brak podświetlenia - czasem tego brakuje i nie do końca przemyślane klawisze ).

Trochę pomysłowości, jakieś 25-30zł. i można mieć polecam bo po Philipsie 9664 czegoś mi brakowało
w sensie podświetlenia to co sam zrobiłem spokojnie mnie zadowala -pobór energii 2,5W

http://hdmoje.strefa.pl/st60podsw.JPG

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

pkpintercity

New member
a ja mam pytanko , telewizor ma otwarta przegladarke , ja chodza filmy z youtube oraz czy bede mogl ogladac weeb tv?? a czy prawda jest ze telewizor nie obsluguje flasha ??
 

tnarloch

New member
Witam :) wie ktoś jak sprawdzić ile godzin na liczniku ma taki panasonic? Będę brał tą plazmę i najprawdopodobniej będzie to egzemplarz powystawowy/ekspozycyjny, chciałbym się dowiedzieć ile on już świeci zanim go zakupie.
Pozdrawiam
 

tnarloch

New member
Byłem dziś odebrać Panasa, z ceny nic nie chcieli zejść i jak się zdecydowałem go wziąć to chcieli wydać mi go zapakowane w folię bombelkową (miałbym z nim wracać 150km - ze studiów), kpina na maxa, zmarnowałem tylko ponad 1h. A jaki sklep jest taki inteligenty? Oczywiście nie dla idiotów...
Spróbuję namówić moją panią na 50" (oczywiście też tylko z odbiorem osobistym jedyne 72km w jedną stronę), jak nie ST60 to co polecacie innego najlepiej większego 46-50" w kwocie powiedzmy do 3200, nie chce dać za LEDa tyle co za plazmę.
 

tnarloch

New member
Philips 50PFL5008 z ambiligtem

Proszę o propozycje dostępne na naszym rynku. Philips ma dość ciekawą propozycję (przeglądałem model 6008) ale wyczytałem że są z nimi problemy, może ktoś to potwierdzić czy to tylko ktoś miał pecha że trafił na wadliwą sztukę, a teraz buja się z supportem philipsa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dostępny na rynku od ręki.
Chodzi o jakość w klasie cenowej.
Masz jeszcze Panasonic 50E6
 
Do góry