TX-P42ST60E i input lag

timiiiii

New member
Witam,

zastanawiam sie nad 42st60 i chcialem zapytac o jedna nurtujaca mnie rzecz. Otoz w rzeczonym modelu wg. testow jest dosyc duzy input lag. Teraz moje pytanie. Czy uzywajac TV podlaczonego do komputera i puszczajac filmy przez hdmi moze byc widoczne jakiekolwiek "opoznienie"? Dodam ze dzwiek bedzie odtwarzany bezposrednio z komputera. I czy imput lag w tym modelu bardzo przeszkadza w graniu (tak samo podlaczajac go przez hdmi do kompa)?

Prosze kogos kumatego o wyjasnienie mi powyzszego problemu.

Z gory dzieki.

Pozdrawiam

 

mariogsxf

New member
nikt laikowi nie wyjasni? :(
1-ogladając film przez HDMI input lag nie ma znaczenia
2-poruszając sie myszką po pulpicie dało sie odczuć, że to nie monitor. Grając w Battelfielda4 na kompie w kampanii nie odczułem żadnego input laga (co nie znaczy, że go nie ma). Grając na sieci w jakieś szybkie FPS być może coś tam bym odczuł ale nie grywam.
Input lag nie odbiega wiele od innych tv.
http://www.rtings.com/reviews/tv/plasma/panasonic/st60/compare
Podczas grania obraz rewelka.
 
Ostatnia edycja:

vanpit

New member
Tak jak napisał kolega - opóźnienie przy filmach nie ma znaczenia. Input lag ma teoretycznie znaczenie w grach bo dodaje dodatkowe opóźnienie pomiędzy naciśnięciem przycisku kontrolera/ruchem myszki a reakcją na ekranie. W praktyce lag na moim ST60 jest zupełnie bez znaczenia. Aktualnie mam przypiętą PS4 do niego i nie czuję żadnych różnic w stoskunku do mojego poprzedniego LCD. Być może maniacy wybierający CRT do fpsów poczuli by różnicę, natomiast jeśli chodzi o mnie to gdybym o input lagu nie przeczytał to w ogóle bym o tym nie pomyślał.

Konsola + kontroler (zależnie od gry, nie od podłączonego ekranu) same z siebie mają pewne niewielkie opóźnienie nieznacznie dla mnie odczuwalne, jednak dalsza reakcja telewizora jest perfekcyjnie zsynchronizowana z dźwiękiem wysyłanym przez TOSLINK na głośniki więc jakiegokolwiek opóźnienia samego telewizora nie jestem w stanie wyczuć. Mam wrażenie, że ten input lag to jakiś wymyślony parametr wokół którego rośnie legenda w Internecie, tak samo jak kontrast dynamiczny 5000000:1.
 
Do góry