tx-p42s20

eraeste

New member
Witam chciałbym się dowiedzieć bo mam 2 problemy które mnie meczą;

1.czy u Was też jest słyszalne lekkie buczenie nie raz mocniej nie raz mniej ( może zależne wyświetlanej bieli- koloru) ? slysze to u spodu przodu tv pod napisem panasonic w tym modelu.

2. i czy jest możliwa i skad do pobrania aktualizacja do tego tv
tv nie ma usb, a w opcjach sa ustawienia aktualizacji "wyszukaj" no i szuka, ale przeciez nie ma podlaczonego internetu?nie rozumiem w jaki sposób mam to wykonać
A driveru, nie umialem nigdzie dostać nawet na stronie panasa
aktualna wersje mam 1016-10000
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Ja na stronie Panasa nie ma to niestety tyle. (czasami jest soft na stronie UK albo USA - wgrywamy go przez czytnik kart)
Tak czy owak dla Twojego modelu softu nie ma...
 

privmw

New member
w moim g20 czasem słychac bzyczenie kiedy sa kontrastowe sceny np... ktos w białej bluzce na czarnym tle... ale tez nie zawsze, musi byc odpowiedni stosunek bialego do czrnego :)... w teście w naszym klubie tez to wyszło...
 

eraeste

New member
privmw

powiedz mi a czy to jest normalne czy to usterka? i jest czym sie przejmować

i wspominas o G a S w testach była tez czy nie wiesz
 
Ostatnia edycja:

privmw

New member
serwisanci, którzy montowali mi TV na ścianie twierdzili że to normalny odgłos pracy... tak samo wyszło w tescie w klubie HDTV... w moim pokoju siedząc na kanapie tylko czasem go słychac... ale pokój mam narazie prawie pusty i jest straszny pogłos, głosniej od tv słychac nagrywarke hdd LG a raczej jej dysk... w poprzednim mieszkaniu, w umeblowanym pokoju nagrywarki nie słyszałem... myślę że jak kiedys kupie brakujące meble to i Panasa nie usłysze wcale... :)
 

eraeste

New member
Troche naszukałem sie w internecie w sprawie tego bzyczenia - jak kto woli buczenia
jedni piszą ze mają takie objawy bardzo głośne, reklamowali jednak im tego nie przyjeli powołując sie na normy hałasu.
Drudzy jak Ty i ja , maja to buczenie mniejsze tzn najlepiej slyszalne w nocy, lub na ściszonej foni, bywa głośniejsze drugi raz tylko slyszalne z dostawionym uchem do telewizora w zależności od wyświetlanych ( jak obstawiacie KOLORY) kolorach.
Pisałem do Panasa w tej sprawie przez emial, ale żal odesłali mi emial, ze mnie przekierowują , potem ze jak mam problemy to dali druczek z reklamacja do wypełnienia
Nigdy nie mialem doświadczeń z plazmą, głownie wybrałem pod ps3, no i ogladania również, dlatego moge mieć rożne spostrzezenia:)
Szkoda ze nie testowaliście Typowo seri "s" bo o "g" piszą ze buczą na internecie o moim modelu ciezko coś wyłapać.
Dzieki za odp
 

maxoff

New member
W moim TX-P42S20 nie ma żadnego buczenia (bzyczenia). Cisza jak makiem zasiał. Telewizor mam od niecałego tygodnia. W poprzednim modelu który miałem TX-P50U10 także było cicho i bez buczeń, a posiadałem go ok. 8mc. Z tego wynika że nie wszystkie modele na to cierpią. Jedne buczą (bzyczą) a inne jak się dobrze trafi nie... Pewnei mnie by to także wqurzało gdy bym w nocy słyszał takie odgłosy, ale gdy by serwis mi tego nie uznał jako usterkę zapewne przyzwyczaił bym się i tyle... Z drugiej strony panowie z serwisu powinni podchodzić bardziej profesionalnie bo jednak to może nie wada ale jednak uciążliwa ustaerka dla użytkownika (jeśli to tak słychać u was).
 

eraeste

New member
maxoff i privmw i cała klika...:)

odgłos który jest zawsze ( taki sam mam w starym tv kineskopowym ) sprawdzcie czy macie też cały czas taki bzyk myśle ze to normalna praca tv ale... - podejdz do tv blisko i posluchaj powinieneś usłyszeć oczywiscie bez załaczonej foni, ewentualnie daj ucho z przodu plazmy u dołu pod znaczkiem panasonica i sprawdz w taki sposób choć odrazu z bliska powinno slychać być, moim zdaniem powinno być... słyszana praca elektoniki wkoncu tv ma ok 270w i pracuje mechanizm telewizora? myśle ze to normalne ale Ty twierdzisz ze nic nie ma ( oczywiscie pamiętaj wyłącz dzwiek sprawdzajac)odgłos jest słyszalny jak stoisz przed plazma u dołu pod znaczkiem panasonica, ale jak pojdziesz za plazme to też słychać, to bzyczenie.

dodaktowo męczy mnie nasilający sie efekt bzyczenia - buczenia raz jak opisuje wyzej a raz głosniej co jakis czas co spowodowane być może tym co sie dzieje na obrazie ( jak pisali inni chodzi o kolory BIAŁY DO CZARNEGO) bo chyba nie obciązenia plazmy czyms innym ( też sprawdz przy wyłaczonym dzwieku)


nie każdy ma taki słuch i oczy.

wiec prosimy sprawdz, z uchem przy plazmie , i pozniej troche poogladaj tv oczywiscie wszystko bez głosu i sprawdz czy nie ma też skoków.\

dzieki.
 
Ostatnia edycja:

eraeste

New member
byłem w sklepie i sprawdziłem na nie moim tv ale na tym samym modelu czy jest bzyczenie

I jest . choć byl hałas ale slyszalem, tylko nie wiem czy tez wzrastał jak pisze
bzyczenie było.
 

eraeste

New member
no to sprawa sie wyjasniła jest to normalne

tylko nie doslyszalem w sklepie czy ma też narastajacy ten bzyk do tego co jest wyswietlane
U ciebie tez jest raz glosniejszy raz mniej? bo ja tak mam.
 

eraeste

New member
ok sprawdziłem, kolejny model, buczy cały czas, i przy wyświetlanym obrazie do kolorów buczy narastająco rownież.

Pozdrawiam
 

privmw

New member
a ja obsłuchałem w Saturnie S20, G20, C6500, C680 (50") i wiecie co... C6500 był najcichszy :) tak poprostu plazmy pracują :)
 

maxoff

New member
eraeste - naprawdę słuch mam bardzo dobry. I gdybym miał jakie kolwiek "bzyczenie" to od razu bym je usłyszał ! Zresztą dla pewności przesłuchałem swoją plazmę z uchem na obudowie (pod znaczkiem Panasonic, z tyłu i z boku) i nic a nic nie bzyczy - poprostu głucha cisza... To co z tego że TV pobiera 270 czy nawet 360W ? To z tego powodu ma bzyczeć ?!? To jak mam np. grzejnik typu panelowego lub konwektor który pobiera 1000-2000W to tokiem twojego myślenia powinien on chyba BUCZEĆ na cały pokój :).... Elektronikiem nie jestem (i tu mogę się mylić co do przyczyny) ale wydaje mi się że to wina przetwornicy czy jakiś kondensatorów stąd w niektórych telewizorach występuje efekt bzyczenia przy zmianie kontrastów itp... Serwis zapewne mógłby to usunąć ale nie chce im się bo nie traktuje tego jako wadę, a jak wiadomo polak z natury nie lubi się przepracowywać.
 

froston

New member
Panasonic tx-p42s20 BUCZENIE :(

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

Jestem pół szczęśliwym posiadaczem panasa p42s20e. Dlaczego pół ? Dręczy i męczy mnie buczenie telewizora. Odgłos jest dość irytujący bo nawet przy głośności ustawionej na 15 jest to słyszalne z miejsca z którego oglądam tv czyli ok 2~2,5m. Nie wiem czy jest to normalne w tym modelu, czy jest to może wada. Płacąc 2k nie tego oczekiwałem od tv. Miałem wcześniej panasa lcd TX 32LX80p i w tym modelu też było lekkie buczenie ale nie było tak głośne jak jest teraz w tej plaźmie. Oglądanie tego tv wieczorem jest dość uciążliwe.. Koniec mojego narzekania. Co z tym fantem zrobić, czy się pogodzić, że tak buczy czy oddać go na gwarancje(tv mam od wczoraj 6.12). Po postach widzę, że mogą odesłać mnie z kwitkiem albo jest to natura tego model.. (ale żeby aż tak!) Inni mają cisze a mi buczy :(

Jak sprawnie poruszać się po menu serwisowym? Jakiś mały tutek bądź odnośnik do instruktarzu. Pytam się bo miałem probelm z wyjściem z niego, sprawdziłem sobie czas świecenie plazmy, przytrzymałem exit i tv się wyłączył, nie wiem czy jest to dobry sposób.

Mam też problem z PC podpiętym pod panasa. Kabelek hdmi - nie mogę ustawić rozdzielczość 1080p w lapku, brak obrazu. Jedynie wyświetla mi 1080i 30hz. Gdy wybiore 60hz to mam to samo co w trybie 1080p. Integra ati 4250. Czy to może być wina kabla?
 

eraeste

New member
do kolegi maxoff;

a to dziwne bo przetestowałem z 5 tv mojego modelu w sklepach, auchan, media markr, starun, rtv mix agd i dalej już nie pamietał ale każdy z nich wydawał taki sam odgłos z tyłu obudowy to slychać...

ale mój problem polegał ze ten odgłos falował jak napisał kolega "privmw" jest to przy szczegolnych sytuacjach kontrastu biały do czarnego?, wtedy to slychać stosunkowo nawet z odleglości 2,5 metra oczywiscie jak telewizor nie chodzi głosno.

wiec czegoś tu nie rozumiem

a Pan " froston" ma podobne bjawy jak ja?,My?

i tak na marginesie mój model to
tx-p42s20e z koncówką E bo w temacie napisałem bez, jak to ma jakiekolwiek znaczenie, dzieki czekam na odp po długiej nie obecności:)
 

pro_fill

New member
Bez reklam
czytam wasze posty na temat buczenia i z jednej strony nie mogę pojąć o jakie buczenie wam chodzi, a z drugiej cieszę się, że mnie ten problem nie dotyczy.

siedzę przed tv 2,5m i nie ma żadnego buczenia, jest elegancka cisza.
na waszym miejscu walczyłbym z ramienia gwarancji.
 

froston

New member
Zgłosiłem sprawę do Panasonic'a i skorzytsałem z ich usługi "Panasonic TV Home Service". Dzisiaj rano napisałem maila o zaistniałym problemie. O 14 miałem telefon od serwisanta a o 15 był już u mnie. Pod tym względem firma ma u mnie wielkiego plusa, że tak dbają o klienta. Serwisant przyszedł, posiedział, z początku nic nie słyszał bo się cały czas krzątał, ale jak usiadł i ściszyliśmy tv to faktycznie mówi, że bucznie słychać, ale niestety jest to normalna praca plazmy. Zapewniał mnie, że niektóre modele chodzą dużo głośniej, że u mnie to jest cicho w porównaniu z innymi.. Facet znał się na rzeczy, przyszedł do mnie z różnymi modułami więc był gotowy do wymiany części. Trochę jestem zły, że ten dźwięk jest aż tak głośny.. część osób buczenie ma, część go nie ma.. Pozostaje mi przyzwyczaić sie do tego. Mam już ucho uczulone na ten dźwięk więc w "cichej" scenie filmowej będzie drażnić to moje ucho. Chyba muszę zniszczyć sobie trochę słuch :p
Apropo buczenia, to u mnie też jest "falujące". Jeżeli ekran jest czarny tv buczy jakby ciszej a gdy obraz zrobi się jasny to buczenie narasta.
Dodam, że póki co mam podłączoną tylko kablówke, może gdy podłącze konsole przez hdmi będzie inaczej ?!
@ pro_fill serio masz ciszę, nawet przy ściszonej foni nic nie słychać z tv. zazdroszcze !

A co do karty graficznej, możliwe że nie obsługuje 1080p ?!
 
Do góry