TX-P42S10E automatyczne wyłączanie?

Salmonella

New member
Witam
Czy w tym telewizorze występuje automatyczne wyłączanie się po np. wyłączeniu dekodera?
Męczy mnie to od dłuższego czasu, bo nieraz wyłączę N-kę a nie mam akurat pilota od tv pod ręką żeby wyłączyć telewizor.
Telewizor się wyciemnia po jakimś czasie ale nie wyłącza się automatycznie.
Czasami po godzinie lub dłużej zauważam, że jest ciągle włączony.
Dziwne to, bo mój stary Grundig kineskopowy sam się wyłączał w takim momencie.
Nie mogę tego ustawienia znaleźć, czy nie ma takiej opcji?

pozdrawiam
 

Rivam

New member
U mnie jak ustawię śnieg (pusty kanał TV), to telewizor sam się wyłącza po chyba ok 0,5 godziny. Nie czytałem jeszcze co mówi instrukcja na ten temat.
 

boby7

Member
Instrukcja mówi o automatycznym wyłączeniu przy braku sygnału analogowego.
Dlaczego się nie wyłącza przy braku sygnału na HDMI? To pewnie pozostanie tajemnicą firmy Panasonic :)
 

Alienscum

New member
Możesz to rozwiązać kupując np. pilocik logitecha 555, jest gdzieś za 230 zł,
tam programujesz sobie makra, czyli np. Ogladanie tv to:

wlaczenie telewizora, wlaczenie tunera, wlaczenie audio - i pozniej to sie wszytsko robi za jednym guzikiem.

Ja planuje coś takiego kupić, jak trochę kasy przypłynie, bo po kupnie TV pusto w kasie :p
 

Salmonella

New member
Czyli w sumie kicha.
Ale w sumie to dziwne, to przecież powinna być podstawa.

Pomysł z pilotem logitecha odpada, bo primo koszt a secundo to kolejny klamot na stole.

Pozdrawiam
 

Tomaszz

New member
Czyli w sumie kicha.
Ale w sumie to dziwne, to przecież powinna być podstawa.

Pomysł z pilotem logitecha odpada, bo primo koszt a secundo to kolejny klamot na stole.

Pozdrawiam

Można kupić podstawową wersję za 130 zł i on zastąpi wszystko. Na tym pilocie wciskasz OFF i on wyłącza wszystko to co ma wyłączyć, po kolei :)
 

Salmonella

New member
kłania się uważne czytanie instrukcji.

Czytałem wcześniej, ale nie pamiętam czy coś w niej było w temacie automatycznego wyłączania.
Sprawdziłbym, ale w cholerę nie wiem gdzie żona upchnęła instrukcję.

Sugerujesz, że jest taka możliwość?
Jeżeli tak, to ruszę na poszukiwania.
 

zalesiu

New member
U mnie TV włącza/wyłącza się razem z tunerem, także wg mnie to nie jest kwestia TV.
Panas S10 ma HDMI zgodne z CEC - tak mi się wydaje.
Mam tunera kablówkowego Technisat Digit HD4CX a w nim opcję automatyczne włącz/wyłącz.
Gdy aktywuje sobie te funkcje wystarczy, że włączę/wyłączę jedno z urządzeń a drugie włącza/wyłącza się automatycznie i w TV ustawiane jest właściwe wejście HDMI.
 
Do góry